ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովը մարտի 1-ին Վարդեւան Գրիգորյանի նախագահությամբ կայացած արտահերթ նիստում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել եւ դրական եզրակացություն է տվել կառավարության հեղինակած «Միջհամայնքային միավորումների մասին» օրենքի նախագծին` կից օրենսդրական փաթեթով:
ՀՀ տարածքային կառավարման եւ զարգացման նախարարի առաջին տեղակալ Վաչե Տերտերյանը մանրամասն անդրադարձել է պատգամավորների ներկայացրած առաջարկություններին եւ տեղեկացրել, որ դրանց մեծ մասը գործադիրն ընդունել է, ինչի արդյունքում օրենքի մի շարք դրույթներ վերաշարադրվել են:
Հարակից զեկուցող` մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղեկալ Արաիկ Հովհաննիսյանը հորդորել է գործընկերներին դրական եզրակացություն տալ լրամշակված օրենքի նախագծին` վստահեցնելով, որ այս տեսքով նախագիծն ընդունելի է:
Հանձնաժողովն առաջարկել է «Միջհամայնքային միավորումների մասին» օրենքի նախագիծն ընդգրկել առաջիկայում հրավիրվող արտահերթ նիստի օրակարգում:
Խորհրդարանը քննարկել է Հանրապետության նախագահի ընտրության հարցը
Մարտի 1-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը: ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի առաջարկով պատգամավորները մեկ րոպե լռությամբ հարգել են 2008թ. մարտի 1-ի զոհերի հիշատակը: Պատգամավորները ընդունել են նախորդ օրը քննարկված օրինագծերն ու օրենսդրական փաթեթները: Խորհրդարանը քվեարկությամբ մեր...
Արմեն Աշոտյանը դիմել է իր եվրոպացի գործընկերներին
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանը մարտի 1-ին նամակով դիմել է Եվրոպական խորհրդարանի փոխնախագահներին, Եվրոպական խորհրդարանի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահին եւ անդամներին, Եվրանեսթ խորհրդարանական վեհաժողովի Բյուրոյի անդամներին, Հայաստան-...
«Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում մարտի 1-ին ՀՀ ԱԺ են այցելել Երեւանի Հայրապետ Հայրապետյանի անվան դպրոցի աշակերտները եւ ուսուցիչները: Հյուրերը նիստերի դահլիճում հետեւել են ԱԺ հերթական նիստի աշխատանքներին: Նրանց հետ հանդիպել եւ «Բաց դասն» անցկացրել է ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Մարգարիտ Եսայանը: Պատգամավորը մանրամա...
Հանրապետության նախագահի թեկնածու Արմեն Սարգսյանի կենսագրությունը
Ծնվել է 1953թ. հունիսի 23-ին, Երեւան քաղաքում: Ամուսնացած է, ունի երկու որդի: Կրթություն1970թ. ավարտել է Երեւանի թիվ 114 միջնակարգ դպրոցը: 1976թ. ավարտել է Երեւանի պետական համալսարանի ֆիզիկայի ֆակուլտետը: 1978թ. ավարտել է ԵՊՀ-ի տեսական ֆիզիկայի ամբիոնի ասպիրանտուրան: Ֆիզիկամաթեմատիկական գիտություննե...

On March 1, at the extraordinary sitting moderated by Vardevan Grigoryan the RA NA Standing Committee on Territorial Administration, Local Self-Government, Agriculture and Environment debated in the second reading and endorsed the draft law on Inter-Community Associations with the enclosed legislative package authored by the government.
The RA First Deputy Minister of Territorial Administration and Development Vache Terteryan detailed the deputies' presented recommendations and informed that the executive accepted most part of them, as a result of which, a number of provisions of the law were rewritten.
The Deputy Chair of the Committee Araik Hovhannisyan urged his colleagues to endorse the revised draft law.
The Committee proposed to include the draft law on Inter-Community Associations in the agenda of the extraordinary sitting to be convened in the future.
01.03.2018
Armen Ashotyan Addresses His European Colleagues
On March 1, the Chair of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Armen Ashotyan addressed the Vice Presidents of the European Parliament, the Chair and the members of the Committee on Foreign Affairs of the European Parliament, the members of the Euronest Parliamentary Assembly Bureau, his...
Pupils of Yerevan Hayrapet Hayrapetyan School Visit National Assembly
On March 1, within the framework of the Open Doors programme the pupils and teachers of Yerevan Hayrapet Hayrapetyan School visited the RA NA. The guests observed the works of the NA regular sitting in the Session Hall.The RA NA deputy Margarit Yesayan met with them. The MP detailed the main princip...
Biography of Candidate for President of Republic Armen Sarkissian
Armen Sarkissian was born on June 23, 1953 in Yerevan. He is married, has two sons. EducationIn 1970 he finished Yerevan N 114 Secondary School.In 1976 he graduated from Yerevan State University, Faculty of Physics.In 1978 he became Post-graduate of YSU Chair of Theoretical Physics. Candidate of Phy...