ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի շնորհավորական ուղերձը Բուժաշխատողի օրվա առթիվ
«Սրտանց շնորհավորում եմ Հայաստանի, Արցախի եւ Սփյուռքի բոլոր բուժաշխատողներին մասնագիտական տոնի առթիվ:
Ձեր աշխատանքային օրը սկսվում ու երբեք չի ավարտվում: Ավելին, նվիրվելով մարդկանց առողջության պահպանման սուրբ գործին՝ դուք ձեր պարտքը սկսում եք կատարել դեռ մինչեւ փոքրիկի լույս աշխարհ գալը եւ դառնում մարդկային յուրաքանչյուր կյանքի ուշադիր ու հոգատար ուղեկիցը:
Բուժաշխատողի մասնագիտությունը միավորում է ո՛չ միայն հարուստ գիտելիքներն ու բարձր արհեստավարժությունը, այլեւ գթասրտությունն ու համբերատարությունը: Ձեր առաքելության հաջող իրականացմամբ են պայմանավորված առողջ ապրելակերպի արմատավորումը եւ բնակչության առողջության պահպանումն ու բարելավումը: Դրանք պետության սոցիալական քաղաքականության գերակայություն ու հասարակության կայուն զարգացման նախապայման են, որոնց կյանքի կոչելու համար մենք ունենք օրենսդրական անհրաժեշտ գործիքակազմ: Վստահ եմ, որ այն, զուգորդվելով ձեր նվիրված աշխատանքի հետ, թույլ կտա ունենալ Հայաստանին արժանի առողջապահական համակարգ եւ համաքայլ ընթանալ ժամանակակից բժշկագիտության ձեռքբերումներին:
Անկեղծ շնորհակալության ու երախտիքի խոսք եմ ուղղում բոլորիդ` ձեր դժվարին եւ պատասխանատու աշխատանքը պատվով կատարելու համար: Ցանկանում եմ, որ միշտ արժանի լինեք ձեր բարձր կոչմանը:
Կրկին շնորհավորելով Բուժաշխատողի օրվա առթիվ՝ բոլորիդ մաղթում եմ առողջություն, բարօրություն եւ մասնագիտական նորանոր հաջողություններ»,-նշված է ՀՀ ԱԺ նախագահի շնորհավորական ուղերձում:
Գեւորգ Գորգիսյանը ելույթ է ունեցել ՍԾՏՀ ԽՎ 51-րդ նստաշրջանում
Սեւծովյան տնտեսական համագործակցության խորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամ Գեւորգ Գորգիսյանը հունիսի 21-ին ելույթ է ունեցել Տիրանայում ընթացող ՍԾՏՀ ԽՎ 51-րդ նստաշրջանում՝ «ՍԾՏՀ անդամ երկրներում ազգային ինովացիոն համակարգերի զարգացումը» թեմայով: «Նախ եւ առաջ թույլ տվեք ՍԾՏՀ ԽՎ հայաս...
Վահե Էնֆիաջյանի ելույթը ՍԾՏՀ ԽՎ 51-րդ նստաշրջանում
Տիրանայում ՍԾՏՀ ԽՎ 51-րդ նստաշրջանի աշխատանքներին մասնակցում է ՀՀ ԱԺ պատվիրակությունը: Նստաշրջանում ելույթ է ունեցել հայկական պատվիրակության անդամ Վահե Էնֆիաջյանը: «Հարգելի պատվիրակներ եւ հյուրեր, նախ եւ առաջ ուզում եմ ալբանացի մեր գործընկերներին շնորհակալություն հայտնել ջերմ ընդունելության համար եւ...
Տեղի է ունեցել ընտրական օրենսդրության բարեփոխումների խորհրդարանական աշխատանքային խմբի նախանիստը
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը հունիսի 21-ին հանդիպել է ընտրական օրենսդրության բարեփոխումների նպատակով համախոհությամբ (կոնսենսուսով) ձեւավորված խորհրդարանական չորս խմբակցությունների ներկայացուցիչներից կազմված աշխատանքային խմբի (այսուհետ՝ Աշխատանքային խումբ) անդամների հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել ...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը հունիսի 21-ին Տիրանայում մասնակցել է Սեւծովյան տնտեսական համագործակցության խորհրդարանական վեհաժողովի (ՍԾՏՀ ԽՎ) 51-րդ լիագումար նստաշրջանի աշխատանքներին: Տեղի է ունեցել ՍԾՏՀ ԽՎ նախագահությունն Ալբանիայից Հայաստանին փոխանցելու արարո...
Պաշտոնական այցով հունիսի 19-ից Բուլղարիայում է ՀՀ Ազգային ժողովի Հայաստան-Բուլղարիա բարեկամական խմբի պատվիրակությունը՝ Ջեմմա Բաղդասարյանի գլխավորությամբ: Պատվիրակության կազմում են ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Միքայել Մելքումյանը, պատգամավորներ Արմենուհի Կյուրեղյանը, Արամ Սարգսյանը եւ Միհրան Հա...
