Քննարկվել են խորհրդարանի հիմնադրման 100-ամյակի միջոցառումների կազմակերպմանը վերաբերող հարցեր
Հուլիսի 20-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի մոտ տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի խորհրդարանի հիմնադրման 100-ամյակի միջոցառումների կազմակերպմանը վերաբերող հարցեր: Խորհրդակցությանը մասնակցել է ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Արա Սաղաթելյանը, հրավիրված է ե...
20.07.2018
ՀՀ ընտրական օրենսդրության բարեփոխումների խորհրդարանական աշխատանքային խումբը քննարկել է ընտրական համակարգի վերաբերյալ առաջարկները
Հուլիսի 20-ին ՀՀ ընտրական օրենսդրության բարեփոխումների նպատակով ստեղծված խորհրդարանական աշխատանքային խումբը գումարել է հերթական նիստը, որը վարել է ՀՀ ԱԺ «Ելք» խմբակցության անդամ Էդմոն Մարուքյանը: ՀՀ ԱԺ խմբակցությունները ներկայացրել են իրենց համար առավել ընդունելի ընտրական համակարգերը: ՀՀ ԱԺ «Ծառուկյ...

Обсуждены вопросы организации мероприятий к 100-летию основания парламента
20 июля Председатель НС А.Баблоян провел совещание, на котором были обсуждены вопросы организации мероприятий к 100-летию основания парламента Армении. В совещании принял участие руководитель-генеральный секретарь Аппарата НС А.Сагателян, приглашен был руководитель инициативы “100-летие Первого парл...
20.07.2018
20 июля парламентская рабочая группа по реформам избирательного  законодательства  РА созвала очередное заседание, которое вел член фракции “Елк” Э.Марукян. Фракции НС представили наиболее приемлемые для них модели избирательных систем. По повестке заседания обстоятельно и мотивированно, с...