Եվրախորհրդարանի պատգամավոր Էլենի Թեոխարուսի գլխավորած պատվիրակությունը ՀՅԴ Եվրոպայի հայ դատի հանձնախմբի ղեկավար Գասպար Կարապետյանի ուղեկցությամբ սեպտեմբերի 29-ին այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր: Հյուրերն ուշ երեկոյան ծաղիկներ են խոնարհել 1915 թվականի Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժ...
Արա Բաբլոյանը հանդիպել է Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանի հետ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը սեպտեմբերի 29-ին Ստեփանակերտում հանդիպել է Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանի հետ: Քննարկվել են հայկական երկու պետությունների խորհրդարանների համագործակցության հեռանկարները: ...
Արա Բաբլոյանն Արցախում այցելել է ուռուցքաբանական կենտրոն
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը Ստեփանակերտ կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարար Արայիկ Բաղրյանի ուղեկցությամբ այցելել է Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարության ուռուցքաբանական կենտրոն, որտեղ ծանոթացել է նորաստեղծ կենտրոնի պայմաններին: Կենտրոնը կ...
Շարունակվում է ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի աշխատանքային այցն Արցախի Հանրապետություն: Սեպտեմբերի 29-ին Արա Բաբլոյանը Ստեփանակերտում հանդիպել է ԱՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանի հետ: Հայկական երկու հանրապետությունների խորհրդարանների ղեկավարները կարճատեւ առանձնազրույցի ընթացքում քննարկել են միջխորհրդարանական...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանն Արցախում ընդունել է Եվրախորհրդարանի պատգամավոր Էլենի Թեոխարուսին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանն աշխատանքային այցով Արցախի Հանրապետությունում է: Սեպտեմբերի 28-ին Արա Բաբլոյանը Ստեփանակերտում ընդունել է Եվրոպական խորհրդարանի պատգամավոր Էլենի Թեոխարուսին եւ Կիպրոսի խորհրդարանի անդամներ Յորղոս Պերդիկիսին ու Միխալիս Գիորգալասին: Այցն Արցախ նախաձեռնել է ՀՅԴ Եվրոպայի Հայ դ...

29 сентября делегация во главе с депутатом Европарламента Элени Теохарус в сопровождении руководителя Европейского бюро Ай Дата АРФД Гаспара Карапетяна посетила мемориал в Цицернакаберде.Гости возложили цветы к Вечному огню мемориала Геноцида армян 1915 года и почтили молчанием память Святых Мученик...
Ара Баблоян встретился с президентом Арцаха Бако Саакяном
29 сентября Председатель НС Ара Баблоян встретился в Степанакерте с президентом Республики Арцах Бако Саакяном.   Обсуждены перспективы сотрудничества парламентов двух армянских государств. ...
Ара Баблоян посетил в Арцахе Онкологический центр
Председатель НС Ара Баблоян в рамках рабочего визита в Степанакерт посетил в Арцахе Онкологический центр в сопровождении министра здравоохранения республики Араика Багряна, где ознакомился с условиями новосозданного учреждения. Центр создан при содействии благотворителей.     ...
Продолжается рабочий визит Председателя НС Ара Баблояна в Республику Арцах.29 сентября Ара Баблоян встретился в Степанакерте с председателем НС Республики Арцах Ашотом Гуляном.  Главы парламентов двух армянских государств в ходе краткой личной беседы обсудили вопросы межпарламентского сотруднич...
Председатель НС РА Ара Баблоян принял в Арцахе депутата Европарламента Элени Теохарус
Председатель НС РА Ара Баблоян находится с рабочим визитом в Республике Арцах.28 сентября Ара Баблоян принял в Степанакерте депутата Европарламента Элени Теохарус и членов парламента Кипра Йоргоса Пердикиса и Микаиса Гиоргаласа. Визит в Арцах инициировал руководитель Европейского офиса Ай Дата АРФД ...