ՀՀ ԱԺ նախագահը տեղեկացվել է
Տեղեկացնում ենք, որ Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 96-րդ հոդվածի 2-րդ մասի համաձայն, այն է՝ «Պատգամավորին ազատությունից զրկելու մասին անհապաղ տեղեկացվում է Ազգային ժողովի նախագահը», Հայաստանի Հանրապետության հատուկ քննչական ծառայության 2018 թվականի ապրիլի 22-ի գրությամբ Հայաստանի Հանրապետու...
22.04.2018
Հայաստանի Հանրապետության սիրելի քաղաքացիներ, սիրելի հայրենակիցներ, վերջին օրերին բազմաթիվ քաղաքացիներ փողոցներում եւ հրապարակներում իրենց բողոքի ձայնն են բարձրացնում՝ ուղղված Հայաստանի Հանրապետության իշխանությանը: Բողոքի այսօրինակ դրսեւորումները բնորոշ են ժողովրդավարական պետություններին: Հարգելի հայ...

Председатель НС РА извещен
Сообщаем, что, согласно ч.2 ст.96 Конституции РА, а именно “О лишении депутата свободы немедленно сообщается Председателю Национального Собрания”, Специальная Следственная служба РА 22 апреля 2018 г. письменно известила Председателя НС РА о задержании депутатов НС Н.Пашиняна, С.Микаеляна и А.Мирзоян...
22.04.2018
"Дорогие граждане Республики Армения, дорогие соотечественники! В последние дни многочисленные граждане на улицах и площадях выражают свой протест, адресованный властям Армении. Такие протесты характерны для демократических государств.Уважаемые соотечественники, я  внимательно следил за всеми р...