«Համահայկական երիտասարդական ասոցիացիա» ԵՀԿ անդամների հանդիպումն Ազգային ժողովում
ՀՀ ԱԺ «Ծառուկյան» խմբակցության քարտուղար Վահե Էնֆիաջյանը հունիսի 13-ին Ազգային ժողովում հանդիպել է «Համահայկական երիտասարդական ասոցիացիա» երիտասարդական հասարակական կազմակերպության անդամների հետ:
Ողջունելով երիտասարդներին խորհրդարանում՝ պատգամավորը կարեւորել է տարբեր ձեւաչափերում եւ հարթակներում նման հանդիպումների կազմակերպումը, քաղաքական տարբեր գործընթացներին մասնակցությունը:
Զրույցում անդրադարձ է կատարվել Հայաստանի ներքին եւ արտաքին քաղաքականության գերակա ուղղություններին, արցախյան հիմնախնդրին, տնտեսական առաջընթացին: Վահե Էնֆիաջյանն ուսանողների խնդրանքով ներկայացրել է նաեւ խորհրդարանական կառավարման համակարգի առանձնահատկությունները:
Կրթական հարցերի առնչությամբ նա նշել է, որ խնդիրները շատ են, բայց դրանք պետք է լուծվեն ժամանակի ընթացքում՝ օրենսդրական ճանապարհով:
ՀՀ Ազգային ժողովը հունիսի 13-ին շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը՝ քվեարկությամբ ընդունելով նախորդ օրը քննարկված օրինագծերն ու օրենսդրական փաթեթները: Այնուհետեւ խորհրդարանը շարունակել է քննարկել նախորդ օրն ընդհատված «Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի ազգային հանձնաժողովի 2017 թվականի գործունեության...
ՀՀ Ազգային ժողով են այցելել Երեւանի համար 200 հիմնական դպրոցի աշակերտները
«Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում հունիսի 13-ին ՀՀ Ազգային ժողով են այցելել Երեւանի համար 200 հիմնական դպրոցի աշակերտները եւ ուսուցիչները: Նրանք շրջել են խորհրդարանում, հետեւել նիստի աշխատանքին: Հյուրերի հետ հանդիպել է ԱԺ պատգամավոր Ռուզաննա Մուրադյանը: Նա աշակերտներին ներկայացրել է Ազգային ժողովի կառու...

Meeting of Youth NGO Pan-Armenian Youth Association in NA
On June 13, the Secretary of the RA NA Tsarukyan Faction met with the members of the Youth NGO Pan-Armenian Youth Association in the National Assembly.
Welcoming the young people in the parliament, the MP highlighted the organization of such meetings in different formats and platforms and their participation in different political processes.
During the talk the prior directions of the inner and foreign policy of Armenia, the Artsakh problem and the economic progress was touched upon. At the students’ request Vahe Enfiajyan also presented the peculiarities of the parliamentary government system.
Regarding the education items he has noted that the problems are many, and they shall be solved later through legislation.
13.06.2018
On June 13, the RA National Assembly continued the work of the regular sittings, by voting passed the debated bills and legislative packages.Afterwards the parliament continued debating the report on the Activity of the National Commission on Television and Radio, presented by the Chairman of the RA...
Pupils of Yerevan N 200 Basic School Visit RA National Assembly
On June 13, within the framework of the Open Doors programme the pupils and the teachers of Yerevan N 200 Basic School visited the RA National Assembly. They took a tour in the parliament and observed the work of the parliament sitting.The NA deputy Ruzanna Muradyan met with the guests. She has pres...