Նոյեմբերի 24-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ խորհրդի արտահերթ նիստ, որը վարել է ԱԺ նախագահի տեղակալ Լենա Նազարյանը: Օրակարգում եղել է «Ազգային ժողովի պատգամավոր Գագիկ Ծառուկյանի լիազորությունները դադարեցնելու հարցով Սահմանադրական դատարան դիմելու մասին» հարցը: Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի նախագահ Հա...
Պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողով՝ 25.11.2020 ժամը 17:30 414 սենյակ:  ...
Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի անդամ Մեսրոպ Մեսրոպյանի լիազորությունները դադարած համարելու մասին արձանագրություն
«Հիմք ընդունելով «Հանրային ծառայությունները կարգավորող մարմնի մասին» օրենքի 7.2-րդ հոդվածի 2-րդ մասի «գ» կետը, ինչպես նաեւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 147-րդ հոդվածը՝ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի անդամ Մեսրոպ Մեսրոպյանի լիազորությունները համարել դադարած»,-նշ...

24 ноября состоялось внеочередное заседание Совета НС под председательством вице-спикера НС Л.Назарян. В повестке дня – вопрос «Об обращении в Конституционный Суд по вопросу прекращения полномочий депутата НС Г.Царукяна».На заседании  аргументированно выступили с полярными мнениями и точками зр...
24.11.2020
Протокол о признании прекращенными полномочий члена КРОУ М.Месропяна
«Руководствуясь п.«г» ч.2 ст.7.2 закона «Об органе по регулированию общественных услуг», а также ст.147 конституционного закона «Регламент НС», считать прекращенными полномочия члена КРОУ М.Месропяна», - отмечается в протоколе Председателя НС....