ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Ֆրանսիա բարեկամական խմբի անդամները հունիսի 19-ին հանդիպել են Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամական խմբի անդամների հետ։ Բարեկամական խմբի ղեկավար Արմեն Ռուստամյանը, ողջունելով ֆրանսիացի գործընկերներին խորհրդարանում, նշել է, որ հայ-ֆրանսիական հարաբերություններն առանձ...
ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական եւ մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Գեւորգ Կոստանյանը հունիսի 19-ին հանդիպել է Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության Բունդեսթագի դիմում-բողոքների հանձնաժողովի մշտական անդամ Գերո Շտորյոհանի հետ: Ողջունելով հյուրին ՀՀ Ազգային ժողովում՝ Գեւորգ Կ...
Ֆրանսիայի խորհրդարանի Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամական խմբի անդամները ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Ֆրանսիա բարեկամական խմբի ղեկավար Արմեն Ռուստամյանի ուղեկցությամբ հունիսի 19-ին այցելել են Ծիծեռնակաբերդի Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր։ Ֆրանսիացի խորհրդարանականները ծաղիկներ են խոնարհել անմար կրակի մոտ եւ լռությամբ ...
Հունիսի 19-ին ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական եւ մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովը Գեւորգ Կոստանյանի նախագահությամբ առաջին ընթերցումով քննարկել է «Հայաստանի Հանրապետության վարչական դատավարության օրենսգրքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը, որը ներկայացրել է ՀՀ արդար...
Պետական-իրավական եւ մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստի ուղիղ հեռարձակումն այստեղ: ...

On June 19, the members of the RA NA Armenia-France Friendship Group met with the members of France-Armenia Friendship Group of the French Parliament. The Head of the Friendship Group Armen Rustamyan, welcoming his French colleagues in the parliament has noted that the Armenian-French relations are ...
On June 19, the Chair of the RA NA Standing Committee on State and Legal Affairs and Protection of Human Rights Gevorg Kostanyan met with the Ordinary Member of the Petitions Committee of the Bundestag of the Federal Republic of Germany Gero Storjohann.Welcoming the guest in the RA National Assembly...
On June 19, the members of France-Armenia Friendship Group of the French Parliament accompanied by the Head of the RA NA Armenia-France Friendship Group Armen Rustamyan visited Tsistsernakaberd Armenian Genocide Memorial Complex.The French parliamentarians laid flowers bowing at the eternal fire hon...
On June 19, the RA NA Standing Committee on State and Legal Affairs and Protection of Human Rights moderated by Gevorg Kostanyan in the first reading debated the draft law on Amending the RA Administrative Procedure Code which presented the RA First Deputy Minister of Justice Artur Hovhannisyan.The ...