ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Արփինե Հովհաննիսյանը մասնակցել է Վենետիկի հանձնաժողովի 115-րդ լիագումար նիստին
Հունիսի 22-ին ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Արփինե Հովհաննիսյանը ելույթ է ունեցել Վենետիկի հանձնաժողովի 115-րդ լիագումար նիստում: Նա իր խոսքում անդրադարձել է մեր երկրում տեղի ունեցած վերջին իրադարձություններին, Ընտրական օրենսգրքի առաջիկա փոփոխություններին: Արփինե Հովհաննիսյանի խոսքով` նախորդ տարիների համատ...
Ուղղափառության միջխորհրդարանական վեհաժողովի 25-րդ տարեկան Գլխավոր վեհաժողովի աշխատանքներին մասնակցելու համար 2018 թվականի հունիսի 25-ից հուլիսի 1-ը ներառյալ Աթենք (Հունաստան Հանրապետություն) կգործուղվեն Ուղղափառության միջխորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Արտաշես Գեղամյանը, պատ...
Հայաստանն ստանձնել է ՍԾՏՀ ԽՎ նախագահությունը
Ալբանիայի մայրաքաղաք Տիրանայում ավարտվել է Սեւծովյան տնտեսական համագործակցության խորհրդարանական վեհաժողովի 51-րդ նստաշրջանի աշխատանքը, որին մասնակցել է ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը: Նստաշրջանի ավարտին Ալբանիայից կառույցի նախագահությունը փոխանցվել է Հայաստանի ...
ՀՀ ԱԺ բյուջետային գրասենյակի փորձագետները մասնակցել են բյուջետային գրասենյակների ընդհանուր ցանցի 6-րդ տարեկան համաժողովին
Գերմանիայի միջազգային համագործակցության ընկերակցության (GIZ) «Հանրային ֆինանսների կառավարումը Հարավային Կովկասում» ծրագրի եւ Մեծ Բրիտանիայի Հանուն Ժողովրդավարության Ուեսթմինսթեր հիմնադրամի աջակցությամբ ՀՀ Ազգային ժողովի բյուջետային գրասենյակի փորձագետներ Աշոտ Ավետիսյանը եւ Աշոտ Եղիազարյանը հունիսի 1...

Вице-спикер НС А.Ованнисян приняла участие в 115-м пленарном заседании Венецианской комиссии
22 июня вице-спикер НС А.Ованнисян  выступила на 115-м пленарном заседании Венецианской комиссии (ВК). Она обратилась к последним событиям в Армении, предстоящим поправкам Избирательного кодекса (ИК). По словам вице-спикера НС, совместная работа предыдущих лет – мост для стабильного развития де...
Армения приняла председательство в ПАЧЭС
В столице Албании Тиране завершилась работа 51-й сессии ПАЧЭС, в которой участвовала делегация НС РА, возглавляемая вице-спикером НС Э.Шармазановым. В завершение сессии председательство структурой перешло от Албании к Республике Армения. Символический молоток вручен главе армянской делегации.В соста...
Эксперты Бюджетного офиса НС приняли участие в 6-й ежегодной конференции общей сети бюджетных офисов
18-21 июня эксперты Бюджетного офиса НС А.Аветисян и А.Егиазарян при содействии программы “Управление общественными финансами на Южном Кавказе” Германского общества международного сотрудничества (GIZ) и Уинстминстерского фонда Великобритании “Во имя демократии” приняли участие в организованной Всеми...