ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը հոկտեմբերի 23-ին Սանկտ Պետերբուրգում հանդիպել է Սանկտ Պետերբուրգի Օրենսդիր ժողովի նախագահ Վյաչեսլավ Մակարովի հետ: Կողմերը քննարկել են հայ-ռուսական դաշնակցային հարաբերությունների զարգացման հեռանկարները, անդրադարձ կատարել ՀԱՊԿ եւ ԵԱՏՄ շրջանակներում հարաբերութ...
ՀՀ Ազգային ժողովը հոկտեմբերի 23-ին սկսել է հերթական նիստերի աշխատանքը: Խորհրդարանը, հաստատելով ԱԺ վեցերորորդ գումարման չորրորդ նստաշրջանի հերթական նիստերի օրակարգերի նախագծերը, երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել է «Լիցենզավորման մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը: ՀՀ տնտեսական...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը հոկտեմբերի 23-ին Սանկտ Պետերբուրգի Տավրիդյան պալատում հանդիպել է ԱՊՀ ՄԽՎ գլխավոր քարտուղար Յուրի Օսիպովի հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է ԱՊՀ ՄԽՎ-ի աշխատանքներում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության մասնակցության հարցը: Էդուարդ Շարմազանովը նշել է, որ ԱՊՀ ՄԽՎ-ն մեր տար...

On October 23, in Saint Petersburg the RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov met with the Speaker of the Legislative Assembly of Saint Petersburg Vyacheslav Makarov. The sides discussed the perspectives of the development of the Armenian-Russian alliance relations, touched upon the development of ...
On October 23, the RA National Assembly began the work of the regular sittings.Approving the draft laws of the regular sittings of the fourth session of the NA sixth convocation, the parliament in the second reading debated the draft law on Amending the RA Law on Licensing.The RA Acting Minister of ...
On October 23, the RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov met with the IPA CIS Council Secretary General Yury Osipov in Tavricheskiy Palace of Saint Petersburg. During the meeting the issue of the RA NA delegation’s participation in the works of the IPA CIS was debated. Eduard Sharmazanov has noted...