Հոկտեմբերի 23-ին նիստեր են գումարել ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովները: ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովը Արմեն Աշոտյանի նախագահությամբ հոկտեմբերի 23-ին կայացած նիստում քննարկել եւ դրական եզրակացություն է տվել «Լուսնի եւ այլ երկնային մարմինների վրա պետությունների գործունեության կարգավ...
Հոկտեմբերի 23-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ խորհրդի նիստը, որը վարել է ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը: ՀՀ ԱԺ խորհրդի որոշմամբ լրացումներ են կատարվել «ԱԺ բարեկամական խմբերի կազմերը հաստատելու մասին» որոշման մեջ, իսկ «Միջազգային խորհրդարանական կազմակերպություններում Ազգային ժողովի պատվիրակություննե...
«Ծաղկաձորի գլխավոր մարզահամալիրում» հոկտեմբերի 22-ին տեղի է ունեցել «Ազգային ժողովի գավաթի» խաղարկության դպրոցականների մրցումների եզրափակիչ փուլի ամփոփումը: Մրցույթին մասնակցել են ՀՀ բոլոր մարզերի, մայրաքաղաք Երեւանի եւ Արցախի Հանրապետության թիմերը: Առաջնության եզրափակիչ փուլի արդյունքներով առաջին տ...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը հոկտեմբերի 23-ին ընդունել է Մեքսիկայից ժամանած պատգամավորներ Բլանկա Մարգարիտա Կուատա Դոմինգեսին, Մարիա Կրիստինա Տերեսա Գարսիա Բռավոյին, Կառլոս Էռնանդես Միրոնին եւ նրանց ուղեկցող անձանց: Հանդիպմանը մասնակցել են ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Մեքսիկա պատգամավորական բարեկամակ...
Արա Բաբլոյանը պարգեւատրել է Ռաֆայիլ Զինուրովին
Հոկտեմբերի 23-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը միջխորհրդարանական համագործակցության զարգացման բնագավառում ակտիվ մասնակցություն ցուցաբերելու եւ հայագիտական գործունեություն ծավալելու համար ՌԴ Դաշնային խորհրդի անդամ, ՀՀ Ազգային ժողովի եւ ՌԴ Դաշնային ժողովի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հա...
Մեքսիկայից Հայաստան ժամանած պատգամավորներ Բլանկա Մարգարիտա Կուատա Դոմինգեսը, Մարիա Կրիստինա Տերեսա Գարսիա Բռավոն, Կառլոս Էռնանդես Միրոնը ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովի եւ ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Մարգարիտ Եսայանի ուղեկցությամբ հոկտեմբերի 22-ին այցելել են Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր։ Մեքսիկացի խո...

On October 23, the RA NA Standing Committees convened sittings.The RA NA Standing Committee on Foreign Relations moderated by Armen Ashotyan at October 23 sitting debated and endorsed the draft laws on ratifying the Agreement and the Convention.The RA Deputy Ministers of Transport, Communication and...
On October 23, the RA NA Council sitting, moderated by the Speaker of the RA National Assembly Ara Babloyan, was held. By the decision of the RA NA Council addenda were made to the decision on Approving the Composition of the NA Friendship Groups, and an amendment was made to the decision on Approvi...
On October 22, in Tsakhkadzor General Sport Complex the final phase of the schoolchildren of the National Assembly Cup Tournament was held.The teams of the RA all marzes, Capital Yerevan and Artsakh Republic took part in the tournament.According to the results of the championship final phase the tea...
RA NA Vice President Eduard Sharmazanov Receives Delegation of Mexican Deputies
On October 23, the RA NA Vice President Eduard Sharmazanov received the deputies Blanca Margarita Cuata Dominguez, Maria Cristina Teresa Garcia Bravo, Carlos Hernández Mirón and their accompanying persons, who had arrived in Armenia from Mexico.The Head of the RA NA Armenia-Mexico Parliamentary Frie...
Ara Babloyan Awards Rafail Zinurov
On October 23, the RA NA President Ara Babloyan awarded the Member of the RF Federal Council, the Member of the Inter-Parliamentary Committee on Cooperation between the RA National Assembly and the RF Federal Assembly Rafail Zinurov for showing active participation in the development of the inter-pa...
On October 22, the deputies Blanca Margarita Cuata Dominguez, Maria Cristina Teresa Garcia Bravo, Carlos Hernández Mirón, who had arrived in Armenia from Mexico, visited Tsitsernakaberd Memorial Complex accompanied by the RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov and the RA NA deputy Margarit Yesayan....