ՀՀ ԱԺ նախագահի գլխավորած պատվիրակությունները կմեկնեն Ռուսաստան եւ Կիպրոս
Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի Պետական դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինի հրավերով հունիսի 30-ին երկօրյա այցով Մոսկվա կմեկնի ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը՝ մասնակցելու «Պառլամենտարիզմի զարգացում» խորագրով երկրորդ միջազգային համաժողովին: Խորհրդարանի ղեկավարի գլխավոր...
ՀՀ Ազգային ժողովը ՀՀ Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» ՀՀ սահմանադրական օրենքի 44-րդ հոդվածների համաձայն` ՀՀ կառավարության նախաձեռնությամբ հունիսի 28-ին գումարել է Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան` նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով: ԱԺ-ն որոշել է արտահերթ նստաշրջանի յուրաքանչյուր օ...
Հունիսի 28-ին «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արմեն Եղիազարյանի հրավերով խորհրդարան էին այցելել Վանաձորի համար 6 հիմնական դպրոցի աշակերտները: «Բաց դասն»  ընթացել է  հարցուպատասխանի ձեւաչափով: Աշակերտները հետաքրքրվել են  կրթական ոլոր...
ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի փորձագետները, հանձնաժողովի պատգամավորների օգնականները հունիսի 28-ին հանդիպել են  ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմի ներկայացուցիչների հետ: Նպատակն է զարգացնել կառույցների միջեւ առկա համագործակցությունը: ՀՀ...
«Ազգային ժողովի կանոնակարգ» Հայաստանի Հանրապետության սահմանադրական օրենքի 144-րդ հոդվածի 2-րդ մասի համաձայն` Ազգային ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցությունը Բարձրագույն դատական խորհրդի անդամի թեկնածու է առաջադրել Աննա Ռազմիկի Մարգարյանին: «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 144-րդ հոդվածի 5-րդ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» ՀՀ սահմանադրական օրենքի 44-րդ հոդվածների համաձայն` 2019 թվականի հունիսի 28-ին Կառավարության նախաձեռնությամբ գումարված Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջանի ավարտից անմիջապես հետո ԱԺ պատգամավորներ...
ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովն Աննա Կարապետյանի նախագահությամբ հունիսի 28-ին հրավիրած արտահերթ նիստում առաջին ընթերցմամբ քննարկել է «ՀՀ քաղաքացիական դատավարության օրենսգրքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը, որով փորձ է արվում կատարելագործել դատական պարզեցված վարու...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, ՌԴ ԴԺ եւ ՀՀ ԱԺ միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի համանախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը հունիսի 27-28-ը գտնվում է Մոսկվայում՝ Միջխորհրդարանական հանձնաժողովի 31-րդ նիստի աշխատանքներին մասնակցելու համար: Այցի շրջանակում հունիսի 27-ին տեղի է ո...
ՆԱՏՕ-ի խորհրդարանական վեհաժողովի «ՆԱՏՕ-ի կողմնորոշման ծրագիր» միջոցառման աշխատանքներին մասնակցելու համար 2019 թվականի հունիսի 30-ից հուլիսի 3-ը ներառյալ Բրյուսել «Բելգիայի Թագավորություն» կգործուղվեն ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Քրիստինե Պողոսյանը,  Տիգրան Կարապետյանը, Սիփան Փաշինյանը, Գոռ Գեւորգյանը եւ...
ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝ այստեղ: ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» ՀՀ սահմանադրական օրենքի 44-րդ հոդվածների համաձայն` ՀՀ կառավարության նախաձեռնությամբ հունիսի 28-ին` ժամը 11:00-ին, կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան` նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով:  ...

Delegations Led by RA NA President Are to Leave for Russia and Cyprus
At the invitation of the Speaker of the State Duma of the Federal Assembly of the Russian Federation Vyacheslav Volodin on June 30, the delegation led by the RA NA President Ararat Mirzoyan will leave for Moscow on a two-day visit to take part in the Second International Forum “Development of Parlia...
Pupils of Vanadzor Number 6 Basic School are Guests of Parliament
On June 28, within the framework of Open Doors programme at the invitation of the deputy of the RA NA Bright Armenia Faction Armen Yeghiazaryan the pupils of Vanadzor N 6 Basic School visited the parliament. The open lesson went on in Q & A session.The pupils were interested in the legislative initi...
On June 28, the experts of the RA NA Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs and the assistants to the Committee deputies met with the representatives of the Staff of the RA Human Rights Defender. The goal was to develop the cooperation existing between the structures.The...
Under Paragraph 2 of Article 144 of the Constitutional Law of the Republic of Armenia the NA Rules of Procedure, My Step Faction of the National Assembly nominated Anna Margaryan as a candidate for the member of the Supreme Judicial Council.Under Paragraph 5 of Article 144 of the Constitutional Law ...
By the decision of the RA NA Speaker Ararat Mirzoyan, under the Article 100 of the RA Constitution and the Article 44 of the RA Constitutional Law the NA Rules of Procedure of the National Assembly, on 28 June 2019, immediately after the end of the extraordinary session of the National Assembly conv...
At June 28 extraordinary sitting moderated by Anna Karapetyan the RA NA Standing Committee on State and Legal Affairs in the first reading debated the draft law on Amending the RA Civil Procedure Code. According to the RA First Minister of Justice Artak Asatryan, the goal is to download the proceedi...
Delegation Led by Alen Simonyan in Moscow
On June 27-28, the delegation led by the RA NA Deputy Speaker, the Co-Chair of the Inter-Parliamentary Committee on Cooperation between the RF FA and the RA NA Alen Simonyan is in Moscow to take part in the works of the 31st sitting of the Inter-Parliamentary Committee.On June 27, within the framewo...
By the decision of the RA NA Speaker Ararat Mirzoyan, under the Article 100 of the RA Constitution and the Article 44 of the RA Constitutional Law the NA Rules of Procedure of the National Assembly, on the initiative of the RA Government on June 28 at 11:00, an extraordinary session will be convened...