ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի շնորհավորական ուղերձը Բուժաշխատողի օրվա առթիվ
«Սրտանց շնորհավորում եմ Հայաստանի, Արցախի եւ Սփյուռքի բոլոր բուժաշխատողներին մասնագիտական տոնի առթիվ:
Ձեր աշխատանքային օրը սկսվում ու երբեք չի ավարտվում: Ավելին, նվիրվելով մարդկանց առողջության պահպանման սուրբ գործին՝ դուք ձեր պարտքը սկսում եք կատարել դեռ մինչեւ փոքրիկի լույս աշխարհ գալը եւ դառնում մարդկային յուրաքանչյուր կյանքի ուշադիր ու հոգատար ուղեկիցը:
Բուժաշխատողի մասնագիտությունը միավորում է ո՛չ միայն հարուստ գիտելիքներն ու բարձր արհեստավարժությունը, այլեւ գթասրտությունն ու համբերատարությունը: Ձեր առաքելության հաջող իրականացմամբ են պայմանավորված առողջ ապրելակերպի արմատավորումը եւ բնակչության առողջության պահպանումն ու բարելավումը: Դրանք պետության սոցիալական քաղաքականության գերակայություն ու հասարակության կայուն զարգացման նախապայման են, որոնց կյանքի կոչելու համար մենք ունենք օրենսդրական անհրաժեշտ գործիքակազմ: Վստահ եմ, որ այն, զուգորդվելով ձեր նվիրված աշխատանքի հետ, թույլ կտա ունենալ Հայաստանին արժանի առողջապահական համակարգ եւ համաքայլ ընթանալ ժամանակակից բժշկագիտության ձեռքբերումներին:
Անկեղծ շնորհակալության ու երախտիքի խոսք եմ ուղղում բոլորիդ` ձեր դժվարին եւ պատասխանատու աշխատանքը պատվով կատարելու համար: Ցանկանում եմ, որ միշտ արժանի լինեք ձեր բարձր կոչմանը:
Կրկին շնորհավորելով Բուժաշխատողի օրվա առթիվ՝ բոլորիդ մաղթում եմ առողջություն, բարօրություն եւ մասնագիտական նորանոր հաջողություններ»,-նշված է ՀՀ ԱԺ նախագահի շնորհավորական ուղերձում:
Գեւորգ Գորգիսյանը ելույթ է ունեցել ՍԾՏՀ ԽՎ 51-րդ նստաշրջանում
Սեւծովյան տնտեսական համագործակցության խորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամ Գեւորգ Գորգիսյանը հունիսի 21-ին ելույթ է ունեցել Տիրանայում ընթացող ՍԾՏՀ ԽՎ 51-րդ նստաշրջանում՝ «ՍԾՏՀ անդամ երկրներում ազգային ինովացիոն համակարգերի զարգացումը» թեմայով: «Նախ եւ առաջ թույլ տվեք ՍԾՏՀ ԽՎ հայաս...
Վահե Էնֆիաջյանի ելույթը ՍԾՏՀ ԽՎ 51-րդ նստաշրջանում
Տիրանայում ՍԾՏՀ ԽՎ 51-րդ նստաշրջանի աշխատանքներին մասնակցում է ՀՀ ԱԺ պատվիրակությունը: Նստաշրջանում ելույթ է ունեցել հայկական պատվիրակության անդամ Վահե Էնֆիաջյանը: «Հարգելի պատվիրակներ եւ հյուրեր, նախ եւ առաջ ուզում եմ ալբանացի մեր գործընկերներին շնորհակալություն հայտնել ջերմ ընդունելության համար եւ...
Տեղի է ունեցել ընտրական օրենսդրության բարեփոխումների խորհրդարանական աշխատանքային խմբի նախանիստը
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը հունիսի 21-ին հանդիպել է ընտրական օրենսդրության բարեփոխումների նպատակով համախոհությամբ (կոնսենսուսով) ձեւավորված խորհրդարանական չորս խմբակցությունների ներկայացուցիչներից կազմված աշխատանքային խմբի (այսուհետ՝ Աշխատանքային խումբ) անդամների հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել ...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը հունիսի 21-ին Տիրանայում մասնակցել է Սեւծովյան տնտեսական համագործակցության խորհրդարանական վեհաժողովի (ՍԾՏՀ ԽՎ) 51-րդ լիագումար նստաշրջանի աշխատանքներին: Տեղի է ունեցել ՍԾՏՀ ԽՎ նախագահությունն Ալբանիայից Հայաստանին փոխանցելու արարո...
