ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Մխիթար Հայրապետյանը, հանձնաժողովի անդամներ Աննա Կոստանյանը եւ Արթուր Մանուկյանը  դեկտեմբերի 26-ին հյուրընկալել են  «ԻՖԿԱ» Հայաստանի անկախ գործիչների համայնք» հասարակական կազմակեր...
ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության ներկայացուցիչները դեկտեմբերի 26-ին հրավիրած ասուլիսում ամփոփել են վերջին 6 ամիսների ընթացքում մշտական հանձնաժողովներում կատարած աշխատանքը: Խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը ներկայացրել է վիճակագրական տվյալներ 5-րդ, 6-րդ եւ 7-րդ գումարումների խորհրդարանի ընդունած օրենք...
ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովն Անդրանիկ Քոչարյանի նախագահությամբ դեկտեմբերի 26-ին հրավիրած արտահերթ նիստում առաջին ընթերցմամբ քննարկել է Կառավարության հեղինակած «Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ ՀՀ օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին» եւ «ՀՀ քրեական օրե...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը դեկտեմբերի 26-ին հանդիպել է Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանի հետ:   ԱԺ նախագահն ու օմբուդսմենն ամփոփել են անցնող տարին: Արարատ Միրզոյանն ընդգծել է, որ Ազգային ժողովի եւ Մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակի համագործակցությունն առա...
ԱԺ Պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի` ժամը 14:00-ին կայանալիք նիստի ուղիղ հեռարձակումը` այստեղ : ...

26 декабря председатель Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, диаспоры, молодежи и спорта М.Айрапетян, члены комиссии А.Костанян и А.Манукян встретились с членами общественной организации независимых фильммейкеров Армении (IFCA) и Фонда развития кино “Золотой абр...
26 декабря представители парламентской фракции “Мой шаг”  на созванной пресс-конференции подытожили работу постоянных комиссий за последние 6 месяцев текущего года.Руководитель фракции Л.Макунц проинформировала, что за отчетный период представители фракции “Мой шаг” предложили 103 законодательн...
26 декабря Постоянная комиссия НС по вопросам обороны и безопасности под председательством А.Кочаряна на внеочередном заседании обсудила предложенный правительством пакет проектов о внесении изменений и дополнений в законы РА “Об оперативно-розыскной деятельности”, “О гражданах, не прошедших обязате...