ՀՀ Ազգային ժողովն արտահերթ նստաշրջան է հրավիրել
ՀՀ Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 44-րդ հոդվածների համաձայն` Կառավարության նախաձեռնությամբ հունիսի 24-ին գումարվել է Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան` նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով: Խորհրդարանն ընդունել է օրակարգային հարցերի քննարկման հատուկ ընթացակարգի ...
Հունիսի 24-ին հրավիրած մամուլի ասուլիսում ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանն ու խմբակցության անդամ Տարոն Սիմոնյանն անդրադարձել են ԱԺ արտահերթ նստաշրջանում Սահմանադրության փոփոխությունների նախագծի ընդունման գործընթացում նկատած խախտումների հարցով Սահմանադրական դատարան դիմե...
Հունիսի 24-ին Վլադիմիր Վարդանյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստը: Հանձնաժողովը երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել է ՀՀ կառավարության հեղինակած  «ՀՀ վարչական դատավարության օրենսգրքում» փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին», «ՀՀ ...
ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովը Մանե Թանդիլյանի նախագահությամբ հունիսի 24-ին հրավիրած արտահերթ նիստում քննարկել է «Հայաստանի Հանրապետության եւ Արժույթի միջազգային հիմնադրամի միջեւ 2020 թվականի մայիսի 23-ին եւ հունիսի 1-ին ստորագրված «Պահուստային ծրագրի միջոցների օգտ...
Պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստի ուղիղ հեռարձակումը` այստեղ: ...
Ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստի ուղիղ հեռարձակումը` կից: ...

24 июня, согласно ст.100 Конституции РА и ст.44 Конституционного закона «Регламент НС», по инициативе Правительства созвана внеочередная сессия НС – по повестке дня инициатора.Парламент принял проект решения НС об особом порядке обсуждения вопросов, согласно которому по ряду вопрос...
24 июня на созванной пресс-конференции руководитель фракции «Просвещенная Армения» Э.Марукян и член фракции Т.Симонян коснулись решения об обращении в Конституционный Суд (КС) по вопросу замеченных нарушений в процессе принятия проекта изменений в Конституцию на внеочередной сессии НС.По...
24 июня состоялось внеочередное заседание Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам  под председательством В.Варданяна.Комиссия обсудила во втором чтении предложенный Правительством РА пакет проектов о внесении изменений и дополнений в Кодекс административного судопроизводства ...
24 июня на внеочередном заседании Постоянной комиссии НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам под председательством М.Тандилян обсужден проект закона «О ратификации Письма-соглашения об использовании средств резервной программы и вовлечении дополнительных заемных средств», подписа...