Ուղղափառության միջխորհրդարանական վեհաժողովի 24-րդ տարեկան գլխավոր վեհաժողովի աշխատանքներին մասնակցելու համար 2017 թ. հունիսի 25-30-ը Հռոմ (Իտալիայի Հանրապետություն) կգործուղվեն Ուղղափառության միջխորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Արտաշես Գեղամյանը եւ պատվիրակության անդամ Վարդան...
Հունիսի 23-ին՝ ժամը 14:00-ին, ՀՀ ԱԺ ոսկեզօծ դահլիճում ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը եւ Հայաստանի Հանրապետությունում Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ջուդիթ Ֆարնուորթը կստորագրեն նամակ-համաձայնագիր, որով Միացյալ Թագավորության կառավարությունը ՀՀ Ազ...
ՀՀ կառավարության ծրագիրն ընդունվել է
Հունիսի 22-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակել է քննարկել «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության ծրագրին հավանություն տալու մասին» հարցը: Պատգամավորները շարունակել են իրենց տեսակետները հայտնել փաստաթղթի վերաբերյալ Կարեն Ավագյանի գնահատմամբ՝ կառավարության ծրագիրը շատ հստակ է, այն ուղղված է երկրի ան...
«Հարգարժան պարոն վարչապետ, հարգելի պատգամավորներ, կառավարության հարգելի անդամներ, նախ շնորհակալություն եմ հայտնում Ազգային ժողովի բոլոր պատգամավորներին եւ խմբակցություններին կառավարության ծրագրի շահագրգիռ քննարկման համար: Միեւնույն ժամանակ ուզում եմ հատուկ նշել, որ առաջին անգամ, գոնե իմ հիշողության ...

In RA National Assembly Signing Ceremony of Letter-Agreement to Be Held
On June 23, at 14:00, in the RA NA Gilded hall the RA NA Speaker Ara Babloyan and the Judith Farnworth, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland to the Republic of Armenia will sign a Letter-Agreement, by which the Government of the Uni...
RA Government Programme Passed
On June 22, the RA National Assembly continued debating the item on Approving the Government Programme of the Republic of Armenia. The deputies Karen Avagyan, Koryun Nahapetyan, Aghvan Vardanyan continued expressing their viewpoints on the document. The RA NA Factions (Head of ARF - Armen Rustamyan,...
“Honourable Mr Prime Minister,Dear deputies,Dear members of the government,First of all, I thank all the deputies and factions of the National Assembly for the concerned debate of the government programme. At the same time I would like to especially note that for the first time, at least in my memor...