Նոյեմբերի 15-ին ՀՀ Ազգային ժողով են այցելել Հայաստանի մի շարք ուսումնական հաստատությունների ներկայացուցիչներ:
Երեւանի իրավատնտեսագիտական եւ կառավարման քոլեջի ուսանողների ու դասախոսների հետ հանդիպել  եւ «Բաց դաս» է անցկացրել  ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Գեւորգ Պապոյանը:
Հանդիպման ընթացքում մտքեր են փոխանակվել կրթական համակարգի բարեփոխումների շուրջ: Պատգամավորն անդրադարձել է  «Բարձրագույն կրթության եւ գիտության մասին» օրենքի այն դրույթին, որով առաջարկվում է հայոց լեզու, հայ գրականություն եւ հայոց պատմություն առարկաները  բուհերի ոչ մասնագիտական ֆակուլտետներում ուսուցանման համար համարել ոչ պարտադիր: Նա նշել է, որ մշակված է աշխատանքային նախագիծ եւ այն հանրային քննարկման փուլում է: Գեւորգ Պապոյանն ընդգծել է կրթության որակի բարձրացման անհրաժեշտությունն ու այդ համատեքստում կարեւորել եվրոպական ժամանակակից եւ առաջատար փորձի ուսումնասիրումը:
Գեղարքունիքի մարզի Սարուխան համայնքի դպրոցների աշակերտներին եւ ուսուցիչներին հյուրընկալել է ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման եւ տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վարազդատ Կարապետյանը? Պատգամավորը խոսել է Հայաստանի գալիք տարվա բյուջեի մասին՝ նշելով, որ Կառավարությունը նախատեսել է եկամուտների եւ ծախսերի ավելացում: Վարազդատ Կարապետյանն անդրադարձել է նաեւ տարածքային զարգացման ռազմավարության հիմնադրույթներին:
Բարգավաճ Հայաստան կուսակցության Քաղաքական դպրոցի ներկայացուցիչների հետ հանդիպել է ՀՀ ԱԺ  «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Սերգեյ Բագրատյանը: Նա պատասխանել է հնչեցված բազմաբնույթ հարցերին, կարեւորել  նման ձեւաչափով հանդիպումները:
Հյուրերը ճանաչողական շրջայց են կատարել Ազգային ժողովում, հետեւել են խորհրդարանի հերթական նիստերի աշխատանքներին, այցելել ԱԺ թանգարան եւ գրադարան:

On November 15, representatives of a number of Armenia’s educational institutions visited the RA National Assembly.
The deputy of the RA NA My Step Faction Gevorg Papoyan met with the students and lecturers of Yerevan Juridical-Economic and Administration College and conducted the Open Lesson.
During the meeting they exchanged ideas on the reforms of the educational system. The MP has touched upon the provision of the law on Higher Education and Science, which proposes to consider the subjects: Armenian Language, Armenian Literature and History of Armenia non compulsory in non professional faculties. He has noted that a working project is worked out, and it is at the phase of public discussion. Gevorg Papoyan underlined the necessity of the education quality rise and in that context emphasized the study of the European modern and leading experience.
The Chair of the RA NA Standing Committee on Territorial Administration, Local Self-Government, Agriculture and Environment Varazdat Karapetyan hosted the pupils and teachers of Sarukhan Community of Gegharkunik Marz. The MP talked about the next year budget of Armenia, noting that the Government envisaged increase of incomes and expenditures. Varazdat Karapetyan also touched upon the main provisions of the territorial development strategy.
The Deputy of the RA NA Prosperous Armenia Faction Sergey Bagratyan met with the representatives of the Political School of the Prosperous Armenia Faction. He answered to the various questions and highlighted the meetings in such format.
The guests had a cognitive tour to the National Assembly, observed the works of the regular sittings of the parliament and visited the NA Museum and Library.