Մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Թագուհի Թովմասյանը մարտի 23-ին հյուրընկալել է Հայաստանում Շվեդիայի Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Պատրիկ Սվենսոնին: Պատգամավորը նշել է, որ Շվեդիայի դեսպանությունը Հայաստանում ակտիվ գործունեություն է ծավալում,...
Ուղղափառության միջխորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար, ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սիսակ Գաբրիելյանը, պատվիրակության անդամներ, ԱԺ պատգամավորներ Հրաչյա Հակոբյանն ու Ծովինար Վարդանյանը մասնակցել են Կի...
ԵԽԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամ, ԵԽԽՎ տեղական եւ տարածաշրջանային իշխանությունների հարցերով հիմնական զեկուցող Արմեն Գեւորգյանը մարտի 22-ին Ֆրանսիայի Ստրասբուրգ քաղաքում ելույթ է ունեցել Եվրոպայի խորհրդի տեղական եւ տարածաշրջանային իշխանությունների կոնգրեսի 44-րդ նստաշրջանի ընթացքում` «Կայուն զարգա...
Ուզում եմ՝ հստակ հասկանանք, որ տեղաշարժերը, կուտակումները պետք է խոր ուսումնասիրության ենթարկվեն, որ հասկանալի լինի, թե դրանք ինչ վտանգ են ներկայացնում Հայաստանի կամ Արցախի համար: Միայն շարժերի իրականացումը դեռ չի նշանակում  մարտական գործողությունների նախապատրաստում: Շարժերի ծավալի, ուղղություն...
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանը մարտի 23-ի խորհրդարանական ճեպազրույցների ժամանակ անդրադարձել է ԱԺ նիստերում քննարկման առաջարկված իրենց նախագծերին՝  «Ադրբեջանի կողմից Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության դեմ իրականացվող ռազմաքաղաքական ագրեսիայի, ահաբեկչական ու սադրիչ քայլերի, Բերձ...
Թշնամին ավելի ինտենսիվ է դարձրել կրակոցները` ՀՀ սահմանին մահացու վիրավորելով հայ զինվորի, կրակ բացելով Արցախի խաղաղ բնակիչների վրա եւ կրկին արգելափակելով գազամատակարարումը դեպի Արցախ: Մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Թագուհի Թովմասյանը միջազգային բոլ...
Խաղաղության պայմանագրով պետք է ապահովվի ՀՀ անկախությունը, ինքնիշխանությունը եւ անվտանգությունը. «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության քարտուղար
ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության քարտուղար Արթուր Հովհաննիսյանը եւ խմբակցության անդամ Արուսյակ Ջուլհակյանը մարտի 23-ին կայացած խորհրդարանական ճեպազրույցների ընթացքում ի պատասխան լրագրողների հարցերին՝ անդրադարձել են Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ խաղաղության պայմանագրի գործընթացին, այս հարցում...

On March 23, the Chair of the Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs, Taguhi Tovmasyan hosted Patrik Svensson, the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Kingdom of Sweden to Armenia at the National Assembly. The deputy noted that the Embassy of Sweden in Ye...
At the Inter-Parliamentary Assembly on Orthodoxy, the Head of the RA NA delegation, the Chair of the NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Diaspora, Youth and Sport Sisak Gabrielyan, the delegation members, the NA deputies Hrachya Hakobyan and Tsovinar Vardanyan participated in the w...
On March 22, in the city of Strasbourg of France the member of the RA NA Delegation to PACE, the Key Rapporteur on PACE Local and Regional Authorities Armen Gevorgyan gave a speech during the Meeting on the topic ‘Localisation of Sustainable Development Goals (SDG)’ at the 44th Session of the Congre...
I want us to clearly understand that movements and accumulations should be thoroughly studied in order to understand what danger they pose to Armenia or Artsakh. Only implementation of movements does not mean preparing for military actions. From a deep analysis of the dimension and directions of the...
During March 23 parliamentary briefings, the Head of the NA Armenia Faction Seyran Ohanyan touched upon their drafts proposed for debate in the NA sittings: the NA draft decisions on Military-Political Aggression, Terrorist and Provocative Steps Being Implemented against the Nagorno Karabakh Republi...
The enemy intensified the fire, fatally wounding the Armenian soldier on the RA border, opening fire on peaceful civilians of Artsakh and again blocking the gas supply to Artsakh. The Chair of the Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs Taguhi Tovmasyan informed her all c...
Secretary of Civil Contract Faction: RA Independence, Sovereignty and Security Should Be Ensured by Peace Agreement
The Secretary of the NA Civil Contract Faction Artur Hovhannisyan and the member of the Faction Arusyak Julhakyan reflected upon the Peace Treaty process between Armenia and Azerbaijan, cooperation with international partners in this matter, further cooperation with the CSTO prospects during parliam...