ՀՀ կառավարության նախաձեռնությամբ գումարվել է ՀՀ ԱԺ արտահերթ նիստ
Մարտի 6-ին ՀՀ Ազգային ժողովը գումարել է արտահերթ նիստ՝ ՀՀ կառավարության նախաձեռնությամբ: ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը տեղեկացրել է, որ ԿԸՀ որոշմամբ պատգամավորի մանդատ է ստացել ՀՀԿ համապետական ընտրական ցուցակի թեկնածու Տաճատ Վարդապետյանը: ՀՀ արդարադատության փոխնախարար Արթուր Հովհաննիսյանը երկրորդ ընթե...
«Մեր պայքարը Թուրքիայի դեմ չէ, մեր պայքարը հանուն մարդու իրավունքների պաշտպանության է». Էդուարդ Շարմազանով
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը մարտի 6-ին հանդիպել է եվրոպական տարբեր երկրների ալեւիների միության անդամներին: Հանդիպմանը ներկա են եղել նաեւ ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Կնյազ Հասանովը եւ Արսեն Միխայլովը: Ողջունելով հյուրերին՝ ՀՀ ԱԺ փոխնախագահն ընդգծել է, որ ՀՀ իշխանությունները կարեւորում են կրոնա...
«Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում մարտի 6-ին ՀՀ ԱԺ են այցելել «Աշակերտների հայկական ասոցիացիա» կրթական հասարակական կազմակերպության խորհրդի անդամները: Հյուրերը հետեւել են խորհրդարանի արտահերթ նիստի աշխատանքներին, ապա հանդիպել ԱԺ պատգամավոր Կարեն Ավագյանի հետ: Կրթական ոլորտի բարեփոխումներ, արտերկրում սովո...
ՀՀ ԱԺ առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովը մարտի 6-ին Հակոբ Հակոբյանի նախագահությամբ կայացած արտահերթ նիստում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել եւ դրական եզրակացություն է տվել կառավարության հեղինակած «Պետական պաշտոններ զբաղեցրած անձանց սոցիալական երաշխիքների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխո...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը մարտի 6-ին ներկա է գտնվել «Թուրքմենչայի պայմանագիր. 190 տարի: Պատմությունը եւ ներկան» խորագրով հայ-ռուսական միջազգային համաժողովին: Նշենք, որ համաժողովը նախաձեռնել են Երեւանում գիտության եւ մշակույթի ռուսական կենտրոնը, «Տարածաշրջանային գիտական եւ կրթական կե...
ՀՀ ԱԺ առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 10:30-ին կայանալիք նիստի ուղիղ հեռարձակմանը կարող եք հետեւել կից հղումով: ...

RA NA Extraordinary Sitting Convened on Initiative of RA Government
On March 6, the RA National Assembly convened an extraordinary sitting on the initiative of the RA Government.The RA NA Speaker Ara Babloyan informed that by the CEC decision the candidate of the RPA general electoral list Tatshat Vardapetyan received a deputy’s mandate.The RA Deputy Minister of Jus...
Eduard Sharmazanov: Our Struggle is not Against Turkey, Our Struggle is for Protection of Human Rights
On March 6, the RA NA Vice President Eduard Sharmazanov met with the members of the Union of Alevis of different countries. The RA NA deputies Knyaz Hasanov and Arsen Mikhailov also attended the meeting.Welcoming the guests, the RA NA Vice President has underlined that the RA authorities highlight t...
On March 6, within the framework of the Open Doors programme the members of the educational NGO Council of the Armenian Students’ Association visited the RA NA. The guests observed the works of the extraordinary sitting of the parliament, and then met with the NA deputy Karen Avagyan.Reforms of the ...
On March 6, at the extraordinary sitting moderated by Hakob Hakobyan the RA NA Standing Committee on Health Care and Social Affairs in the second reading debated and endorsed the RA draft law on Making Amendments and Addenda on Social Guarantees of the Persons with the State Positions.The key speake...
On March 6, the RA NA Vice President Eduard Sharmazanov attended the Armenian-Russian International Conference with the heading The Treaty of Turkmenchay: 190 Years. The History and the Present. Let us note that the Russian Centre of Science and Culture, the Association of the Regional Scientific an...