ՀՀ ԱԺ նախագահը հանդիպել է Լեհաստանի փոխվարչապետ Պիոտր Գլինսկու հետ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի գլխավորած պատվիրակությունը Լեհաստանի Հանրապետություն կատարած պաշտոնական այցի շրջանակում հոկտեմբերի 19-ին հանդիպել է Լեհաստանի Հանրապետության փոխվարչապետ, մշակույթի եւ ազգային ժառանգության նախարար Պիոտր Գլինսկու հետ: ՀՀ ԱԺ նախագահը նշել է, որ Լեհաստանի հայ համայնքի ներկայա...
Լեհաստանի Սենատն ի նշանավորումն Լեհաստանում հայերին տրված հատուկ արտոնության 650-ամյա հոբելյանի` ընդունել է բանաձեւ
Լեհաստանի Հանրապետության Սենատն ի նշանավորումն Լեհաստանում հայերին տրված հատուկ արտոնության 650-ամյա հոբելյանի` ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի գլխավորած պատվիրակության ներկայությամբ հոկտեմբերի 19-ի նիստում ընդունել է բանաձեւ: Բանաձեւում Լեհաստանի Հանրապետության Սենատը շնորհավորում է հայերին ունեցած ձեռ...
ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովը Վարդան Բոստանջյանի նախագահությամբ հոկտեմբերի 19-ի նիստում քննարկել է «Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը: Ըստ հիմնական զեկուցող, Հ...
Քննարկում ՀՀ ԱԺ առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովում
ՀՀ ԱԺ առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովը հոկտեմբերի 19-ին կազմակերպել էր կլոր սեղան-քննարկում՝ «Կանանց օրակարգը» եւ «Հայաստանում քաղաքական գործընթացներին կանանց մասնակցության խթանումը» թեմաներով: «Կանանց օրակարգը» մշակվել է Երիտասարդության եւ կանանց իրավունքների պաշտպանության...
Հոկտեմբերի 18-ին ՀՀ Շիրակի մարզպետարանում ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովը ՀՀ ԳՆ սննդամթերքի անվտանգության պետական ծառայության հետ համատեղ անցկացրել է աշխատանքային քննարկում` սպանդանոցային ցանցի ստեղծման եւ «Սպանդ...

On October 19, within the framework of the official visit to the Republic of Poland the delegation led by the RA NA President Ara Babloyan met with the Deputy Prime Minister of the Republic of Poland, Minister of Culture and National Heritage Piotr Gliński.The RA NA President noted that th...
Senate of Poland Adopts a Resolution on the 650th Jubilee of Granting the Armenians the First Privilege in Poland
At October 19 sitting the Senate of the Republic of Poland adopted a resolution on the 650th anniversary of granting the Armenians the first privilege with the presence of the delegation led by the RA NA President Ara Babloyan.In the resolution the Senate of the Republic of Poland congratulates the ...
At October 19 sitting moderated by Vardan Bostanjyan the RA NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport debated the draft law on Amending the RA Law on Television and Radio.According to the key speaker, the RA Deputy Minister of Transport, Communication and Information Tech...
Discussion at RA NA Standing Committee on Health Care and Social Affairs
On October 19, the RA NA Standing Committee on Health Care and Social Affairs organized a round-table on the themes The Women’s Agenda and The Boosting of the Women’s Participation in the Political Processes in Armenia. The Women’s Agenda was worked out in the frameworks of the Equal programme being...
On October 18, in the RA Shirak Regional Administration the RA NA Standing Committee on territorial Administration, Local Self-Government, Agriculture and Environment jointly with the State Food Safety Service (SFSS) of the RA Ministry of Agriculture held a working discussion on creation of slaughte...