ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը հոկտեմբերի 23-ին Սանկտ Պետերբուրգում հանդիպել է Սանկտ Պետերբուրգի Օրենսդիր ժողովի նախագահ Վյաչեսլավ Մակարովի հետ: Կողմերը քննարկել են հայ-ռուսական դաշնակցային հարաբերությունների զարգացման հեռանկարները, անդրադարձ կատարել ՀԱՊԿ եւ ԵԱՏՄ շրջանակներում հարաբերութ...
ՀՀ Ազգային ժողովը հոկտեմբերի 23-ին սկսել է հերթական նիստերի աշխատանքը: Խորհրդարանը, հաստատելով ԱԺ վեցերորորդ գումարման չորրորդ նստաշրջանի հերթական նիստերի օրակարգերի նախագծերը, երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել է «Լիցենզավորման մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը: ՀՀ տնտեսական...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը հոկտեմբերի 23-ին Սանկտ Պետերբուրգի Տավրիդյան պալատում հանդիպել է ԱՊՀ ՄԽՎ գլխավոր քարտուղար Յուրի Օսիպովի հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է ԱՊՀ ՄԽՎ-ի աշխատանքներում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության մասնակցության հարցը: Էդուարդ Շարմազանովը նշել է, որ ԱՊՀ ՄԽՎ-ն մեր տար...

23 октября вице-спикер НС Эдуард Шармазанов встретился с председателем Законодательного собрания Санкт-Петербурга Вячеславом Макаровым. Стороны обсудили перспективы развития армяно-российских союзнических отношений, обратились к развитию связей и региональному сотрудничеству в рамках ОДКБ и ЕАЭС. Эд...
23 октября НС начало работу очередных заседаний.  После утверждения процедурных вопросов, парламентарии приступили к обсуждению в различных чтениях проектов о внесении изменений и дополнений в законы РА “О лицензировании”, “Об органах системы государственного управления”, “О праздниках и памятн...
23 октября вице-спикер НС  РА Эдуард Шармазанов в Таврическом дворце Санкт-Петербурга встретился с генеральным секретарем МПА СНГ Юрием Осиповым. В ходе встречи обсуждено участие  делегации НС РА в работе МПА СНГ. Эдуард Шармазанов отметил, что в нашем регионе МПА СНГ – важная площадка для...