Մայիսի 19-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակել է վեցերորդ գումարման առաջին նստաշրջանի աշխատանքը: Մինչ օրակարգային հարցերին անցնելը, պատգամավորները մեկ րոպե լռությամբ եւ հոտնկայս հարգել են Օսմանյան Թուրքիայի կողմից 20-րդ դարի սկզբին իրականացված ցեղասպանության զոհերի՝ Պոնտոսի հույների հիշատակը: Առավոտյան ն...
Մայիսի 19-ին ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը, ՀՀ ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության քարտուղար Գագիկ Մելիքյանը, պատգամավոր Մարգարիտ Եսայանը, ՀՀ-ում Հունաստանի Հանրապետության դեսպանատան ներկայացուցիչներ, Հայաստանում հունական հասարակական կազմակերպությունների միության նախագահ Արկադի Խիտարովը, հոգեւոր դասի ե...
Արա Բաբլոյանի արձագանքն Ադրբեջանի գործողությունների հետեւանքով հակամարտության գոտում իրադրության լարման վերաբերյալ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի հայտարարության առնչությամբ
Մայիսի 18-ին ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովը (ՌԴ), Ստեֆան Վիսկոնտին (Ֆրանսիա) եւ Ռիչարդ Հոգլանդը (ԱՄՆ) հանդես են եկել հայտարարությամբ՝ անդրադառնալով մայիսի 15-ին Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից շփման գծում հրթիռ արձակելու փաստին: Մասնավորապես նշվել է. «Ըստ բազմաթիվ հավաստի աղբյուրներից հա...
Արա Սաղաթելյանը նշանակվել է ՀՀ Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար
Մայիսի 19-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի կարգադրությամբ Արա Սաղաթելյանը նշանակվել է ՀՀ Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար: Ստորեւ ներկայացնում ենք Արա Սաղաթելյանի կենսագրությունը: Արա Կարլենի Սաղաթելյանը ծնվել է 1970 թվականի օգոստոսի 21-ին Երեւանում: 1988-1993 թթ՝ սովորել եւ ավարտե...
Ծնվել է 1975թ. նոյեմբերի 8-ին Ալավերդիում:1997թ. ավարտել է Խ. Աբովյանի անվան ՀՊՄԻ պատմաաշխարհագրական ֆակուլտետի պատմության բաժինը, 2000թ.` ՀՊՄԻ հայոց պատմության ամբիոնի ասպիրանտուրան, 2006թ.` Եվրոպայի խորհրդին կից Մոսկվայի քաղաքական հետազոտությունների դպրոցը: Մանկավարժական գիտությունների թեկնածու է:...
Ծնվել է 1983թ. դեկտեմբերի 4-ին Երեւանում: 2004թ. ավարտել է Երեւանի պետական համալսարանի /ԵՊՀ/ իրավաբանական ֆակուլտետը, 2006թ.` նույն ֆակուլտետի մագիստրատուրան: Իրավաբան: 2009թ. ավարտել է ԵՊՀ իրավաբանական ֆակուլտետի ասպիրանտուրան: Իրավաբանական գիտությունների թեկնածու: 2003-2006թթ. աշխատել է ՀՀ արդարադ...
Ծնվել է 1962թ. ապրիլի 1-ին Երեւանում: 1983-1985թթ. ծառայել է խորհրդային բանակում: 1983թ. ավարտել է Երեւանի ժողովրդական տնտեսության ինստիտուտի (ԵԺՏԻ) պլանատնտեսագիտական ֆակուլտետը: Տնտեսագետ: 1987թ. ավարտել է ԵԺՏԻ-ի ասպիրանտուրան: 1994, 1997-1998թթ. վերապատրաստվել է Լիոնի առեւտրաարդյունաբերական պալատ...

On May 19, the RA National Assembly continued the work of the first session of the sixth convocation.Before passing to the agenda item, the deputies in one-minute silence and standing honoured the memory of the Pontian Greeks, the victims of the genocide perpetrated at the beginning of the 20th cent...
On May 19, the RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov, the Secretary of the RA NA RPA Faction Gagik Melikyan, deputy Margarit Yesayan, representatives of the Embassy of Hellenic Republic to the RA, the Chairman of the Union of the Greek NGOs in Armenia Arkady Khitarov, clergymen and representatives...
Ara Babloyan’s Response to Statement of OSCE Minsk Group on Escalation of Situation in Conflict Zone as a Consequence of Azerbaijan’s Actions
On May 18, the Co-Chairs of the OSCE Minsk Group Ambassadors Igor Popov of Russia, Stephane Visconti of France, and Richard Hoagland of the United States of America, released a statement, touching upon the fact of firing a missile across the Line of Contact by the Azerbaijani armed forces on 15 May....
On May 19, by the order of the RA NA Speaker Ara Babloyan, Ara Saghatelyan was appointed Chief of Staff- Secretary General of the RA National Assembly.Below we present Ara Saghatelyan’s biography.Ara Saghatelyan was born on August 21, 1970 in Yerevan.In 1988-1993 he studied and graduated from the Fa...
Biography of RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov
Eduard Sharmazanov was born on November 8, 1975 in Alaverdi.1997 - Graduated from Kh. Abovian Armenian State Pedagogical Institute (ASPI), Department of History of the Historical-Geographical Faculty. In 2000, he was a Postgraduate of the Chair of the History of Armenia of the Armenian State Pe...
Biography of RA NA Deputy Speaker Arpine Hovhannisyan
Arpine Hovhannisyan was born on December 4, 1983 in Yerevan. In 2004 she graduated from Yerevan State University (YSU), Faculty of Law, got her Masters degree in 2006. She earned her PH.D in 2009 at the YSU Faculty of Law. Candidate of Legal Sciences. In 2003-2006 she worked as a...
Mikayel Melkumyan was born on April 1, 1962 in Yerevan.In 1983 - 1985 he served in the Soviet Army.In 1983 he graduated from the Faculty of Economics Planning of Yerevan State National Institute of Economy (YSNIE.) Economist. In 1987 he became a YSNIE postgraduate. In 1994, 1997 - 1998 he got t...