ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, ՀԱՊԿ ԽՎ դիտորդական առաքելության ղեկավար Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը Սանկտ Պետերբուրգի Մարինյան պալատում հանդիպել է Սանկտ Պետերբուրգի Օրենսդիր ժողովի նախագահ Վյաչեսլավ Մակարովի հետ:
Կողմերը կարեւորել են հայ-ռուսական դարավոր հարաբերությունների ռազմավարական դաշնակցային բնույթը եւ դրանք զարգացնելու պատրաստակամություն հայտնել:
Անդրադարձ է կատարվել ՌԴ նախագահական ընտրություններին ՀԱՊԿ ԽՎ դիտորդական առաքելության մասնակցությանն ու ընտրությունների ժողովրդավարական անցկացման կարեւորությանը:
Էդուարդ Շարմազանովի խոսքով՝ կարեւոր է, որ ՀԱՊԿ անդամ բոլոր երկրներում ընտրական գործընթացները կրեն բացառապես ժողովրդավարական բնույթ:
Նշենք, որ հանդիպմանը մասնակցել են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Գագիկ Մելիքյանը, Տաճատ Վարդապետյանը եւ ԱՊՀ ՄԽՎ-ում ՀՀ Ազգային ժողովի մշտական ներկայացուցիչ Հայկ Չիլինգարյանը:
ՀՀ ԱԺ առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Հակոբ Հակոբյանի նախագահությամբ մարտի 16-ին հրավիրած նիստում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել է ՀՀ կառավարության հեղինակած «Մարդուն օրգաններ եւ (կամ) հյուսվածքներ փոխպատվաստելու մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացում կատարելու մասին» ...
Սանկտ Պետերբուրգում աշխատանքային այցով գտնվող ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը մարտի 16-ին Տավրիդյան պալատում հանդիպել է ՀԱՊԿ ԽՎ պատասխանատու քարտուղար Պյոտր Ռյաբուխինի հետ: Կողմերը կարեւորել են ՀԱՊԿ անդամ երկրների խորհրդարանների համագործակցության ամրապնդումը, անդրադարձել նաեւ ՀԱՊԿ պատասխա...

On March 16, the delegation of the RA NA Deputy Speaker, Head of the CSTO PA Observation Mission Eduard Sharmazanov met with the Chairman of the Legislative Assembly of Saint Petersburg Vyacheslav Makarov in Mariinsky Palace of Saint Petersburg.
The sides highlighted the strategic ally character of the Armenian-Russian centuries-old relations and expressed readiness to develop them.
The participation of the CSTO PA Observation Mission in the RF presidential elections and the importance of democratic holding of the elections were touched upon.
In Eduard Sharmazanov’s word, it is important that the electoral process will be of exclusively democratic character in the CSTO all member countries.
Let us note that the RA NA deputies Gagik Melikyan, Tatshat Vardapetyan and the Permanent Representative of the RA National Assembly to IPA CIS Hayk Chilingaryan took part in the meeting.
At March 16 sitting the RA NA Standing Committee on Health Care and Social Affairs moderared by Hakob Hakobyan debated in the second reading the package of the draft law on Transplanting Organs and (or) Tissues and the enclosed draft laws.The RA Minister of Health Care Sergey Khachatryan and the Com...
On March 16, the RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov being on a working visit in Saint Petersburg met with the CSTO PA Secretary-in-charge Pyotr Ryabukhin in Tauride Palace.The sides highlighted the strengthening of cooperation of the parliaments of the CSTO PA member countries, also touched upo...