Ազգային ժողովի մարտի 22-ի նիստը չի կայացել քվորումի բացակայության պատճառով: Ժամը 12:00-ի դրությամբ համապատասխան թվով պատգամավորներ չեն գրանցվել: «ԱԺ կանոնակարգ» օրենքի 44-րդ հոդվածի 5-րդ կետի համաձայն՝ պատգամավորների գրանցումը շարունակվել է 3 ժամ, որի ընթացքում եւս քվորում չի ապահովվել: ԱԺ փոխնախագա...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը մարտի 22-ին ընդունել է ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ դիտորդական առաքելության ղեկավար դեսպան Յան Պետերսենին եւ առաքելության քաղաքական վերլուծաբան Դանիելա Դիակոնուին: Ողջունելով դիտորդական առաքելության ղեկավարին ՀՀ Ազգային ժողովում՝ Գալուստ Սահակյանը կարեւորել է դիտորդական առաքելություննե...

22 марта заседание парламента не состоялось из-за отсутствия кворума. В 12:00 часов не зарегистрировано необходимого числа депутатов. Согласно п.5 ст.44 закона РА “Регламент НС”, регистрация депутатов продолжалась еще 3 часа, в ходе которых кворум не был обеспечен. Вице-спикер НС Э.Шармазанов объяви...
22 марта Председатель НС Г.Саакян принял руководителя наблюдательской миссии БДИПЧ/ОБСЕ посла Яна Петерсена и политического аналитика миссии Даниэлу Диакону.Приветствуя руководителя наблюдательской миссии в НС РА, Г.Саакян подчеркнул важность деятельности подобных миссий на стадии подготовки и прове...