ՀՀ ԱԺ նախագահը տեղեկացվել է
Տեղեկացնում ենք, որ Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 96-րդ հոդվածի 2-րդ մասի համաձայն, այն է՝ «Պատգամավորին ազատությունից զրկելու մասին անհապաղ տեղեկացվում է Ազգային ժողովի նախագահը», Հայաստանի Հանրապետության հատուկ քննչական ծառայության 2018 թվականի ապրիլի 22-ի գրությամբ Հայաստանի Հանրապետու...
22.04.2018
Հայաստանի Հանրապետության սիրելի քաղաքացիներ, սիրելի հայրենակիցներ, վերջին օրերին բազմաթիվ քաղաքացիներ փողոցներում եւ հրապարակներում իրենց բողոքի ձայնն են բարձրացնում՝ ուղղված Հայաստանի Հանրապետության իշխանությանը: Բողոքի այսօրինակ դրսեւորումները բնորոշ են ժողովրդավարական պետություններին: Հարգելի հայ...

RA NA President is Informed
We inform you that under Part 2 of Article 96 of the Constitution of the Republic of Armenia, that is: “The President of the National Assembly shall be immediately notified of the deprivation of liberty of the Deputy” by the document of the Special Investigation Service of the Republic of Armenia of...
22.04.2018
Statement by RA NA Ara Babloyan
Dear citizens, dear compatriots of the Republic of Armenia,In recent days numerous citizens raise their protest voice in the streets and squares aimed at the power of the Republic of Armenia. These kinds of revelations of protest are characteristic to democratic states.Dear compatriots, I have follo...