Քննարկվել են խորհրդարանի հիմնադրման 100-ամյակի միջոցառումների կազմակերպմանը վերաբերող հարցեր
Հուլիսի 20-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի մոտ տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի խորհրդարանի հիմնադրման 100-ամյակի միջոցառումների կազմակերպմանը վերաբերող հարցեր: Խորհրդակցությանը մասնակցել է ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Արա Սաղաթելյանը, հրավիրված է ե...
20.07.2018
ՀՀ ընտրական օրենսդրության բարեփոխումների խորհրդարանական աշխատանքային խումբը քննարկել է ընտրական համակարգի վերաբերյալ առաջարկները
Հուլիսի 20-ին ՀՀ ընտրական օրենսդրության բարեփոխումների նպատակով ստեղծված խորհրդարանական աշխատանքային խումբը գումարել է հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ ԱԺ «Ելք» խմբակցության անդամ Էդմոն Մարուքյանը: ՀՀ ԱԺ խմբակցությունները ներկայացրել են իրենց համար առավել ընդունելի ընտրական համակարգերը: ՀՀ ԱԺ «Ծառուկյ...

Issues on Organisation of Events for 100th Anniversary of Parliament Establishment Discussed
On July 20, at the Office of the RA NA President Ara Babloyan a consultation was held, during which issues on the organisation of the events for the 100th anniversary of the establishment of the Armenian Parliament were discussed. The RA NA Chief of Staff-Secretary General Ara Saghatelyan took part ...
20.07.2018
Parliamentary Working Group for RA Electoral Legislation Reforms Debates Recommendations on Electoral System
On July 20, the Parliamentary Working Group created for RA Electoral Legislation Reforms debated recommendations on electoral system which moderated the Member of the RA NA Yelq/Way out Faction Naira Zohrabyan, the representative of the RPA Faction Davit Harutyunyan, the representative of the ARF Fa...