ՀՀ օրհներգի հնչյունների ներքո ավարտվել է ՀՀ ԱԺ յոթերորդ գումարման երկրորդ նստաշրջանը
ՀՀ Ազգային ժողովը հունիսի 20-ին շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը: «ՀՀ 2018 թվականի պետական բյուջեի կատարման տարեկան հաշվետվությունը հաստատելու մասին» հարցի վերաբերյալ իրենց գնահատականներն են հնչեցրել օրենսդիր եւ գործադիր մարմինների անդամները: ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը նշել է,...
Հունիսի 21-ին` ժամը 10:00-ին, կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» ՀՀ սահմանադրական օրենքի 44-րդ հոդվածների համաձայն` ՀՀ ԱԺ պատգամավորների նախաձեռնությամբ հունիսի 21-ին` ժամը 10:00-ին, կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան` նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով: ...
Ամփոփվել են Ուլան Բատոր կատարած այցի արդյունքները
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Մոնղոլիա բարեկամական խմբի անդամներ Լիլիթ Ստեփանյանը, Ալեքսեյ Սանդիկովը, Ռուբիկ Ստեփանյանը՝ Միքայել Մելքումյանի ղեկավարությամբ, հունիսի 20-ին ամփոփել են Ուլան-Բատոր կատարած այցի արդյունքները: Միքայել Մելքումյանի տեղեկացմամբ՝ հունիսի 13-14-ին առաջին անգամ պաշտոնական այցով Ուլան Բատորում...
«Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում հունիսի 20-ին խորհրդարան էին այցելել ՀՀ Շիրակի մարզի Ջրափիի միջնակարգ դպրոցի աշակերտները եւ ուսուցիչները: Հյուրերի հետ «Բաց դաս» է անցկացրել «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Սոֆյա Հովսեփյանը: Ողջունելով դպրոցականներին Ազգային ժողովում` պատգամավորը ներկայացրել է օրենսդ...
Խորհրդարանում հյուրընկալվել են ԲՀԿ ուսանողական խորհրդի անդամները
Հունիսի 20-ին ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Գեւորգ Պետրոսյանը հանդիպել է ԲՀԿ ուսանողական խորհրդի անդամների հետ: Ներկայացնելով կուսակցության տեսլականը՝ նա ընդգծել է, որ այն ստեղծման օրվանից իր ծրագրում հատուկ տեղ է հատկացրել պետության սոցիալական խնդիրների իրականացմանը, մարդկանց կենսամակարդակի բարձրացմանն ուղղված ...
Հունիսի 20-ին ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Վահե Էնֆիաջյանն ընդունել է մեր երկրում Բուլղարիայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Մարիա Պավլովա Ցոցորկովա-Կայմակտչիեւային: ԱԺ փոխնախագահն անդրադարձել է երկու երկրների միջեւ առկա բարեկամական հարաբերություններին՝ ընդգծելով, որ մի շարք ոլորտներում առկա է հայ-բու...

Под звуки Гимна РА завершилась вторая сессия НС седьмого созыва
20 июня Национальное Собрание продолжило работу очередных заседаний. Депутаты продолжили обсуждение проектов “Об утверждении годового отчета об исполнении Государственного бюджета РА на 2018 г.”, о внесении изменений и дополнений в законы РА “О социальной защите инвалидов в РА”, “О вывозе мусора и с...
21 июня, в 10:00 часов, созывается внеочередная сессия НС
По решению Председателя НС А.Мирзояна, согласно ст.100 Конституции РА и ст.44 “Регламента НС”, по инициативе депутатов НС 21 июня, в 10:00 часов, созывается внеочередная сессия  НС – по повестке дня инициатора.     ...
Обсуждены итоги визита в Улан-Батор
20 июня члены парламентской делегации группы дружбы Армения – Монголия Л.Степанян, А.Сандиков, Р.Степанян под руководством М.Мелкумяна обобщили итоги визита в Улан-Батор.  По М.Мелкумяну,  впервые побывавшие 13-14 июня с официальным визитом в Улан-Баторе армянские парламентарии встретились...
Учащиеся и учителя средней школы села Джрапи Ширакской области – в парламенте
20 июня в рамках программы “Открытые двери” парламент посетили учащиеся и учителя средней школы села Джрапи Ширакской области.Открытый урок с гостями провела депутат фракции “Мой шаг” С.Овсепян.Приветствуя школьников в НС, депутат представила структуру и основные функции законодательного органа.Инте...
Члены Студенческого совета ППА – в парламенте
20 июня депутат НС Г.Петросян  встретился с членами Студенческого совета ППА. Представляя видение партии, он подчеркнул, что со дня ее создания в программе было уделено особое место социальным проблемам государства, мерам по повышению уровня жизни людей. “Наша критическая позиция не самоцель, м...
20 июня вице-спикер НС В.Энфиаджян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Республики Болгария в Армении Марию Павлову Цоцоркову-Каймактчиеву.Вице-спикер НС обратился к существующим между двумя странами дружественным отношениям, подчеркнув, что в ряде сфер есть все еще нереализованный большой поте...