Հարգանքի ու երախտագիտության տուրք` հայրենիքի համար իրենց կյանքը զոհաբերած հերոսների հիշատակին
Մայիսի 9-ին Հաղթանակի եւ խաղաղության տոնի առթիվ ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը, ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը, պաշտոնատար անձինք, բարձրաստիճան զինվորականներ, Հայաստանում հավատարմագրված օտարերկրյա դիվանագետներ այցելել են «Հաղթանակ» զբոսայգի եւ ծաղկեպսակներ ու ծաղիկներ դրել «Անհայտ զինվորի» շիրիմին, հարգանքի ու երախտագիտության տուրք մատուցել հայրենիքի պաշտպանության եւ խաղաղության համար իրենց կյանքը զոհաբերած հերոսների հիշատակին:
Պաշտոնյաները շնորհավորել են պատերազմի վետերաններին, զինվորականներին, այցելել զբոսայգում Հաղթանակի եւ խաղաղության տոնի կապակցությամբ ավանդաբար կազմակերպվող դաշտային խոհանոց:
09.05.2018
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի շնորհավորական ուղերձը Շուշիի ազատագրման ու Հաղթանակի եւ խաղաղության օրվա առթիվ
Սիրելի հայրենակիցներ, 26 տարի առաջ գրվեց անցած դարավերջին անկախության համար հայ ժողովրդի մղած պայքարի ամենաշքեղ էջերից մեկը՝ ազատագրվեց Շուշին: Այն դարձավ արցախահայության անվտանգության կարեւորագույն երաշխիքներից մեկը եւ նախադրյալներ ստեղծեց Արցախյան ազատամարտը հաղթանակով պսակելու, այսօր ամուր պաշտպա...

Дань уважения памяти павших за родину героев
9 мая в связи с Днем Победы и Мира Президент РА А.Саркисян, Председатель НС А.Баблоян, Его Святейшество Католикос Всех Армян Гарегин Второй, официальные лица, высокопоставленные военные, аккредитованные в РА иностранные дипломаты посетили парк Победы и возложили венки и цветы к могиле Неизвестного солдата, отдали дань уважения памяти павших за родину героев.
Должностные лица поздравили ветеранов войны, военнослужащих, побывали на традиционно организуемой в честь праздника Победы полевой кухне.
“Дорогие соотечественники, 26 лет назад была написана одна из блистательных страниц борьбы армянского народа за независимость в конце прошлого века – освобождение Шуши. Это стало одной из важнейших гарантий безопасности арцахского армянства и создало предпосылки увенчать победой Арцахское освободите...