ՀՀ Ազգային ժողովը մայիսի 23-ին շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը՝ քվեարկությամբ ընդունելով նախորդ օրը քննարկված օրինագծերը եւ «ՀՀ քրեական օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծը կից օրենսդրական փաթեթով հատուկ կարգով քննարկելու վերաբերյալ ՀՀ ԱԺ որոշումը: ՀՀ գլխավոր դատախ...
ՀՀ ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում մայիսի 23-ին խորհրդարան էին այցելել Արմավիրի մարզի Նորավանի միջնակարգ  դպրոցի 10 եւ 11-րդ դասարանների աշակերտներն ու ուսուցիչները: Հյուրերը շրջել են խորհրդարանի շենքում, հետեւել ԱԺ հերթական նիստերի աշխատանքին: Արդեն ավանդական դարձած բաց դասը վարել է ՀՀ ԱԺ պատ...
Արա Բաբլոյանի հայտարարությունը ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Ալեն Սիմոնյանի հրաժարականի դիմումի մասին
«Ազգային ժողովի կանոնակարգ» Հայաստանի Հանրապետության սահմանադրական օրենքի 155-րդ հոդվածի 1-ին մասի համաձայն` հայտարարում եմ, որ Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատգամավոր Ալեն Սիմոնյանը մայիսի 23-ին հրաժարականի դիմում է ներկայացրել: «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 155-րդ հոդ...

23 мая НС продолжило работу очередных заседаний, голосованием приняв рассматривавшиеся в предыдущий день законопроекты и решение НС об обсуждении в особом порядке проекта закона “О внесении изменений в Уголовный кодекс РА” с прилагаемым законодательным пакетом.     Генеральный пр...
23 мая в рамках программы “Открытые двери” парламент посетили учащиеся 10-11-х классов и учителя Нораванской средней школы Армавирской области.Гости ознакомились со зданием парламента, проследили за работой очередного заседания НС. Открытый урок провела депутат НС Р.Мурадян.     ...
Заявление Председателя НС А.Баблояна по поводу прошения об отставке депутата НС А.Симоняна
“Заявляю, что 23 мая, согласно ч.1 ст.155 конституционного закона “Регламент НС”, депутат НС РА А.Симонян представил прошение об отставке.Согласно ч.2 ст.155 конституционного закона “Регламент НС”, если в течение недели после оглашения отставки депутат письменно отзывает свое прошение об отставке, П...