ՀՀ ԱԺ նախագահը հանդիպել է Լեհաստանի փոխվարչապետ Պիոտր Գլինսկու հետ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի գլխավորած պատվիրակությունը Լեհաստանի Հանրապետություն կատարած պաշտոնական այցի շրջանակում հոկտեմբերի 19-ին հանդիպել է Լեհաստանի Հանրապետության փոխվարչապետ, մշակույթի եւ ազգային ժառանգության նախարար Պիոտր Գլինսկու հետ: ՀՀ ԱԺ նախագահը նշել է, որ Լեհաստանի հայ համայնքի ներկայա...
Լեհաստանի Սենատն ի նշանավորումն Լեհաստանում հայերին տրված հատուկ արտոնության 650-ամյա հոբելյանի` ընդունել է բանաձեւ
Լեհաստանի Հանրապետության Սենատն ի նշանավորումն Լեհաստանում հայերին տրված հատուկ արտոնության 650-ամյա հոբելյանի` ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի գլխավորած պատվիրակության ներկայությամբ հոկտեմբերի 19-ի նիստում ընդունել է բանաձեւ: Բանաձեւում Լեհաստանի Հանրապետության Սենատը շնորհավորում է հայերին ունեցած ձեռ...
ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովը Վարդան Բոստանջյանի նախագահությամբ հոկտեմբերի 19-ի նիստում քննարկել է «Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը: Ըստ հիմնական զեկուցող, Հ...
Քննարկում ՀՀ ԱԺ առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովում
ՀՀ ԱԺ առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովը հոկտեմբերի 19-ին կազմակերպել էր կլոր սեղան-քննարկում՝ «Կանանց օրակարգը» եւ «Հայաստանում քաղաքական գործընթացներին կանանց մասնակցության խթանումը» թեմաներով: «Կանանց օրակարգը» մշակվել է Երիտասարդության եւ կանանց իրավունքների պաշտպանության...
Հոկտեմբերի 18-ին ՀՀ Շիրակի մարզպետարանում ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովը ՀՀ ԳՆ սննդամթերքի անվտանգության պետական ծառայության հետ համատեղ անցկացրել է աշխատանքային քննարկում` սպանդանոցային ցանցի ստեղծման եւ «Սպանդ...

Председатель НС встретился с вице-премьером Польши П.Глинским
19 октября делегация во главе с  Председателем НС А.Баблояном встретилась с вице-премьером Республики Польша, министром культуры и национального достояния П.Глинским. Председатель НС отметил, что представители армянской общины Польши веками интегрированы в различные сферы общественной жизни стр...
Резолюция Сената Польши в ознаменование 650-летнего юбилея предоставления особых привилегий польским армянам
19 октября Сенат Республики Польша на своем заседании в присутствии делегации во главе с Председателем НС А.Баблояном принял резолюцию в ознаменование 650-летнего юбилея предоставления особых привилегий польским армянам.В резолюции Сенат поздравляет армян за имеющиеся достижения, благодарит за вклад...
19 октября Постоянная комиссия НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта под председательством В.Бостанджяна на своем заседании обсудила во втором чтении проект о внесении изменений и дополнений в закон РА  “О телевидении и радио”. По повестке заседания выступил основной до...
Дебаты в Постоянной комиссии НС по здравоохранению и социальным вопросам
19 октября в Постоянной комиссии НС по здравоохранению и социальным вопросам прошли дебаты-круглый стол на темы “Женская повестка” и “Поощрение участия женщин в политических процессах Армении”.В обсуждении участвовали женщины-депутаты фракций РПА, “Царукян”, АРФД, представители и эксперты международ...
18 октября Постоянная комиссия НС по вопросам территориального управления, местного самоуправления, сельского хозяйства и охраны природы совместно с Государственной службой безопасности продуктов питания (ГСБПП) Минсельхоза РА провела в Ширакской областной администрации  рабочее обсуждение – по...