«Սիրելի՛ հայրենակիցներ, շնորհավորում եմ բոլորիս հայոց բանակի ստեղծման 27-րդ տարեդարձի կապակցությամբ: Հայոց բանակի ստեղծումը նորանկախ Հայաստանի պատմության հիրավի ամենափառավոր էջերից է: Ուզում եմ արժանին մատուցել այն անձանց, ովքեր Ղարաբաղյան պատերազմի ծանր օրերին կանգնած են եղել մեր բանակի ստեղծման ակ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանն այցելել է «Եռաբլուր» պանթեոն
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը, Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը, ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը եւ Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ծայրագույն Պատրիարք եւ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը պաշտոնատար անձանց ուղեկցությամբ հունվարի 28-ին` Բանակի օրը, այցելել են...

Поздравление Председателя НС А.Мирзояна с Днем Армии
“Дорогие соотечественники, поздравляю всех нас с 27-й годовщиной создания Армянской Армии!Формирование Армянской Армии поистине одна из славных страниц истории новой независимой Армении. Хочу по достоинству оценить тех, кто в тяжелые дни Карабахской войны стоял в истоках создания нашей армии. Хочу с...
Председатель НС А.Мирзоян посетил пантеон “Ераблур”
28 января, в День Армии, Председатель НС А.Мирзоян, Президент РА А.Саркисян, Премьер-министр РА Н.Пашинян, Католикос Всех Армян Гарегин Второй в сопровождении официальных лиц посетили воинский пантеон “Ераблур”, отдали дань уважения памяти павших за свободу и независимость Родины героических сынов а...