Մարտի 14-ին ԱԺ նախագահ Տիգրան Թորոսյանի նախագահությամբ տեղի ունեցավ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որի ժամանակ քննարկվեցին չորրորդ գումարման ԱԺ երրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման  եւ    մարտի 17-20 -ի ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգի նախագծերը:
Չորրորդ գումարման ԱԺ երրորդ նստաշրջանի օրակարգի լրացումներ բաժնում   ընդգրկվել է 10 հարց: ԱԺ առաջիկա չորսօրյա նիստերի օրակարգի նախագծում ընդգրկվել են 48 հարց, միջազգային 8 պայմանագիր:
Չորրորդ  գումարման ԱԺ երրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման նախագիծը եւ մարտի 17-20-ի ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգի  նախագիծը կհաստատվեն մարտի 17-ի ԱԺ նիստում:

14 марта под председательством Председателя НС РА Т.Торосяна состоялось рабочее совещание  НС, на  котором обсуждались  проект решения о внесении дополнений в повестку дня  третьей сессии НС четвертого созыва  и проекты повесток дня   четырехдневных заседаний НС 17-20 марта.
В раздел дополнений в повестку дня третьей сессии НС четвертого созыва включено 10 вопросов.  В повестку дня предстоящих четырехдневных заседаний НС включены 48 вопросов, 8 международных договоров.
Проект решения о внесении дополнений в повестку дня  третьей сессии НС четвертого созыва  и проекты повесток дня  четырехдневных заседаний НС 17-20 февраля будут утверждены на заседании НС 17 марта.