Արարատ Միրզոյանը շնորհավորել է Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին ծննդյան տարեդարձի կապակցությամբ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին ծննդյան տարեդարձի կապակցությամբ: «Հարգելի՛ պարոն նախագահ, Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան տարեդարձի կապակցությամբ: Մաղթում եմ Ձեզ եւ Ձեր ընտանիքին քաջառողջություն: Վստահ եմ, որ կշարունակեք ներդնել Ձ...
Եվրանեսթ խորհրդարանական վեհաժողովի համանախագահ Անդրիուս Կուբիլիուսը եւ Գայանե Աբրահամյանը հանդես են եկել համատեղ հայտարարությամբ
Եվրանեսթ խորհրդարանական վեհաժողովի համանախագահ, Եվրախորհրդարանի պատվիրակության ղեկավար Անդրիուս Կուբիլիուսը եւ Եվրանեսթ խորհրդարանական վեհաժողովում հայկական պատվիրակության ղեկավար Գայանե Աբրահամյանը հանդես են եկել համատեղ հայտարարությամբ, որը վերաբերում է COVID-19-ի ճգնաժամի հետեւանքները մեղմելուն ո...
Հունիսի 24-ին` ժամը 11:00-ին, կգումարվի ԱԺ արտահերթ նստաշրջան
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի որոշմամբ, Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 44-րդ հոդվածների համաձայն` Կառավարության նախաձեռնությամբ հունիսի 24-ին` ժամը 11:00-ին, կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան` նախաձեռնողի սահմանած օ...

Поздравление Арарата Мирзояна с днем рождения Президента Республики Армена Саркисяна
Председатель НС Арарат Мирзоян направил поздравительное послание в связи с днем рождения Президента Республики Армена Саркисяна:«Уважаемый г-н Президент!Сердечно поздравляю Вас с днем рождения! Желаю Вам и Вашей семье крепкого здоровья.Уверен, что продолжите прилагать Ваши знания, опыт и энерг...
Сопредседатель ПА «Евронест» Андриус Кубилиус и Гаяне Абраамян выступили с совместным заявлением
Сопредседатель ПА «Евронест», глава делегации Европарламента Андриус Кубилиус и руководитель армянской делегации в ПА «Евронест» Г.Абраамян выступили с совместным заявлением, касающимся содействия ЕС в смягчении последствий кризиса, укреплении демократии, проведении реформ в ...
24 июня, в 11:00 часов, созывается внеочередная сессия НС
Решением Председателя НС Арарата Мирзояна,  согласно ст.100 Конституции РА и ст.44 Конституционного закона «Регламент НС», по инициативе Правительства 24 июня, в 11:00 часов, созывается внеочередная сессия НС – по повестке дня инициатора....