ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը հունիսի 23-ին ընդունել է Հայաստանում Բելառուսի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Իգոր Նազարուկին: ՀՀ ԱԺ նախագահը, կարեւորելով խորհրդարանական դիվանագիտության դերը խորհրդարանների եւ երկրների միջեւ կապերի զարգացման եւ խորացման գործում, նշել է, որ ՀՀ Ազգային ժողովում ա...
Արա Բաբլոյանն ընդունել է Հայաստանում Սիրիայի դեսպանության գործերի ժամանակավոր հավատարմատարին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը հունիսի 23-ին ընդունել է Հայաստանում Սիրիայի Արաբական Հանրապետության դեսպանության գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Իսսամ Նայալին: Խորհրդարանի ղեկավարը ողջունել է Իսսամ Նայալին Ազգային ժողովում եւ իր մտահոգությունը հայտնել Սիրիայում առկա իրավիճակի վերաբերյալ: ՀՀ ԱԺ նախագահ...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը եւ Հայաստանում Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ջուդիթ Ֆարնուորթը հունիսի 23-ին ՀՀ Ազգային ժողովի Ոսկեզօծ սրահում ստորագրել են նամակ-համաձայնագիր, որով նախատեսվում է իրականացնել ՀՀ Ազգային ժողովի կարողութ...
Նաիրա Զոհրաբյանը հանդիպել է Միացյալ Թագավորության դեսպանի հետ
ՀՀ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը հունիսի 23-ին հանդիպել է ՀՀ-ում Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ջուդիթ Ֆարնուորթի հետ: Հանձնաժողովի նախագահը կարեւորել է հայ-բրիտանական միջխորհրդարանական համագործա...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը հունիսի 24-28-ը կմասնակցի Եվրասիական երկրների խորհրդարանների ղեկավարների երկրորդ հանդիպմանը, որը տեղի կունենա Կորեայի Հանրապետության մայրաքաղաք Սեուլում:Միջոցառմանը կմասնակցի նաեւ ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Սամվել Ֆարմանյանը: ...
ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի շրջանակներում Ղազախստանի Հանրապետությունում տեղի ունենալիք խորհրդարանական ընտրություններին դիտորդական առաքելությամբ մասնակցելու համար 2017 թվականի հունիսի 26-30-ը Աստանա (Ղազախստանի Հանրապետություն) կգործուղվի ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Կարեն Բեքարյանը: ...

23 июня Председатель НС А.Баблоян  принял Чрезвычайного и Полномочного посла Республики Беларусь в Армении И.Назарука.  Председатель НС, подчеркнув роль парламентской дипломатии в развитии и углублении связей между парламентами и странами, отметил, что в НС уже сформирована группа дружбы с...
А.Баблоян принял временного поверенного посольства Сирии в РА
23 июня Председатель НС А.Баблоян принял временного поверенного посольства Сирийской Арабской Республики (САР) в РА Иссама Наяля.Глава парламента приветствовал г-на Наяля в НС и выразил свою обеспокоенность текущей ситуацией в Сирии.Председатель НС выразил признательность за теплое отношение к нашед...
23 июня Председатель НС А.Баблоян и Чрезвычайный и Полномочный посол Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии в РА Джудит Фарнуорт в Позолоченном зале НС подписали письмо-соглашение, которым предусматривается реализация программы развития возможностей НС РА.Программа НС РА будет о...
Н.Зограбян встретилась с послом Соединенного Королевства
23 июня председатель Постоянной комиссии НС по вопросам европейской интеграции Н.Зограбян встретилась с Чрезвычайным и Полномочным послом Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии в РА Джудит Фарнуорт.  Председатель комиссии подчеркнула важность армяно-британского сотрудничест...
Председатель НС А.Баблоян примет участие во второй встрече глав парламентов Евразийских стран, проводимой 24-28 июня в столице Республики Корея Сеуле.В мероприятии будет участвовать также депутат НС С.Фарманян....