Ապրիլի 25-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը մասնակցել է Երեւանի Պեյո Յավորովի անվան համար 131 հիմնական դպրոցում տեղի ունեցած միջոցառմանը: Դպրոցն ամեն տարի նշում է մշակույթի տոն եւ ձեւավորված ավանդույթի համաձայն՝ դասասենյակներից մեկը կոչում հայ ժողովրդի որեւէ երախտավորի անունով՝ հայ կամ օտարերկրացի:...
Մահացել է ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանի մայրը
Ծանր հիվանդությունից հետո մահացել է ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանի մայրը` Ռիմա Վաղարշակի Նաղդալյանը: Հոգեհանգստի արարողությունը տեղի կունենա ապրիլի 26-ին` ժամը 18:00-ին, Կոնդի Սուրբ Հովհաննես եկեղեցում: Հուղարկավորությունը տեղի կունենա ապրիլի 27-ին` ժամը 13:00-ին, նույն վայրից: ...
Ապրիլի 19-ին Սանկտ Պետերբուրգում տեղի են ունեցել ՀԱՊԿ ԽՎ Քաղաքական հարցերի եւ միջազգային համագործակցության, Պաշտպանության եւ անվտանգության, Սոցիալ-տնտեսական եւ իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովների, ինչպես նաեւ ՀԱՊԿ ԽՎ-ի խորհրդին առընթեր փորձագիտա-խորհրդատվական խորհրդի նիստերը, որոնց մասնակցել են...
«Ցեղասպանություն իրականացրած պետությունների եւ վարչակազմերի անպատժելիությունն իրական սպառնալիք է մարդկության դեմ նոր ոճրագործությունների». Հերմինե Նաղդալյան
Ապրիլի 24-ին՝ Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակի օրը, ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ, ԵԽԽՎ փոխնախագահ, ԵԽԽՎ-ում հայկական պատվիրակության ղեկավար Հերմինե Նաղդալյանը Վեհաժողովում տարածել է իր ելույթը, որում եվրոպացի պատգամավորների ուշադրությունը հրավիրել է 20-րդ դարի ամենածանր հանցագործություններից մեկի՝ Հայոց ցեղ...

25 апреля Председатель НС Г.Саакян присутствовал на мероприятии в ереванской основной школе N131 им. П.Яворова.Согласно установившейся в школе традиции ежегодно присваивать одному из классов имя какого-либо армянского или иностранного выдающегося деятеля за заслуги перед армянским народом,  в э...
19-20 апреля в Санкт-Петербурге состоялись заседания постоянных комиссий ПА ОДКБ – по  политическим вопросам и международному сотрудничеству, по обороне и безопасности, по социально-экономическим и правовым вопросам, а также экспертно-консультативного совета при Совете ПА ОДКБ, в которых принял...
Э.Нагдалян: “Безнаказанность геноцидальных государств и администраций – реальная угроза новых преступлений против человечества”
24 апреля, в День памяти жертв Геноцида армян, вице-спикер НС РА, заместитель  председателя ПАСЕ, глава армянской делегации в ПАСЕ Э.Нагдалян распространила на Ассамблее свое выступление, в котором обратила внимание европейских депутатов на факт одного из тяжких преступлений ХХ века – Геноцида ...