Հակոբ Հակոբյանն ու Արթուր Մանուկյանն ընտրվել են Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի հանձնաժողովի անդամներ
Հունվարի 21-ին ԱԺ հերթական նիստում ԱԺ հաշվիչ հանձնախմբի նախագահ Նարեկ Բաբայանը տեղեկացրել է, որ քվեարկության արդյունքում Հակոբ Հակոբյանն ու Արթուր Մանուկյանն ընտրվել են Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի հանձնաժողովի անդամներ: Նշենք, որ Հակոբ Հակոբյանի ու Արթուր Մանուկյանի թեկնածություններն առաջադրել է ՀՀ...
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Բուլղարիա բարեկամական խմբի ղեկավար Անուշ Բեղլոյանը հունվարի 21-ին հանդիպել է Հայաստանի Հանրապետությունում Բուլղարիայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Կալին Վասիլեւ Անաստասովի հետ: Ողջունելով դեսպանին` Անուշ Բեղլոյանը հայ-բուլղարական հարաբերությունների զարգացման գործում կարեւո...
Հունվարի 21-ին ՀՀ Ազգային ժողովը քննարկել է Մարդու իրավունքների պաշտպանի ընտրության հարցը: «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի պաշտոնում առաջադրել է Քրիստիննե Գրիգորյանի թեկնածությունը: Թեկնածուի կենսագրական տվյալներն ու անցած ուղին ներկայացրել է ԱԺ պետական-իրավա...
Հունվարի 21-ին ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանն ընդունել է ԵՄ խորհրդում ֆրանսիական նախագահության ներկայացուցիչ, Ֆրանսիայի նախագահի գրասենյակի խորհրդական Իզաբել Դյումոնի եւ Հարավային Կովկասի ու Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարի ղեկավարած պատվիրակությանը: Մտքեր են...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը հունվարի 21-ին ընդունել է ՀՀ-ում ՌԴ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին: Կողմերը բարձր են գնահատել հայ-ռուսական դաշնակցային հարաբերությունները եւ կարեւորել դրանց շարունակական զարգացումը: Անդրադարձ է եղել Հայաստանի եւ Թուրքիայի միջեւ հարաբերությու...
Խորհրդարանը շարունակել է Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի հանձնաժողովի անդամի ընտրության հարցի քննարկումը
ՀՀ Ազգային ժողովը հունվարի 21-ին շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը: Խորհրդարանը քվեարկություններով ընդունել է նախորդ օրը քննարկված օրենսդրական նախաձեռնությունները, որից հետո շարունակել է Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի հանձնաժողովի անդամի ընտրության հարցի քննարկումը: Այդ պաշտոնում ընտրելու հ...

А.Акопян и А.Манукян – члены КТР
21 января на очередном заседании НС председатель Счетной группы НС Н.Бабаян сообщил, что в результате голосования А.Акопян и А.Манукян избраны членами Комиссии по телевидению и радио (КТР).Вышеуказанные кандидатуры выдвинуты парламентской фракцией “Гражданский договор”....
21 января руководитель группы дружбы НС Армения-Болгария А.Беглоян встретилась с Чрезвычайным и Полномочным послом Республики Болгария в РА Калином Василевым Анастасовым.Приветствуя посла, А.Беглоян подчеркнула важность тесного сотрудничества парламентских групп дружбы в развитии армяно-болгарских о...
21 января Национальное Собрание обсудило вопрос избрания Защитника прав человека РА. Фракция “Гражданский договор” выдвинула на должность омбудсмена кандидатуру К.Григорян.Биографические данные кандидата и пройденный путь представил председатель Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопр...
21 января вице-спикер НС Р.Рубинян принял делегацию во главе с представителем председательства Франции в Совете Евросоюза (ЕС), советником аппарата президента Франции Изабель Дюмон и специальным представителем ЕС по Южному Кавказу и кризису в Грузии Тойво Клааром.Стороны обменялись мнениями по реали...
21 января вице-спикер НС Р.Рубинян принял Чрезвычайного и Полномочного посла РФ в РА С.Копыркина.Стороны высоко оценили армяно-российские союзнические отношения и подчеркнули их последовательное развитие.Затронута нормализация отношений между Арменией и Турцией. Р.Рубинян, как спецпредставитель Арме...
В парламенте продолжаются дебаты вокруг избрания члена КТР
21 января Национальное Собрание продолжило работу очередных заседаний. Обсужденные накануне законодательные инициативы парламент принял голосованием, после чего продолжил обсуждение вопроса избрания члена Комиссии по телевидению и радио (КТР). Постоянная комиссия НС по вопросам науки, образования, к...