ՀՀ Ազգային ժողովն արտահերթ նստաշրջան է հրավիրել
ՀՀ Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 44-րդ հոդվածների համաձայն` Կառավարության նախաձեռնությամբ հունիսի 24-ին գումարվել է Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան` նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով: Խորհրդարանն ընդունել է օրակարգային հարցերի քննարկման հատուկ ընթացակարգի ...
Հունիսի 24-ին հրավիրած մամուլի ասուլիսում ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանն ու խմբակցության անդամ Տարոն Սիմոնյանն անդրադարձել են ԱԺ արտահերթ նստաշրջանում Սահմանադրության փոփոխությունների նախագծի ընդունման գործընթացում նկատած խախտումների հարցով Սահմանադրական դատարան դիմե...
Հունիսի 24-ին Վլադիմիր Վարդանյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստը: Հանձնաժողովը երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել է ՀՀ կառավարության հեղինակած  «ՀՀ վարչական դատավարության օրենսգրքում» փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին», «ՀՀ ...
ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովը Մանե Թանդիլյանի նախագահությամբ հունիսի 24-ին հրավիրած արտահերթ նիստում քննարկել է «Հայաստանի Հանրապետության եւ Արժույթի միջազգային հիմնադրամի միջեւ 2020 թվականի մայիսի 23-ին եւ հունիսի 1-ին ստորագրված «Պահուստային ծրագրի միջոցների օգտ...
Պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստի ուղիղ հեռարձակումը` այստեղ: ...
Ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստի ուղիղ հեռարձակումը` կից: ...

On June 24, pursuant to Article 100 of the RA Constitution and Article 44 of the Constitutional Law of the Rules of Procedure of the National Assembly, on the initiative of the Government, the extraordinary session of the National Assembly was convened by the initiator’s established agenda.The...
At June 24 press conference, the Head of the RA NA Bright Armenia Faction Edmon Marukyan and the member of the Faction Taron Simonyan touched upon their decision of applying to the Constitutional Court (CC) on the violations noticed in the process of the adoption of the draft law of the Constitution...
On June 24, the extraordinary sitting of the RA NA Standing Committee on State and Legal Affairs moderated by Vladimir Vardanyan was held.The Committee debated in the second reading the package of the draft laws on Making Amendments and Addenda to the RA Administrative Procedure Code and on Making A...
At June 24 extraordinary sitting moderated by Mane Tandilyan, the RA NA Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs debated the draft law on Ratifying the Letter-Agreement on Involving the Use of the Stand-By Arrangement (SBA) Means and Additional Borrowing Means signed on 23 May an...