Փետրվարի 26-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ խորհրդի նիստը, որը վարել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը: Քննարկվել եւ հաստատվել են Ազգային ժողովի վեցերորդ գումարման երրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ վեցերորդ գումարման երրորդ նստաշրջանի 2018 թվականի փետրվարի 27-ին գումարվող հերթական նիստե...
ՀՀ ԱԺ պատվիրակությունը, որի կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Արմեն Աշոտյանը եւ Մանե Թանդիլյանը, փետրվարի 25-27-ը Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետությունում կմասնակցեն Ֆրիդրիխ-Էբերթ հիմնադրամի նախաձեռնությամբ անցկացվող «ԵՄ-Հայաստան. համագործակցություն, հեռանկարներ» թեմայով համաժողովին: Բեռլինյան ...
Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) իրավահավասարության եւ խտրականության դեմ պայքարի հարցերի հանձնաժողովի նիստին մասնակցելու համար 2018 թվականի փետրվարի 28-ից մարտի 3-ը ներառյալ Կոպենհագեն (Դանիայի Թագավորություն) կգործուղվի ԵԽԽՎ-ում ՀՀ Ազգային ժողովի պատվիրակության անդամ, ՀՀ Ազգային ժո...

26 февраля состоялось заседание Совета НС, которое вел Председатель НС А.Баблоян.Обсуждены и утверждены проект о внесении дополнений в повестку дня третьей сессии НС шестого созыва и проект повестки дня созываемых 27 февраля очередных заседаний, а также установлены очередность и продолжительность об...
25-27 февраля делегация в составе депутатов НС А.Ашотяна и М.Тандилян принимает участие в проводимой в ФРГ по инициативе фонда Фридриха Эберта конференции на тему “ЕС – Армения: сотрудничество, перспективы”. В ходе берлинской поездки намечены встречи с координатором по внешнеполитическим вопросам Со...