«Ուրախ եմ Ձերդ Գերազանցությանը հայտնելու իմ ամենաանկեղծ շնորհավորանքները Հայաստանի Հանրապետության ազգային տոնի առթիվ:Հուսով եմ՝ համատեղ ջանքերի լույսի ներքո տարբեր ոլորտներում, հատկապես՝ միջխորհրդարանական ոլորտում համագործակցության ամրապնդման ականատեսը լինել: Առիթը պատեհ համարելով՝ մաղթում եմ Ձերդ Գ...
«Խնդրում եմ, ընդունեք իմ լավագույն բարեմաղթանքները Հայաստանի Հանրապետության անկախության օրվա առթիվ: Հնդկաստանը եւ Հայաստանի Հանրապետությունը ջերմ եւ սրտագին հարաբերություններ ունեն՝ հիմնված փոխադարձ վստահության եւ բարի կամքի վրա: Ես վստահ եմ, որ առաջիկա օրերին երկու երկրների միջեւ ընդլայնված եր...
Տեղեկատվություն աշխատանքային հանդիպումների անցկացման վերաբերյալ
ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Թագուհի Թովմասյանի նախաձեռնությամբ սեպտեմբերի 23-ին՝ ժամը 10:00-ին, 314 դահլիճում կկայանա աշխատանքային հանդիպում ՀՀ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանի, ՀՀ արդարադատության նախարարի տեղակալ Սուրեն Գրիգորյանի, ...
Տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ շրջակա միջավայրի պահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովը կգումարի արտահերթ նիստ
Սեպտեմբերի 23-ին` ժամը 15:00-ին, 114 սենյակում Տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ շրջակա միջավայրի պահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովը կգումարի արտահերթ նիստ:  ...
ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ շրջակա միջավայրի պահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովը Վահե Ղալումյանի նախագահությամբ սեպտեմբերի 22-ին անցկացրեց խորհրդարանական լսումներ՝ Կառավարության հեղինակած ««ՀՀ վարչատարածքային բաժանման մասին» օրենքում փոփոխությունն...
Սեպտեմբերի 22-ին ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Ռուստամ Բաքոյանը հանդիպեց «Քրիստոնեական համաշխարհային միության» նախագահ Ալեքսեյ Չերկեզովի եւ «Օգնող ձեռքեր» բարեգործական հիմնադրամի նախագահ Պապին Ապրոյանի հետ: Վերոնշյալ կազմակերպությունները մարդասիրական եւ կրթական աջակցություն են ցուցաբերում հիմնականում պատերազմի ե...
ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի` սեպտեմբերի 22-ին հրավիրած արտահերթ նիստի օրակարգում մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի ընտրության վերաբերյալ հարցն էր: ԱԺ «Հայաստան» խմբակցությունը դարձյալ առաջադրել էր Արթուր Ղազինյանի թեկնածությունը: Նա առաջարկեց օրակարգում ընդ...
Աշխատանքային պարտականությունները գերազանց կատարելու համար շնորհակալագրեր ստացան ԱԺ փորձառու աշխատակիցները
Սեպտեմբերի 22-ին Հայաստանի Հանրապետության անկախության  30-ամյակի առթիվ Ազգային ժողովի մի շարք աշխատակիցներ ՀՀ Գերագույն խորհրդից մինչեւ Ազգային ժողով աշխատանքային պարտականությունները գերազանց եւ բարձր պատասխանատվությամբ կատարելու, Հանրապետության հիմնադրումից  ի վեր ի շահ Հայաստանի Հանրապետ...
«Հայաստանի Հանրապետության վարչատարածքային բաժանման մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի եւ կից օրենսդրական փոփոխությունների փաթեթի վերաբերյալ խորհրդարանական լսումների ուղիղ հեռարձակումը:...
Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածների համաձայն` Կառավարության նախաձեռնությամբ 2021 թվականի սեպտեմբերի 24-ին` ժամը 11:00-ին, ԱԺ նախագահի որոշմամբ կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ` նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով: ...

«Рад выразить Вашему Превосходительству самые искренние поздравления с национальным праздником Республики Армения.Надеюсь на укрепление совместными усилиями сотрудничества в различных областях, особенно в межпарламентской сфере.Пользуясь случаем, желаю Вашему Превосходительству и уважаемым депутатам...
«Примите мои наилучшие пожелания к Дню независимости Республики Армения.Индию и Республику Армения связывают теплые и сердечные отношения, основанные на взаимном доверии и доброй воле. Уверен, что и впредь двусторонние и парламентские связи между двумя странами будут развиваться.Ваше Превосходительс...
Парламентские слушания по реформам в системе местного самоуправления
22 сентября Постоянная комиссия НС по вопросам территориального управления, местного самоуправления, сельского хозяйства и охраны окружающей среды под председательством В.Галумяна провела парламентские слушания по предложенному правительством пакету о внесении поправок в закон «Об административно-те...
22 сентября депутат НС Р.Бакоян встретился с председателем «Всемирного христианского союза» А.Черкезовым и председателем благотворительного фонда «Руки помощи» П.Апрояном.Упомянутые организации оказывают гуманитарную и образовательную помощь в основном христианским общинам, пострадавшим от  вой...
22 сентября вопрос об избрании заместителя председателя комиссии был включен в повестку дня внеочередного заседания, созванного Постоянной комиссией НС по вопросам обороны и безопасности.Фракция «Армения» вновь выдвинула А.Казиняна. Он предложил включить в повестку дня вопрос о создании рабочей груп...
22 сентября к 30-летию независимости Республики Армения ряд сотрудников парламента  от Верховного Совета до Национального Собрания РА награждены благодарственными грамотами – за отличное и ответственное исполнение служебных  обязанностей, за служение на благо Республики со дня ее основания...
В соответствии со ст.100 Конституции РА и ст.41 Конституционного закона «Регламент Национального Собрания»,  по инициативе Правительства и решению Председателя НС 24 сентября 2021 г., в 11.00 часов, созывается внеочередное заседание НС – по повестке дня инициатора. ...