«Սիրելի՛ հայրենակիցներ, շնորհավորում եմ բոլորիս հայոց բանակի ստեղծման 27-րդ տարեդարձի կապակցությամբ: Հայոց բանակի ստեղծումը նորանկախ Հայաստանի պատմության հիրավի ամենափառավոր էջերից է: Ուզում եմ արժանին մատուցել այն անձանց, ովքեր Ղարաբաղյան պատերազմի ծանր օրերին կանգնած են եղել մեր բանակի ստեղծման ակ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանն այցելել է «Եռաբլուր» պանթեոն
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը, Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը, ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը եւ Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ծայրագույն Պատրիարք եւ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը պաշտոնատար անձանց ուղեկցությամբ հունվարի 28-ին` Բանակի օրը, այցելել են...

“Dear compatriots, I congratulate all of us on the occasion of the 27th anniversary of the creation of the Armenian Army.The creation of the Armenian Army is genuinely the most glorious pages of the History of Armenia. I would like to pay tribute to those who have stood in the sources of the creatio...
RA NA President Ararat Mirzoyan Visits Yerablur Pantheon
On January 28, on Army Day the Speaker of the RA National Assembly Ararat Mirzoyan, the President of the Republic Armen Sargsyan, the RA Prime Minister Nikol Pashinyan, the President of Artsakh Republic Bako Sahakyan and His Holiness Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians Karekin II accom...