ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը հունիսի 23-ին ընդունել է Հայաստանում Բելառուսի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Իգոր Նազարուկին: ՀՀ ԱԺ նախագահը, կարեւորելով խորհրդարանական դիվանագիտության դերը խորհրդարանների եւ երկրների միջեւ կապերի զարգացման եւ խորացման գործում, նշել է, որ ՀՀ Ազգային ժողովում ա...
Արա Բաբլոյանն ընդունել է Հայաստանում Սիրիայի դեսպանության գործերի ժամանակավոր հավատարմատարին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը հունիսի 23-ին ընդունել է Հայաստանում Սիրիայի Արաբական Հանրապետության դեսպանության գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Իսսամ Նայալին: Խորհրդարանի ղեկավարը ողջունել է Իսսամ Նայալին Ազգային ժողովում եւ իր մտահոգությունը հայտնել Սիրիայում առկա իրավիճակի վերաբերյալ: ՀՀ ԱԺ նախագահ...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը եւ Հայաստանում Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ջուդիթ Ֆարնուորթը հունիսի 23-ին ՀՀ Ազգային ժողովի Ոսկեզօծ սրահում ստորագրել են նամակ-համաձայնագիր, որով նախատեսվում է իրականացնել ՀՀ Ազգային ժողովի կարողութ...
Նաիրա Զոհրաբյանը հանդիպել է Միացյալ Թագավորության դեսպանի հետ
ՀՀ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը հունիսի 23-ին հանդիպել է ՀՀ-ում Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ջուդիթ Ֆարնուորթի հետ: Հանձնաժողովի նախագահը կարեւորել է հայ-բրիտանական միջխորհրդարանական համագործա...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը հունիսի 24-28-ը կմասնակցի Եվրասիական երկրների խորհրդարանների ղեկավարների երկրորդ հանդիպմանը, որը տեղի կունենա Կորեայի Հանրապետության մայրաքաղաք Սեուլում:Միջոցառմանը կմասնակցի նաեւ ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Սամվել Ֆարմանյանը: ...
ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի շրջանակներում Ղազախստանի Հանրապետությունում տեղի ունենալիք խորհրդարանական ընտրություններին դիտորդական առաքելությամբ մասնակցելու համար 2017 թվականի հունիսի 26-30-ը Աստանա (Ղազախստանի Հանրապետություն) կգործուղվի ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Կարեն Բեքարյանը: ...

On June 23, the RA NA Speaker Ara Babloyan received Igor Nazaruk, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Belarus to Armenia.Highlighting the role of the parliamentary diplomacy in the development and deepening of the relations between the parliaments and the countries, the R...
Ara Babloyan Receives Charges d’Affaires of Embassy of Syria to Armenia
On June 23, the RA NA Speaker Ara Babloyan received Essam Nayyal, Charges d’Affaires of Embassy of Syrian Arab Republic to Armenia.The Head of the parliament welcomed Essam Nayyal in the National Assembly and expressed his concern over the situation existing in Syria.The RA NA Speaker expressed his ...
On June 23, the RA NA Speaker Ara Babloyan and Judith Farnworth, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland to the Republic of Armenia signed a Letter-Agreement, by which the Government of the United Kingdom designs to implement a project...
Naira Zohrabyan Meets with Ambassador of the United Kingdom
On June 23, the Chair of the RA NA Standing Committee on European Integration Naira Zohrabyan received Judith Farnworth, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland to the RA. The Committee Chair has highlighted the Armenian-British inter-...
On June 24-28, the RA NA Speaker Ara Babloyan will take part in the Second Meeting of Speakers of Eurasian Countries' Parliaments, which will be held in Seoul, capital of the Republic of Korea.The RA NA deputy Samvel Farmanyan will also take part in the event....