Ծխախոտի դեմ պայքարի լավագույն փորձի ուսումնասիրության համար ճանաչողական այցով 2019 թվականի ապրիլի 28-ից մայիսի 2-ը ներառյալ Դուբլին (Իռլանդիա) կգործուղվեն ԱԺ առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նարեկ Զեյնալյանը եւ ԱԺ պատգամավոր Լուսինե Բադալյանը: ...
ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովին կից Շրջակա միջավայրի ազդեցության գնահատման եւ փորձաքննության օրենսդրական շրջանակի վերլուծության աշխատանքային խումբը ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Մերի Գալստյանի նախագահությամբ ապրիլի 26-ին հրա...
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ռուբեն Ռուբինյանն ապրիլի 26-ին ընդունել է Հայաստանում Արգենտինայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Գոնսալո Ուռիոլաբեիտիային: Ողջունելով հյուրին Ազգային ժողովում՝ Ռուբեն Ռուբինյանն անդրադարձել է հայ-արգենտինական հարաբերությունների ...
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Լենա Նազարյանն ապրիլի 26-ին հանդիպել է Եվրախորհրդի Քաղաքական դասընթացների երեւանյան դպրոցի՝ Եվրամիության աջակցությամբ կազմակերպված «Ժողովրդավարական քաղաքացիության ուսուցում. առաջին անգամ ընտրող» իրազեկման ծրագրում ներգրավված Հայաստանի մարզերի աշակերտների, ծրագրի ղեկավարների հետ: Լեն...
ԱԺ տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովը նիստ է գումարել
Ապրիլի 26-ին տեղի է ունեցել ԱԺ տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստը՝ Միքայել Մելքումյանի նախագահությամբ: Առաջին ընթերցումով քննարկվել է «Ապրանքային նշանների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը, որը ներկայացրել է ՀՀ տ...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանն ապրիլի 26-ին ընդունել է Հայաստանում հավատարմագրված մի շարք դեսպանների եւ միջազգային կազմակերպությունների ներկայացուցիչների: Հանդիպման նպատակն էր միջազգային գործընկերներին ներկայացնել Ազգային ժողովի ինստիտուցիոնալ եւ նյութական կարիքները, նախանշել առաջնահերթո...
ԱԺ տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստի ուղիղ հեռարձակում
ԱԺ տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 12:00-ին կայանալիք նիստի ուղիղ հեռարձակումն այստեղ:   ...

On April 26, at the debate the Working Group of the Legislative Format Analysis of the Environmental Impact Assessment and Expertise adjunct to the RA NA Standing Committee on Territorial Administration, Local Self-Government, Agriculture and Environment moderated by Mary Galstyan touched upon the i...
Ruben Rubinyan: Armenian-Argentine Inter-Parliamentary Relations Have Great Potential of Development
On April 26, the Chair of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Ruben Rubinyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Argentine Republic to Armenia Gonzalo Urriolabeitia.Welcoming the guest in the National Assembly, Ruben Rubinyan touched upon the opportunities ...
On April 26, the RA NA Deputy Speaker Lena Nazaryan met with the pupils of Armenia's marzes involved in the awareness programme Democratic Citizenship Education: Voter for the First Time and the heads of the programme organized with the support of the European Union of the Council of Europe Yerevan ...
NA Standing Committee on Regional and Eurasian Integration Convenes a Sitting
On April 26, the sitting the NA Standing Committee on Regional and Eurasian Integration moderated by Mikayel Melkumyan was held.The draft law on Making Amendments and Addenda to the RA Law on Goods Brand presented by the RA Deputy Minister of Economic Development and Investments Avag Nersesyan was d...
Ararat Mirzoyan Discusses NA Support Possible Programmes
On April 26, the President of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan received a number of Ambassadors accredited in Armenia and representatives of international organizations. The goal of the meeting was to present to the international counterparts the institutional and material needs of the Natio...