Փետրվարի 26-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ խորհրդի նիստը, որը վարել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը: Քննարկվել եւ հաստատվել են Ազգային ժողովի վեցերորդ գումարման երրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ վեցերորդ գումարման երրորդ նստաշրջանի 2018 թվականի փետրվարի 27-ին գումարվող հերթական նիստե...
ՀՀ ԱԺ պատվիրակությունը, որի կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Արմեն Աշոտյանը եւ Մանե Թանդիլյանը, փետրվարի 25-27-ը Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետությունում կմասնակցեն Ֆրիդրիխ-Էբերթ հիմնադրամի նախաձեռնությամբ անցկացվող «ԵՄ-Հայաստան. համագործակցություն, հեռանկարներ» թեմայով համաժողովին: Բեռլինյան ...
Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) իրավահավասարության եւ խտրականության դեմ պայքարի հարցերի հանձնաժողովի նիստին մասնակցելու համար 2018 թվականի փետրվարի 28-ից մարտի 3-ը ներառյալ Կոպենհագեն (Դանիայի Թագավորություն) կգործուղվի ԵԽԽՎ-ում ՀՀ Ազգային ժողովի պատվիրակության անդամ, ՀՀ Ազգային ժո...

On February 26, the RA NA Council sitting presided over by the RA NA President Ara Babloyan was held. The draft laws on Making Addenda to the agenda of the third session of the NA sixth convocation and the agenda of the regular sittings being convened on February 27, 2018 of the third session of the...
Armen Ashotyan: Holding of Discussions on Armenia-EU New Qualitative Relations in European Capitals in Parliamentary Diplomacy is Highlighted
On February 25-27, the RA NA delegation comprised of the RA NA deputies Armen Ashotyan and Mane Tandilyan, will take part in the Federal Republic of Germany in the Forum EU-Armenia: Perspectives of Cooperation being held on the initiative of Friedrich-Ebert/Stiftung Foundation. During his visit meet...