ՀՀ Ազգային ժողովը մայիսի 23-ին շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը՝ քվեարկությամբ ընդունելով նախորդ օրը քննարկված օրինագծերը եւ «ՀՀ քրեական օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծը կից օրենսդրական փաթեթով հատուկ կարգով քննարկելու վերաբերյալ ՀՀ ԱԺ որոշումը: ՀՀ գլխավոր դատախ...
ՀՀ ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում մայիսի 23-ին խորհրդարան էին այցելել Արմավիրի մարզի Նորավանի միջնակարգ  դպրոցի 10 եւ 11-րդ դասարանների աշակերտներն ու ուսուցիչները: Հյուրերը շրջել են խորհրդարանի շենքում, հետեւել ԱԺ հերթական նիստերի աշխատանքին: Արդեն ավանդական դարձած բաց դասը վարել է ՀՀ ԱԺ պատ...
Արա Բաբլոյանի հայտարարությունը ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Ալեն Սիմոնյանի հրաժարականի դիմումի մասին
«Ազգային ժողովի կանոնակարգ» Հայաստանի Հանրապետության սահմանադրական օրենքի 155-րդ հոդվածի 1-ին մասի համաձայն` հայտարարում եմ, որ Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատգամավոր Ալեն Սիմոնյանը մայիսի 23-ին հրաժարականի դիմում է ներկայացրել: «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 155-րդ հոդ...

On May 23, within the framework of the RA NA Open Doors programme the pupils and the teachers of 10th and 11th classes of Noravan Secondary School of Armavir Marz visited the parliament. The guests took a tour in the parliament building and observed the work of the regular sitting. The RA NA Member ...
23.05.2018
RA NA Speaker Ara Babloyan Makes a Statement on Resignation of RA NA Member Alen Simonyan
Under Part 1 of Article 155 of the Constitutional Law the Rules of Procedure of the National Assembly, I announce that the Member of the National Assembly of the Republic of Armenia Alen Simonyan submitted resignation on May 23. Under Part 2 of Article 155 of the Constitutional Law the Rules of Proc...