«Անուրանալի է հայ ժողովրդի հերոսական մասնակցությունը Հայրենական մեծ պատերազմի հաղթանակում». Էդուարդ Շարմազանով
Սանկտ Պետերբուրգում գտնվող ՀՀ ԱԺ պատվիրակությունը, որի կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Կարեն Բեքարյանը, Ռոմիկ Մանուկյանը եւ Տիգրան Ուրիխանյանը, ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորությամբ նոյեմբերի 28-ին այցելել է Պիսկարյովյան գերեզմանատուն: ՀՀ ԱԺ պատգամավորների, ԱՊՀ ՄԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ մշտակ...
Տեղի են ունեցել խորհրդարանական լսումներ՝ մասնագիտական կրթության ոլորտում ընթացող բարեփոխումների շուրջ
Նոյեմբերի 28-ին ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ տեղի են ունեցել խորհրդարանական լսումներ «Մասնագիտական կրթության եւ ուսուցման ոլորտում ընթացող բարեփոխումներն ու օրենսդրական հիմնախնդիրները» թեմայով: Լսումներին մասնակցել...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Արփինե Հովհաննիսյանն ընդունել է ՄԱԿ-ի ներկայացուցիչներին
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Արփինե Հովհաննիսյանը նոյեմբերի 28-ին ընդունել է ՀՀ-ում Միավորված ազգերի կազմակերպության (ՄԱԿ) մշտական համակարգող, Միավորված ազգերի զարգացման ծրագրի (ՄԱԶԾ) մշտական ներկայացուցիչ Բրեդլի Բուզետտոյին եւ ՄԱԶԾ-ի մշտական ներկայացուցչի տեղակալ Դմիտրի Մարիյասինին: Հանդիպման ընթացքում կ...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը Սանկտ Պետերբուրգի Տավրիդյան պալատում նոյեմբերի 28-ին մասնակցել է ԱՊՀ ՄԽՎ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերով մշտական հանձնաժողովի նիստին: Ռուսաստանի ներկայացուցիչ Վիկտոր Զավարզինի առաջարկով ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը միաձայն ընտրվել է ԱՊ...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Արփինե Հովհաննիսյանը նոյեմբերի 28-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Բերնհարդ Մաթիաս Քիսլերին: Կողմերը բարձր են գնահատել հայ-գերմանական հարաբերությունների ներկա մակարդակը եւ կարեւորել երկկողմ կապերի հետագա զա...
«Հայ-ռուսական հարաբերություններն իրապես դաշնակցային բնույթ են կրում». Էդուարդ Շարմազանովը՝ Սանկտ Պետերբուրգի Օրենսդիր ժողովի նախագահին
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը Սանկտ Պետերբուրգի Մարինյան պալատում նոյեմբերի 27-ին հանդիպել է Սանկտ Պետերբուրգի Օրենսդիր ժողովի նախագահ Վյաչեսլավ Մակարովի հետ: Հանդիպմանը ներկա է եղել նաեւ ԱՊՀ ՄԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ մշտական ներկայացուցիչ Հայկ Չիլինգարյանը: Հանդիպման ընթացքում կողմերը կարեւորել են...

Э.Шармазанов: “Героическое участие армянского народа в победе Великой Отечественной войны неоспоримо”
28 ноября находящаяся в Санкт-Петербурге делегация НС РА, в составе которой депутаты К.Бекарян, Р.Манукян и Т.Уриханян, во главе с вице-спикером НС Э.Шармазановым посетила Пискаревское мемориальное кладбище.Вице-спикер вместе с депутатами НС, постоянным представителем НС РА в МПА СНГ Г.Чилингаряном,...
Парламентские слушания по реформам в системе образования
28 ноября по инициативе Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта состоялись парламентские слушания на тему “Реформы и законодательные проблемы в сфере специального образования и обучения”.В слушаниях приняли участие депутаты НС, представители международных и...
Вице-спикер НС А.Ованнисян приняла представителей ООН
28 ноября вице-спикер НС А.Ованнисян приняла постоянного координатора ООН в РА, постоянного представителя Программы развития (ПР) ООН Бредли Бузетто и заместителя постоянного представителя ПР ООН Д.Марясина.В ходе встречи стороны подчеркнули важность углубления сотрудничества в вопросах укрепления д...
Э.Шармазанов избран заместителем председателя Постоянной комиссии МПА СНГ по вопросам обороны и безопасности
28 ноября вице-спикер НС Э.Шармазанов в Таврическом дворце Санкт-Петербурга принял участие в заседании  Постоянной комиссии МПА СНГ по вопросам обороны и безопасности. По предложению представителя РФ В.Заварзина вице-спикер НС Э.Шармазанов единогласно избран заместителем председателя Постоянной...
28 ноября вице-спикер НС А.Ованнисян приняла Чрезвычайного и Полномочного посла ФРГ Бернхарда Маттиаса Кисслера.  Стороны высоко оценили нынешний уровень армяно-германских отношений и подчеркнули важность дальнейшего углубления двусторонних и межпарламентских  связей.  В ходе встречи ...
Э.Шармазанов – председателю Законодательного собрания Санкт-Петербурга: “Армяно-российские отношения действительно носят союзнический характер”
27 ноября вице-спикер НС Э.Шармазанов встретился в Таврическом дворце с председателем Законодательного собрания Санкт-Петербурга В.Макаровым. В ходе встречи стороны подчеркнули важность армяно-российских союзнических отношений и выразили готовность к активному участию в наибольшем укреплении двустор...