ՀՀ Ազգային ժողովը հունիսի 21-ին շարունակել է արտահերթ նիստի աշխատանքը եւ քննարկել երկրորդ ընթերցմամբ ներկայացված օրենքների նախագծերը: ՀՀ ֆինանսների նախարար Ատոմ Ջանջուղազյանը տեղեկացրել է, որ «Կուտակային կենսաթոշակների մասին» ՀՀ օրենքում լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագծի վերաբերյալ առաջարկն...
Հունիսի 21-ին ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Խոսրով Հարությունյանի նախագահությամբ երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել եւ դրական եզրակացություն է տվել «ՀՀ հարկային օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու» եւ 2017 թվականի դեկտեմբերի 21-ի «ՀՀ հարկային օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լր...
«Անվտանգության մարտահրավերները Հայաստանի համար շարունակում են մնալ առաջնային». Էդուարդ Շարմազանով
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը հունիսի 20-ին Տիրանայում հանդիպել է ՍԾՏՀ ԽՎ-ում Ռուսաստանի պատվիրակության ղեկավար Միխայիլ Յեմելյանովի հետ: Կողմերը կարեւորել են հայ-ռուսական դարավոր հարաբերությունների ռազմավարական դաշնակցային բնույթը եւ դրանք զարգացնելու պատրաստակամություն հայտնել: Ըն...
Մրցույթի մասին հայտարարությունը համարել չեղյալ
Տեխնիկական խնդիրների պատճառով Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի քարտուղարության փորձագետի (մասնագետ) (ծածկագիր` 1-2.2-19) թափուր պաշտոնը զբաղեցնելու համար 2018 թվականի հունիսի 16-ին ՀՀ ԱԺ պաշտոնական կայքում եւ 2018 թվականի հունիսի 16-ի...

Congratulatory Address by RA NA Ara Babloyan on Medical Worker’s Day
“I cordially congratulate all medical workers of Armenia, Artsakh and Diaspora on your professional day.
Your working day begins and never ends. Moreover, being devoted to the sacred work of preserving human health, you begin to fulfill your duty before the baby’s birth and become every human life’s careful and caring guide.
The medical worker’s profession united not only the rich knowledge and professionalism, but the tenderheartedness and patience. The provision of healthy way of life, preservation and improvement of the population’s health are conditioned by successful fulfillment of your mission. They are considered to be precondition of the state social policy priority and the stable development of the society, and we have necessary legislative tool set. I am sure that with your devoted work it will allow having a health system worth to Armenia and reach achievements in modern medicine.
I address my sincere word of thankfulness and gratitude to all of you for fulfilling your hard and responsible work with honour. I wish you to be worthy to your high title.
Once again congratulating you on Medical Worker’s Day I wish everybody health, welfare and success,” the RA NA President’s congratulatory address.
Gevorg Gorgisyan Delivers a Speech at PABSEC 51st Session
On June 21, the member of the RA NA delegation to the Parliamentary Assembly of the Black Sea Economic Cooperation (PABSEC) Gevorg Gorgisyan delivered a speech at the Fifty-First General Assembly Session going on in Tirana on the theme – Development of the Nationala Innovation Systems in the PABSEC ...
Pre-Sitting of Parliamentary Working Group of Reforms of Electoral Legislation
On June 21, the RA NA President Ara Babloyan met with the members of the working group (hereinafter Working Group) comprised of the representatives of four parliamentary factions formed by consensus to make reforms in the Electoral Legislation.In the course of the meeting a number of organizational ...
On June 21, in Tirana the delegation led by the RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov took part in the works of the Fifty-First Plenary Session of the Parliamentary Assembly of the Black Sea Economic Cooperation (PABSEC). A ceremony of conveying the PABSEC presidency from Albania to Armenia took p...
From June 19 the delegation of Armenia-Bulgaria Friendship Group of the RA National Assembly led by Jemma Baghdasaryan had been in Bulgaria on an official visit. The Vice President of the RA National Assembly Mikayel Melkumyan, deputies Armenuhi Kyureghyan, Aram Sargsyan and Mihran Hakobyan were in ...
On June 21, the RA NA Standing Committee on Economic Affairs moderated by Khosrov Harutyunyan in the second reading debated and endorsed the package of laws on Making Amendments and Addenda to the RA Tax Code and on Making Amendments and Addenda to the HO-266-N law on Making Amendments and Addenda t...
Eduard Sharmazanov: Challenges of Security Continue to Be Prior for Armenia
On June 19, in Tirana the NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov met with the Head of the PABSEC Russian delegation Michael Yemelianov. The sides highlighted the strategic alled character of the Armenian-Russian centuries-old relations and expressed readiness of developing them. It has been underlined...