Ապրիլի 25-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը մասնակցել է Երեւանի Պեյո Յավորովի անվան համար 131 հիմնական դպրոցում տեղի ունեցած միջոցառմանը: Դպրոցն ամեն տարի նշում է մշակույթի տոն եւ ձեւավորված ավանդույթի համաձայն՝ դասասենյակներից մեկը կոչում հայ ժողովրդի որեւէ երախտավորի անունով՝ հայ կամ օտարերկրացի:...
Մահացել է ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանի մայրը
Ծանր հիվանդությունից հետո մահացել է ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանի մայրը` Ռիմա Վաղարշակի Նաղդալյանը: Հոգեհանգստի արարողությունը տեղի կունենա ապրիլի 26-ին` ժամը 18:00-ին, Կոնդի Սուրբ Հովհաննես եկեղեցում: Հուղարկավորությունը տեղի կունենա ապրիլի 27-ին` ժամը 13:00-ին, նույն վայրից: ...
Ապրիլի 19-ին Սանկտ Պետերբուրգում տեղի են ունեցել ՀԱՊԿ ԽՎ Քաղաքական հարցերի եւ միջազգային համագործակցության, Պաշտպանության եւ անվտանգության, Սոցիալ-տնտեսական եւ իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովների, ինչպես նաեւ ՀԱՊԿ ԽՎ-ի խորհրդին առընթեր փորձագիտա-խորհրդատվական խորհրդի նիստերը, որոնց մասնակցել են...
«Ցեղասպանություն իրականացրած պետությունների եւ վարչակազմերի անպատժելիությունն իրական սպառնալիք է մարդկության դեմ նոր ոճրագործությունների». Հերմինե Նաղդալյան
Ապրիլի 24-ին՝ Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակի օրը, ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ, ԵԽԽՎ փոխնախագահ, ԵԽԽՎ-ում հայկական պատվիրակության ղեկավար Հերմինե Նաղդալյանը Վեհաժողովում տարածել է իր ելույթը, որում եվրոպացի պատգամավորների ուշադրությունը հրավիրել է 20-րդ դարի ամենածանր հանցագործություններից մեկի՝ Հայոց ցեղ...

On April 25, the RA NA Speaker Galust Sahakyan took part in the event, which took place in Yerevan Peyo Yavorov Basic School N 131.Every year the school celebrates festival of culture, and according to formed tradition, calls one of the classrooms by the name of the Armenian people’s...
On April 19, in Saint Petersburg the meetings of the CSTO PA Permanent Commissions on Political Issues and International Cooperation, on Defense and Security Issues, on Social Policy and Human Rights, on Economy and Finance and on Legal Issues, as well as the Expertise-Advisory Council adjunct to CS...
Hermine Naghdalyan: “The Impunity of States and Administration Committed Genocides Still Faces Real Threat for Future Crimes against Mankind”
On April 24, on the remembrance of the Armenian Genocide victims, the RA NA and PACE Vice President, Head of the Armenian Delegation to PACE Hermine Naghdalyan disseminated her speech in the Assembly, where she drew the European MPs' attention to the fact of the gravest crimes of the 20th ...