Ապրիլի 29-ին ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Չեխիա բարեկամական խմբի ներկայացուցիչները հանդիպել են Չեխիայի խորհրդարանի Պատգամավորների պալատի սահմանադրական եւ իրավական հարցերի հանձնաժողովի նախագահ, Չեխիա-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Մարեկ Բենդայի գլխավորած պատվիրակության հետ: Ողջունելով հյուրերին՝ ԱԺ Հայաստան-Չեխ...
Ապրիլի 30-ին՝ ժամը 11:00-ին, ԱԺ 314 սրահում կկայանա Արցախի Հանրապետության մարդու իրավունքների պաշտպան Արտակ Բեգլարյանի եւ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամների հանդիպումը: ...
ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Աննա Կարապետյանն ու հանձնաժողովի անդամներն ապրիլի 29-ին հանդիպել են Չեխիայի Հանրապետության Պատգամավորների պալատի սահմանադրական եւ իրավական հարցերի հանձնաժողովի նախագահ Մարեկ Բենդայի գլխավորած պատվիրակության հետ: Ողջունելով չեխ խորհ...
Ապրիլի 29-ին նիստ է գումարել ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովը՝ Նաիրա Զոհրաբյանի նախագահությամբ: «2018 թվականի ընթացքում ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի գործունեության, մարդու իրավունքների եւ ազատությունների պաշտպանության վիճակի մասին» տարեկան հաղորդում...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանն ապրիլի 29-ին ընդունել է Չեխիայի Հանրապետության խորհրդարանի Պատգամավորների պալատի սահմանադրական եւ իրավական հարցերի հանձնաժողովի նախագահ Մարեկ Բենդայի գլխավորած պատվիրակությանը: Ողջունելով հյուրերին խորհրդարանում` օրենսդիր մարմնի ղեկավարը վստահություն է հայտ...

29 апреля представители группы дружбы НС Армения – Чехия встретились с делегацией, возглавляемой председателем Комиссии по конституционным и правовым вопросам Палаты депутатов Чешской Республики,  руководителем группы дружбы Чехия – Армения Мареком Бендой. Приветствуя гостей, руководитель групп...
29 апреля заместитель председателя Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам А.Карапетян и члены комиссии встретились с делегацией Комиссии по конституционным и правовым вопросам Палаты депутатов Чешской Республики во главе с Мареком Бендой.Приветствуя чешских парламентариев в НС, А...
29 апреля состоялось заседание Постоянной комиссии НС по защите прав человека и общественным вопросам под председательством Н.Зограбян.Сообщение “О деятельности Защитника прав человека РА, состоянии прав и свобод человека в 2018 г.” и ежегодный доклад “О деятельности Защитника прав человека РА как н...
А.Мирзоян представил чешским партнерам проводимые в Армении реформы
29 апреля Председатель НС А.Мирзоян принял делегацию Комиссии по конституционным и правовым вопросам Палаты депутатов Парламента Чешской Республики во главе с Мареком Бендой.Приветствуя гостей в парламенте, глава законодательного органа выразил уверенность, что насыщенная программа визита позволит ч...