ՀՀ Ազգային ժողովը հունվարի 24-ին շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը՝ քվեարկությամբ ընդունելով նախորդ օրը քննարկված օրինագծերը: Խորհրդարանականները շարունակել են  ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորներ Արտակ Մանուկյանի եւ Բաբկեն Թունյանի հեղինակած «Էներգետիկայի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխո...
Խորհրդարանական ճեպազրույցները տեղի կունենան հունվարի 29-ին՝ ժամը 11:00-ին, ԱԺ 334 դահլիճում: ...
Հունվարի 24-ին ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Ալեն Սիմոնյանի եւ Նիդերլանդների Թագավորությունում ՀՀ դեսպան Տիգրան Բալայանի համանախագահությամբ տեղի է ունեցել Հայաստան-Նիդերլանդներ բարեկամության շրջանակի հայկական կողմի անդրանիկ նիստը: ԱԺ փոխնախագահը հիշեցրել է, որ բարեկամության շրջանակը ձեւավորվել է 2019թվական...
Ռուբեն Ռուբինյանն ընդունել է Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության գործերի ժամանակավոր հավատարմատարին
Հունվարի 24-ին ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ռուբեն Ռուբինյանն ընդունել է Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Դեյվիդ Մորանին եւ քաղաքական ու մամուլի գծով ղեկավար Ստիվ Դոդդսին: Ողջունելով հյուրերին՝ Ռուբեն Ռու...

24 января Национальное Собрание продолжило работу очередных заседаний, голосованием приняв обсуждавшиеся в предыдущий день законопроекты.   Парламент продолжил обсуждение в первом чтении проектов о внесении изменений и дополнений в законы РА “Об энергетике”, “О космической деятельности”, “...
Первое заседание армянской стороны круга дружбы Армения – Нидерланды
24 января под сопредседательством вице-спикера НС А.Симоняна и посла РА в Королевстве Нидерландов Т.Балаяна состоялось первое заседание армянской стороны круга дружбы Армения – Нидерланды.   Вице-спикер НС напомнил, что круг дружбы сформирован в октябре 2019 г. в ходе официального визита П...
Р.Рубинян принял Временного поверенного в делах Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии
24 января председатель Постоянной комиссии НС по внешним связям Р.Рубинян  принял Временного поверенного в делах Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии  Дэвида Морана и руководителя по вопросам политики и информации Стива Доддса.      Приветств...