Հոկտեմբերի 21-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ խորհրդի նիստը, որը վարել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը: Քննարկվել եւ հաստատվել են Ազգային ժողովի յոթերորդ գումարման երրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ հոկտեմբերի 22 գումարվող հերթական նիստերի օրակարգերի նախագծերը: Խորհրդի որոշմամբ սահմ...
ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ հոկտեմբերի 21-ի արտահերթ նիստում Վլադիմիր Վարդանյանի նախագահությամբ երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվել է «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Նիկոլայ Բաղդասարյանի հեղինակած  «Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ ՀՀ օրենսգրքում փոփոխություն կատարելու ...

21 октября состоялось заседание  Совета НС, которое вел Председатель НС А.Мирзоян.  Обсуждены и утверждены проекты о внесении дополнений в повестку дня третьей сессии НС седьмого созыва и повесток дня созываемых 22 октября очередных заседаний. Решением Совета определены также последователь...
21 октября на внеочередном заседании Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам под председательством В.Варданяна во втором чтении обсужден законодательный пакет о внесении изменения в Кодекс РА об административных правонарушениях и дополнений в Кодекс административного судопроизводс...