ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանն ու ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Արա Սաղաթելյանը դեկտեմբերի 29-ին` Ամանորին ընդառաջ, այցելել են Գեղարքունիքի մարզի ՀՀ ՊՆ N զորամաս եւ կայազորային զինվորական հոսպիտալ: Խորհրդարանի նախագահին ուղեկցել է Գեղարքունիքի մարզպետ Կարեն Բոթոյանը: ՀՀ ՊՆ N զորամասում խո...
Միքայել Մելքումյանն այցելել է զորամաս
Դեկտեմբերի 29-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Միքայել Մելքումյանը եւ պատգամավոր Մերուժան Սիմոնյանն այցելել են ՀՀ զինված ուժերի հարավային ուղղության N զորամաս: Միքայել Մելքումյանը շնորհավորել է զինվորներին եւ սպայական կազմին Ամանորի եւ Սուրբ Ծննդյան կապակցությամբ՝ մաղթելով հաջողություններ մարտա...
ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի դեկտեմբերի 29-ի նիստում Կորյուն Նահապետյանի նախագահությամբ երկրորդ ընթերցումով քննարկվել է ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Գալուստ Սահակյանի, Ռաֆիկ Գրիգորյանի, Կարինե Աճեմյանի եւ Մարգարիտ Եսայանի հեղինակած «ՀՀ քրեական օրենսգրքում փոփոխություններ ...

On December 29, ahead of New Year the RA NA President Ara Babloyan and the RA NA Chief of Staff-Secretary General visited the N Military Unit and Garrison Military Hospital of the RA Ministry of Defense.The Head of Gegharkunik Marz Karen Botoyan accompanied the President of the Parliament.Congratula...
On December 29, the Vice President of the RA National Assembly Mikayel Melkumyan and trhe deputy Meruzhan Simonyan visited the N military unit of the Southern direction of the RA Armed Forces and a number of military bases of the frontline.Mikayel Melkumyan congratulated the soldiers and the officer...
At December 29 sitting of the RA NA Standing Committee on Defense and Security moderated Koryun Nahapetyan the draft law on Amending the RA Criminal Code was debated in the second reading. The key speaker Karine Atshemyan noted that during the period from the first reading to the second reading reco...