ՀՀ ԱԺ նախագահի գլխավորած պատվիրակությունները կմեկնեն Ռուսաստան եւ Կիպրոս
Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի Պետական դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինի հրավերով հունիսի 30-ին երկօրյա այցով Մոսկվա կմեկնի ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը՝ մասնակցելու «Պառլամենտարիզմի զարգացում» խորագրով երկրորդ միջազգային համաժողովին: Խորհրդարանի ղեկավարի գլխավոր...
ՀՀ Ազգային ժողովը ՀՀ Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» ՀՀ սահմանադրական օրենքի 44-րդ հոդվածների համաձայն` ՀՀ կառավարության նախաձեռնությամբ հունիսի 28-ին գումարել է Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան` նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով: ԱԺ-ն որոշել է արտահերթ նստաշրջանի յուրաքանչյուր օ...
Հունիսի 28-ին «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արմեն Եղիազարյանի հրավերով խորհրդարան էին այցելել Վանաձորի համար 6 հիմնական դպրոցի աշակերտները: «Բաց դասն»  ընթացել է  հարցուպատասխանի ձեւաչափով: Աշակերտները հետաքրքրվել են  կրթական ոլոր...
ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի փորձագետները, հանձնաժողովի պատգամավորների օգնականները հունիսի 28-ին հանդիպել են  ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմի ներկայացուցիչների հետ: Նպատակն է զարգացնել կառույցների միջեւ առկա համագործակցությունը: ՀՀ...
«Ազգային ժողովի կանոնակարգ» Հայաստանի Հանրապետության սահմանադրական օրենքի 144-րդ հոդվածի 2-րդ մասի համաձայն` Ազգային ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցությունը Բարձրագույն դատական խորհրդի անդամի թեկնածու է առաջադրել Աննա Ռազմիկի Մարգարյանին: «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 144-րդ հոդվածի 5-րդ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» ՀՀ սահմանադրական օրենքի 44-րդ հոդվածների համաձայն` 2019 թվականի հունիսի 28-ին Կառավարության նախաձեռնությամբ գումարված Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջանի ավարտից անմիջապես հետո ԱԺ պատգամավորներ...
ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովն Աննա Կարապետյանի նախագահությամբ հունիսի 28-ին հրավիրած արտահերթ նիստում առաջին ընթերցմամբ քննարկել է «ՀՀ քաղաքացիական դատավարության օրենսգրքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը, որով փորձ է արվում կատարելագործել դատական պարզեցված վարու...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, ՌԴ ԴԺ եւ ՀՀ ԱԺ միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի համանախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը հունիսի 27-28-ը գտնվում է Մոսկվայում՝ Միջխորհրդարանական հանձնաժողովի 31-րդ նիստի աշխատանքներին մասնակցելու համար: Այցի շրջանակում հունիսի 27-ին տեղի է ո...
ՆԱՏՕ-ի խորհրդարանական վեհաժողովի «ՆԱՏՕ-ի կողմնորոշման ծրագիր» միջոցառման աշխատանքներին մասնակցելու համար 2019 թվականի հունիսի 30-ից հուլիսի 3-ը ներառյալ Բրյուսել «Բելգիայի Թագավորություն» կգործուղվեն ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Քրիստինե Պողոսյանը,  Տիգրան Կարապետյանը, Սիփան Փաշինյանը, Գոռ Գեւորգյանը եւ...
ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝ այստեղ: ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» ՀՀ սահմանադրական օրենքի 44-րդ հոդվածների համաձայն` ՀՀ կառավարության նախաձեռնությամբ հունիսի 28-ին` ժամը 11:00-ին, կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան` նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով:  ...

Делегация во главе с Председателем НС отбывает в Россию и Кипр
30 июня делегация во главе с Председателем НС отбывает с двухдневным визитом в Москву по приглашению Председателя Госдумы ФС РФ В.Володина – для участия во втором международном форуме “Развитие парламентаризма”. В составе делегации – вице-спикер НС В.Энфиаджян,  председатель Постоянной комиссии...
28 июня по решению Председателя НС А.Мирзояна, согласно ст.100 Конституции РА и ст.44 “Регламента НС”, по инициативе Правительства РА созвана внеочередная сессия  НС – по повестке дня инициатора.      После утверждения процедурных вопросов  депутаты приступили к об...
28 июня в рамках программы “Открытые двери” по приглашению депутата фракции “Просвещенная Армения” А.Егиазаряна парламент посетили  учащиеся основной школы N6 города Ванадзора.  Открытый урок прошел в формате вопросы – ответы.Школьники интересовались намечаемыми законодательными инициатива...
28 июня эксперты, помощники депутатов Постоянной комиссии НС по защите прав человека и общественным вопросам  встретились с представителями офиса Защитника прав человека РА. Цель встречи – развивать существующее сотрудничество между структурами.Эксперт-координатор комиссии Д.Ворсканян, подчеркн...
"Согласно ч.2 ст.144 конституционного закона РА “Регламент НС”, парламентская фракция “Мой шаг” выдвинула кандидатом в члены Высшего Судебного Совета (ВСС) Анну Размиковну Маргарян.Согласно ч.5 ст.144  конституционного закона РА “Регламент НС”, вопрос избрания члена ВСС будет обсужден сразу же ...
Созыв внеочередной сессии НС
По решению Председателя НС А.Мирзояна, согласно ст.100 Конституции РА и ст.44 “Регламента НС”, сразу же после завершения  проводимой 28 июня по инициативе Правительства РА внеочередной сессии будет созвана по инициативе депутатов НС внеочередная сессия по следующей повестке дня: “Выборы члена В...
28 июня состоялось внеочередное заседание Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам под председательством А.Карапетян, на котором обсуждены в первом или втором чтениях проекты о внесении изменений и дополнений  в законы РА “О содержании задержанных и арестованных лиц”, Гражданс...
27-28 июня делегация во главе с вице-спикером НС, сопредседателем Межпарламентской комиссии (МПК) по сотрудничеству между НС РА и ФС РФ А.Симоняном находилась в Москве – для участия в работе 31-го заседания МПК.  В рамках визита 27 июня состоялась двусторонняя встреча А.Симоняна и вице-спикера ...
По решению Председателя НС А.Мирзояна, согласно ст.100 Конституции РА и ст.44 “Регламента НС”, по инициативе Правительства РА 28 июня, в 11:00 часов, созывается внеочередная сессия  НС – по повестке дня инициатора.         ...