«Համահայկական երիտասարդական ասոցիացիա» ԵՀԿ անդամների հանդիպումն Ազգային ժողովում
ՀՀ ԱԺ «Ծառուկյան» խմբակցության քարտուղար Վահե Էնֆիաջյանը հունիսի 13-ին Ազգային ժողովում հանդիպել է «Համահայկական երիտասարդական ասոցիացիա» երիտասարդական հասարակական կազմակերպության անդամների հետ:
Ողջունելով երիտասարդներին խորհրդարանում՝ պատգամավորը կարեւորել է տարբեր ձեւաչափերում եւ հարթակներում նման հանդիպումների կազմակերպումը, քաղաքական տարբեր գործընթացներին մասնակցությունը:
Զրույցում անդրադարձ է կատարվել Հայաստանի ներքին եւ արտաքին քաղաքականության գերակա ուղղություններին, արցախյան հիմնախնդրին, տնտեսական առաջընթացին: Վահե Էնֆիաջյանն ուսանողների խնդրանքով ներկայացրել է նաեւ խորհրդարանական կառավարման համակարգի առանձնահատկությունները:
Կրթական հարցերի առնչությամբ նա նշել է, որ խնդիրները շատ են, բայց դրանք պետք է լուծվեն ժամանակի ընթացքում՝ օրենսդրական ճանապարհով:
ՀՀ Ազգային ժողովը հունիսի 13-ին շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը՝ քվեարկությամբ ընդունելով նախորդ օրը քննարկված օրինագծերն ու օրենսդրական փաթեթները: Այնուհետեւ խորհրդարանը շարունակել է քննարկել նախորդ օրն ընդհատված «Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի ազգային հանձնաժողովի 2017 թվականի գործունեության...
ՀՀ Ազգային ժողով են այցելել Երեւանի համար 200 հիմնական դպրոցի աշակերտները
«Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում հունիսի 13-ին ՀՀ Ազգային ժողով են այցելել Երեւանի համար 200 հիմնական դպրոցի աշակերտները եւ ուսուցիչները: Նրանք շրջել են խորհրդարանում, հետեւել նիստի աշխատանքին: Հյուրերի հետ հանդիպել է ԱԺ պատգամավոր Ռուզաննա Մուրադյանը: Նա աշակերտներին ներկայացրել է Ազգային ժողովի կառու...

Встреча членов “Всеармянской молодежной ассоциации” в НС
13 июня секретарь фракции “Царукян” В.Энфиаджян встретился в НС с членами общественной организации   “Всеармянская молодежная ассоциация”.
В беседе затронуты приоритетные направления внутренней и внешней политики, экономический прогресс Армении. По просьбе гостей В.Энфиаджян представил также особенности парламентской системы правления.
В связи с образовательными вопросами депутат НС отметил, что проблем много, но они будут со временем обязательно разрешены – законодательным   путем.
13 июня НС продолжило работу очередных заседаний, голосованием приняв все обсуждавшиеся в предыдущий день законопроекты и законодательные инициативы. Парламент продолжил обсуждение вопросов повестки дня.По повестке заседания выступили министр финансов РА А.Джанджугазян,  председатель Национальн...
НС посетили учащиеся ереванской базовой школы N200
13 июня в рамках программы “Открытые двери” НС посетили учащиеся и учителя ереванской базовой школы N200. Они ознакомились со зданием парламента, проследили за работой заседания НС. С гостями встретилась депутат НС Р.Мурадян. Она представила учащимся структуру и деятельность НС, отметив, что парламе...