Հունվարի 31-ին ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական եւ մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովը Հրայր Թովմասյանի նախագահությամբ կայացած հերթական նիստում քննարկել եւ դրական եզրակացություն է տվել օրենսդրական մի շարք նախաձեռնությունների՝ ՀՀ ԱԺ վեցերորդ գումարման երրորդ նստաշրջանի օրակարգի նախագ...
Սլովակիայի Հանրապետություն կատարած պաշտոնական այցի շրջանակում ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է Սլովակիայի նախագահ Անդրեյ Կիսկայի հետ: Արա Բաբլոյանը նշել է, որ դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատումից ի վեր Հայաստանի եւ Սլովակիայի միջեւ ձեւավորվել են կառուցողական,...
Արա Բաբլոյանը Բրատիսլավայում հանդիպել է Սլովակիայի վարչապետ Ռոբերտ Ֆիցոյի հետ
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանի գլխավորած պատվիրակությունը Սլովակիա կատարած պաշտոնական այցի շրջանակում հանդիպում է ունեցել Սլովակիայի Հանրապետության վարչապետ Ռոբերտ Ֆիցոյի հետ: Խոսելով երկու երկրների համագործակցության մասին՝ Ռոբերտ Ֆիցոն գոհունակությամբ նշել է, որ Սլովա...
«Ակնկալում ենք, որ Եվրախորհրդարանը ՀՀ-ի հետ նոր համաձայնագիրը կվավերացնի մինչեւ 2019 թ. ընտրությունները». Արմեն Աշոտյան
Աշխատանքային այցով Բրյուսելում գտնվող ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանը հունվարի 30-ին հանդիպումներ է ունեցել Եվրոպական խորհրդարանի իր գործընկերների հետ: ԵՄ-Հայաստան խորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովի համանախագահ Սաջադ Քարիմի հետ հանդիպման ընթացք...

On January 31, at the regular sitting moderated by Hrayr Tovmasyan the RA NA Standing Committee on State and Legal Affairs and Protection of Human Rights debated and endorsed a number of legislative initiatives for including them in the draft law of the third session of the RA NA sixth convocation. ...
Within the official visit to the Slovak Republic the delegation led by the RA NA President Ara Babloyan met with the President of the Slovak Republic Andrej Kiska.Ara Babloyan noted that since the establishment of diplomatic relations ties based on constructive, mutual understanding and ce...
Ara Babloyan Meets with Prime Minister of Slovakia Robert Fico in Bratislava
Within the official visit to Slovakia the delegation led by the President of the National Assembly of the Republic of Armenia Ara Babloyan had a meeting with the Prime Minister of the Slovak Republic Robert Fico.Talking about the cooperation of the two countries Robert Fico has noted with satisfacti...
Armen Ashotyan: We Expect European Parliament Will Ratify the New Agreement with RA until 2019 Elections
On January 30, the Chairman of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Armen Ashotyan being on a working visit in Brussels had meetings with his counterparts of the European Parliament.During the meeting with the Co-Chair of the EU-Armenia Parliamentary Cooperation Committee (PCC) Sajjad K...