Հունվարի 31-ին ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական եւ մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովը Հրայր Թովմասյանի նախագահությամբ կայացած հերթական նիստում քննարկել եւ դրական եզրակացություն է տվել օրենսդրական մի շարք նախաձեռնությունների՝ ՀՀ ԱԺ վեցերորդ գումարման երրորդ նստաշրջանի օրակարգի նախագ...
Սլովակիայի Հանրապետություն կատարած պաշտոնական այցի շրջանակում ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է Սլովակիայի նախագահ Անդրեյ Կիսկայի հետ: Արա Բաբլոյանը նշել է, որ դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատումից ի վեր Հայաստանի եւ Սլովակիայի միջեւ ձեւավորվել են կառուցողական,...
Արա Բաբլոյանը Բրատիսլավայում հանդիպել է Սլովակիայի վարչապետ Ռոբերտ Ֆիցոյի հետ
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանի գլխավորած պատվիրակությունը Սլովակիա կատարած պաշտոնական այցի շրջանակում հանդիպում է ունեցել Սլովակիայի Հանրապետության վարչապետ Ռոբերտ Ֆիցոյի հետ: Խոսելով երկու երկրների համագործակցության մասին՝ Ռոբերտ Ֆիցոն գոհունակությամբ նշել է, որ Սլովա...
«Ակնկալում ենք, որ Եվրախորհրդարանը ՀՀ-ի հետ նոր համաձայնագիրը կվավերացնի մինչեւ 2019 թ. ընտրությունները». Արմեն Աշոտյան
Աշխատանքային այցով Բրյուսելում գտնվող ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանը հունվարի 30-ին հանդիպումներ է ունեցել Եվրոպական խորհրդարանի իր գործընկերների հետ: ԵՄ-Հայաստան խորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովի համանախագահ Սաջադ Քարիմի հետ հանդիպման ընթացք...

31 января состоялись заседания постоянных комиссий НС – по государственно-правовым вопросам и защите прав человека, по экономическим вопросам, по вопросам обороны и безопасности  под председательством соответственно Г.Товмасяна, Х.Арутюняна и К.Нагапетяна.Парламентарии в профильных комиссиях об...
Делегация во главе с Председателем НС А.Баблояном в рамках официального визита в Словацкую Республику  встретилась с Президентом Словакии А.Киско.А.Баблоян отметил, что с установлением дипломатических отношений между Арменией и Словакией сложились основанные на вековой дружбе и взаимопонимании ...
А.Баблоян встретился в Братиславе с премьер-министром Словакии Робертом Фицо
Возглавляемая Председателем НС А.Баблояном делегация в рамках официального визита в Словакию встретилась с премьер-министром Словацкой Республики Робертом Фицо.  Коснувшись сотрудничества двух стран, г-н Фицо с удовлетворением отметил, что Словацкая Республика на межпарламентских площадках може...
А.Ашотян: “Надеемся, Европарламент ратифицирует новое соглашение с РА до выборов 2019 года”
30 января находящийся с рабочим визитом в Брюсселе председатель Постоянной комиссии НС по внешним связям А.Ашотян встретился со своими коллегами из Европарламента. В ходе встречи с сопредседателем Комиссии по межпарламентскому сотрудничеству ЕС – РА Саджадом Каримом стороны обратились к итогам 17-го...