Հոկտեմբերի 21-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ խորհրդի նիստը, որը վարել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը: Քննարկվել եւ հաստատվել են Ազգային ժողովի յոթերորդ գումարման երրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ հոկտեմբերի 22 գումարվող հերթական նիստերի օրակարգերի նախագծերը: Խորհրդի որոշմամբ սահմ...
ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ հոկտեմբերի 21-ի արտահերթ նիստում Վլադիմիր Վարդանյանի նախագահությամբ երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվել է «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Նիկոլայ Բաղդասարյանի հեղինակած  «Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ ՀՀ օրենսգրքում փոփոխություն կատարելու ...

On October 22, the sitting of the RA NA Council, presided over by the RA NA President Ararat Mirzoyan, was held. The draft laws of the agendas of the third session of the seventh convocation of the National Assembly and the regular sittings to be convened on October 22 were debated and approved. The...
At October 21 extraordinary sitting of the RA NA Standing Committee on State and Legal Affairs moderated by Vladimir Vardanyan the package of bills on Amending the RA Code on Administrative Infringements and on Making Addenda to the RA Administrative Procedure Code authored by the MP of My Step Fact...