«Անուրանալի է հայ ժողովրդի հերոսական մասնակցությունը Հայրենական մեծ պատերազմի հաղթանակում». Էդուարդ Շարմազանով
Սանկտ Պետերբուրգում գտնվող ՀՀ ԱԺ պատվիրակությունը, որի կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Կարեն Բեքարյանը, Ռոմիկ Մանուկյանը եւ Տիգրան Ուրիխանյանը, ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորությամբ նոյեմբերի 28-ին այցելել է Պիսկարյովյան գերեզմանատուն: ՀՀ ԱԺ պատգամավորների, ԱՊՀ ՄԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ մշտակ...
Տեղի են ունեցել խորհրդարանական լսումներ՝ մասնագիտական կրթության ոլորտում ընթացող բարեփոխումների շուրջ
Նոյեմբերի 28-ին ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ տեղի են ունեցել խորհրդարանական լսումներ «Մասնագիտական կրթության եւ ուսուցման ոլորտում ընթացող բարեփոխումներն ու օրենսդրական հիմնախնդիրները» թեմայով: Լսումներին մասնակցել...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Արփինե Հովհաննիսյանն ընդունել է ՄԱԿ-ի ներկայացուցիչներին
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Արփինե Հովհաննիսյանը նոյեմբերի 28-ին ընդունել է ՀՀ-ում Միավորված ազգերի կազմակերպության (ՄԱԿ) մշտական համակարգող, Միավորված ազգերի զարգացման ծրագրի (ՄԱԶԾ) մշտական ներկայացուցիչ Բրեդլի Բուզետտոյին եւ ՄԱԶԾ-ի մշտական ներկայացուցչի տեղակալ Դմիտրի Մարիյասինին: Հանդիպման ընթացքում կ...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը Սանկտ Պետերբուրգի Տավրիդյան պալատում նոյեմբերի 28-ին մասնակցել է ԱՊՀ ՄԽՎ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերով մշտական հանձնաժողովի նիստին: Ռուսաստանի ներկայացուցիչ Վիկտոր Զավարզինի առաջարկով ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը միաձայն ընտրվել է ԱՊ...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Արփինե Հովհաննիսյանը նոյեմբերի 28-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Բերնհարդ Մաթիաս Քիսլերին: Կողմերը բարձր են գնահատել հայ-գերմանական հարաբերությունների ներկա մակարդակը եւ կարեւորել երկկողմ կապերի հետագա զա...
«Հայ-ռուսական հարաբերություններն իրապես դաշնակցային բնույթ են կրում». Էդուարդ Շարմազանովը՝ Սանկտ Պետերբուրգի Օրենսդիր ժողովի նախագահին
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը Սանկտ Պետերբուրգի Մարինյան պալատում նոյեմբերի 27-ին հանդիպել է Սանկտ Պետերբուրգի Օրենսդիր ժողովի նախագահ Վյաչեսլավ Մակարովի հետ: Հանդիպմանը ներկա է եղել նաեւ ԱՊՀ ՄԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ մշտական ներկայացուցիչ Հայկ Չիլինգարյանը: Հանդիպման ընթացքում կողմերը կարեւորել են...

Armenian People’s Participation in Great Patriotic War Victory is Undeniable: Eduard Sharmazanov
On November 28, the RA NA delegation being in Saint Petersburg, comprised of the RA NA deputies Karen Bekaryan, Romik Manukyan and Tigran Urikhanyan, led by the RA NA Vice President Eduard Sharmazanov visited Piskaryovskoe Memorial Cemetery. The RA NA Vice President together with the RA NA deputies,...
Parliamentary Hearings on Reforms in the Sphere of Professional Education
On November 28, on the initiative of the RA NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport parliamentary hearings on the theme The Reforms and the Legislative Problems in the Sphere of Professional Education. The RA NA deputies, representatives of the international and local o...
RA NA Vice President Arpine Hovhannisyan Receives UN Representatives
On November 28, the RA NA Vice President Arpine Hovhannisyan received the United Nations (UN) Resident Coordinator, the UN Development Program (UNDP) Resident Representative for the Republic of Armenia Bradley Busetto and the Deputy UNDP Resident Representative Dmitry Maryasin.In the course of the m...
On November 28, the RA NA Vice President Eduard Sharmazanov took part in the meeting of the IPA CIS Permanent Commission on Defense and Security Issues in Tavricheskiy Palace of Saint Petersburg. By the proposal of the Representative of Russia Viktor Zavarzin the RA NA Vice President Eduard Sharmaza...
On November 28, the RA NA Vice President Arpine Hovhannisyan received Bernhard Matthias Kiesler, the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Federal Republic of Germany.The sides highly assessed the current level of the Armenian-German relations and highlighted the further development of...
Armenian-Russian Relations are Genuinely of Ally Character: Eduard Sharmazanov to the Chairman of the Legislative Assembly of Saint Petersburg
On November 27, the RA NA Vice President Eduard Sharmazanov met with the Chairman of the Legislative Assembly of Saint Petersburg Vyacheslav Makarov in Mariinskiy Palace of Saint Petersburg.During the meeting the sides highlighted the Armenian-Russian ally relations and expressed readiness to take p...