ՀՀ կառավարության նախաձեռնությամբ գումարվել է ՀՀ ԱԺ արտահերթ նիստ
Մարտի 6-ին ՀՀ Ազգային ժողովը գումարել է արտահերթ նիստ՝ ՀՀ կառավարության նախաձեռնությամբ: ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը տեղեկացրել է, որ ԿԸՀ որոշմամբ պատգամավորի մանդատ է ստացել ՀՀԿ համապետական ընտրական ցուցակի թեկնածու Տաճատ Վարդապետյանը: ՀՀ արդարադատության փոխնախարար Արթուր Հովհաննիսյանը երկրորդ ընթե...
«Մեր պայքարը Թուրքիայի դեմ չէ, մեր պայքարը հանուն մարդու իրավունքների պաշտպանության է». Էդուարդ Շարմազանով
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը մարտի 6-ին հանդիպել է եվրոպական տարբեր երկրների ալեւիների միության անդամներին: Հանդիպմանը ներկա են եղել նաեւ ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Կնյազ Հասանովը եւ Արսեն Միխայլովը: Ողջունելով հյուրերին՝ ՀՀ ԱԺ փոխնախագահն ընդգծել է, որ ՀՀ իշխանությունները կարեւորում են կրոնա...
«Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում մարտի 6-ին ՀՀ ԱԺ են այցելել «Աշակերտների հայկական ասոցիացիա» կրթական հասարակական կազմակերպության խորհրդի անդամները: Հյուրերը հետեւել են խորհրդարանի արտահերթ նիստի աշխատանքներին, ապա հանդիպել ԱԺ պատգամավոր Կարեն Ավագյանի հետ: Կրթական ոլորտի բարեփոխումներ, արտերկրում սովո...
ՀՀ ԱԺ առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովը մարտի 6-ին Հակոբ Հակոբյանի նախագահությամբ կայացած արտահերթ նիստում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել եւ դրական եզրակացություն է տվել կառավարության հեղինակած «Պետական պաշտոններ զբաղեցրած անձանց սոցիալական երաշխիքների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխո...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը մարտի 6-ին ներկա է գտնվել «Թուրքմենչայի պայմանագիր. 190 տարի: Պատմությունը եւ ներկան» խորագրով հայ-ռուսական միջազգային համաժողովին: Նշենք, որ համաժողովը նախաձեռնել են Երեւանում գիտության եւ մշակույթի ռուսական կենտրոնը, «Տարածաշրջանային գիտական եւ կրթական կե...
ՀՀ ԱԺ առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 10:30-ին կայանալիք նիստի ուղիղ հեռարձակմանը կարող եք հետեւել կից հղումով: ...

По инициативе Правительства РА созвано внеочередное заседание НС
6 марта по инициативе Правительства РА созвано внеочередное заседание НС. Парламентарии обсудили в различных чтениях проекты о внесении изменений и дополнений в законы РА “Об Общественном совете”, “О формировании и деятельности Совета безопасности”, “О государственных наградах и почетных званиях”, “...
Э.Шармазанов: “Наша борьба не против Турции, наша борьба во имя защиты прав человека”
6 марта вице-спикер НС Э.Шармазанов встретился с членами Союза алавитов различных европейских стран. На встрече присутствовали также депутаты НС К.Гасанов и А.Михайлов.Приветствуя гостей, вице-спикер подчеркнул, что власти РА осознают важность религиозного согласия, защиты прав национальных и религи...
6 марта в рамках программы “Открытые двери” НС посетили члены совета образовательной общественной организации “Армянская ассоциация учащихся”. Гости следили за работой внеочередного заседания парламента, затем встретились с депутатом НС К.Авагяном.  Среди вопросов, вокруг которых развернулась б...
6 марта состоялось внеочередное заседание Постоянной комиссии НС по здравоохранению и социальным вопросам под председательством А.Акопяна, на котором обсужден проект о внесении изменений и дополнений в закон РА “О гарантиях лицам, занимавшим государственные должности”, удостоившийся положительного з...
6 марта вице-спикер НС Э.Шармазанов присутствовал на армяно-российской международной конференции “Туркманчайский договор – 190 лет. История и настоящее”. Конференция инициирована Российским центром науки и культуры, общественными организациями “Объединение региональных научных и образовательных цент...