Հոկտեմբերի 23-ին նիստեր են գումարել ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովները: ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովը Արմեն Աշոտյանի նախագահությամբ հոկտեմբերի 23-ին կայացած նիստում քննարկել եւ դրական եզրակացություն է տվել «Լուսնի եւ այլ երկնային մարմինների վրա պետությունների գործունեության կարգավ...
Հոկտեմբերի 23-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ խորհրդի նիստը, որը վարել է ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը: ՀՀ ԱԺ խորհրդի որոշմամբ լրացումներ են կատարվել «ԱԺ բարեկամական խմբերի կազմերը հաստատելու մասին» որոշման մեջ, իսկ «Միջազգային խորհրդարանական կազմակերպություններում Ազգային ժողովի պատվիրակություննե...
«Ծաղկաձորի գլխավոր մարզահամալիրում» հոկտեմբերի 22-ին տեղի է ունեցել «Ազգային ժողովի գավաթի» խաղարկության դպրոցականների մրցումների եզրափակիչ փուլի ամփոփումը: Մրցույթին մասնակցել են ՀՀ բոլոր մարզերի, մայրաքաղաք Երեւանի եւ Արցախի Հանրապետության թիմերը: Առաջնության եզրափակիչ փուլի արդյունքներով առաջին տ...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը հոկտեմբերի 23-ին ընդունել է Մեքսիկայից ժամանած պատգամավորներ Բլանկա Մարգարիտա Կուատա Դոմինգեսին, Մարիա Կրիստինա Տերեսա Գարսիա Բռավոյին, Կառլոս Էռնանդես Միրոնին եւ նրանց ուղեկցող անձանց: Հանդիպմանը մասնակցել են ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Մեքսիկա պատգամավորական բարեկամակ...
Արա Բաբլոյանը պարգեւատրել է Ռաֆայիլ Զինուրովին
Հոկտեմբերի 23-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը միջխորհրդարանական համագործակցության զարգացման բնագավառում ակտիվ մասնակցություն ցուցաբերելու եւ հայագիտական գործունեություն ծավալելու համար ՌԴ Դաշնային խորհրդի անդամ, ՀՀ Ազգային ժողովի եւ ՌԴ Դաշնային ժողովի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հա...
Մեքսիկայից Հայաստան ժամանած պատգամավորներ Բլանկա Մարգարիտա Կուատա Դոմինգեսը, Մարիա Կրիստինա Տերեսա Գարսիա Բռավոն, Կառլոս Էռնանդես Միրոնը ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովի եւ ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Մարգարիտ Եսայանի ուղեկցությամբ հոկտեմբերի 22-ին այցելել են Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր։ Մեքսիկացի խո...

23 октября созваны заседания постоянных комиссий НС по внешним связям и по вопросам обороны и безопасности под председательством соответственно А.Ашотяна и К.Нагапетяна.Парламентарии обсудили проекты о внесении изменений и дополнений в законы РА “О полиции”, “Об обороне”, “О военной службе и статусе...
23 октября состоялось заседание Совета НС, которое вел Председатель НС А.Баблоян.По решению Совета внесены дополнения в решение “Об утверждении составов групп дружбы НС”, а в решение “Об утверждении составов делегаций НС в международных парламентских организациях” – изменение.Совет утвердил проекты ...
22 октября в Главном спортивном комплексе Цахкадзора состоялся итоговый тур соревнований по розыгрышу Кубка Национального Собрания.В соревнованиях участвовали команды Еревана, всех областей РА и Республики Арцах. По итогам заключительного тура в первой тройке победителей – команды Сюника, Котайка и ...
23 октября вице-спикер НС Э.Шармазанов принял прибывших из Мексики депутатов  Бланку Маргариту Куату Домингес, Марию Кристину Тересу Гарсиа Браво, Карлоса Эрнандеса Мирона и сопровождающих их лиц.Во встрече участвовали руководитель парламентской группы дружбы Армения – Мексика К.Авагян и член г...
А.Баблоян наградил Р.Зинурова
23 октября Председатель НС А.Баблоян за активное участие в развитии межпарламентского сотрудничества и арменоведческую деятельность наградил члена СФ РФ, члена Межпарламентской комиссии по сотрудничеству между НС РА и ФС РФ Р.Зинурова Памятной медалью Председателя НС РА. Поздравляя Р.Зинурова, А.Баб...
22 октября прибывшие из Мексики в Армению депутаты  Бланка Маргарита Куата Домингес, Мария Кристина Тереса Гарсиа Браво, Карлос Эрнандес Мирон в сопровождении вице-спикера НС Э.Шармазанова и депутата НС М.Есаян посетили мемориал в Цицернакаберде. Мексиканские парламентарии возложили цветы к Веч...