Աշխարհաքաղաքական առումով Հայաստանի առջեւ նոր դռներ են բացվել, եւ մենք պետք է կարողանանք Հայաստանի Հանրապետության եւ Արցախի Հանրապետության պետական շահն առաջ տանել. ասել է ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Թագուհի Թովմասյանը՝ նոյեմբերի 22-ին խորհրդար...
ՀՀ Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածների համաձայն` Կառավարության նախաձեռնությամբ նոյեմբերի 24-ին` ժամը 11:00-ին, ՀՀ ԱԺ նախագահի որոշմամբ կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ` նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով:  ...

“В геополитическом аспекте перед Арменией открылись новые двери, и мы должны суметь продвинуть государственные интересы Республики Армения и Республики Арцах” – отметила председатель Постоянной комиссии НС по защите прав человека и общественным вопросам Т.Товмасян, принимая 22 ноября в парламенте ма...
Согласно ст.100 Конституции РА и ст.41 конституционного закона "Регламент Национального Собрания", по инициативе Правительства, 24 ноября, в 11:00, решением Председателя НС созывается внеочередное заседание парламента – по повестке дня инициатора....