Պաշտոնական այցով հունիսի 19-ից Բուլղարիայում է ՀՀ Ազգային ժողովի Հայաստան-Բուլղարիա բարեկամական խմբի պատվիրակությունը՝ Ջեմմա Բաղդասարյանի գլխավորությամբ: Պատվիրակության կազմում են ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Միքայել Մելքումյանը, պատգամավորներ Արմենուհի Կյուրեղյանը, Արամ Սարգսյանը եւ Միհրան Հա...
ՀՀ Ազգային ժողովը հունիսի 21-ին շարունակել է արտահերթ նիստի աշխատանքը եւ քննարկել երկրորդ ընթերցմամբ ներկայացված օրենքների նախագծերը: ՀՀ ֆինանսների նախարար Ատոմ Ջանջուղազյանը տեղեկացրել է, որ «Կուտակային կենսաթոշակների մասին» ՀՀ օրենքում լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագծի վերաբերյալ առաջարկն...
Հունիսի 21-ին ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Խոսրով Հարությունյանի նախագահությամբ երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել եւ դրական եզրակացություն է տվել «ՀՀ հարկային օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու» եւ 2017 թվականի դեկտեմբերի 21-ի «ՀՀ հարկային օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լր...
«Անվտանգության մարտահրավերները Հայաստանի համար շարունակում են մնալ առաջնային». Էդուարդ Շարմազանով
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը հունիսի 20-ին Տիրանայում հանդիպել է ՍԾՏՀ ԽՎ-ում Ռուսաստանի պատվիրակության ղեկավար Միխայիլ Յեմելյանովի հետ: Կողմերը կարեւորել են հայ-ռուսական դարավոր հարաբերությունների ռազմավարական դաշնակցային բնույթը եւ դրանք զարգացնելու պատրաստակամություն հայտնել: Ըն...
Մրցույթի մասին հայտարարությունը համարել չեղյալ
Տեխնիկական խնդիրների պատճառով Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի քարտուղարության փորձագետի (մասնագետ) (ծածկագիր` 1-2.2-19) թափուր պաշտոնը զբաղեցնելու համար 2018 թվականի հունիսի 16-ին ՀՀ ԱԺ պաշտոնական կայքում եւ 2018 թվականի հունիսի 16-ի...

“Сердечно поздравляю всех медицинских работников Армении, Арцаха и Диаспоры с профессиональным праздником!
Ваш рабочий день  начинается и не заканчивается никогда. Более того, посвятив себя святому делу сохранения здоровья людей, вы начинаете исполнять свой долг еще до появления на свет малыша и становитесь внимательным и заботливым спутником каждой человеческой жизни.
Специальность медработника объединяет не только богатые знания и высокий профессионализм, но и милосердие и терпение. Успешным осуществлением вашей миссии обусловлены укоренение здорового образа жизни и охрана здоровья населения. Это приоритеты социальной политики государства и предусловие стабильного развития общества, для претворения которых в жизнь у нас есть необходимый законодательный инструментарий. Уверен, в сочетании с вашей преданной работой он позволит иметь достойную Армении систему здравоохранения и последовательно стремиться к достижениям современной медицины.
Выражаю искренние слова благодарности и признательности всем – за исполнение с честью вашей трудной и ответственной работы. Желаю, чтобы всегда были достойны вашего высокого звания.
Еще раз поздравляя с Днем медработника, желаю всем вам здоровья, благополучия и новых профессиональных успехов!”.
Г.Горгисян выступил на 51-й сессии ПАЧЭС
21 июня на проходящей в Тиране 51-й сессии ПАЧЭС член делегации НС РА в ПАЧЭС Г.Горгисян выступил с докладом на тему “Развитие национальных инновационных систем в странах-членах ПАЧЭС”.Г.Горгисян, приветствуя участников сессии, в своем выступлении, в частности, отметил: “Хотел бы представить ситуаци...
Выступление В.Энфиаджяна на 51-й сессии ПАЧЭС
В работе 51-й сессии ПАЧЭС принимает участие делегация НС РА. На сессии выступил член армянской делегации В.Энфиаджян:“Уважаемые делегаты и гости!...
Предварительное заседание парламентской рабочей группы по реформам избирательного законодательства
21 июня Председатель НС А.Баблоян встретился с членами рабочей группы по реформам избирательного законодательства (далее – Рабочая группа), сформированной консенсусом представителями четырех парламентских фракций.В ходе встречи обсужден ряд организационных и технических вопросов координации дальнейш...
21 июня делегация во главе с вице-спикером НС Э.Шармазановым участвовала в Тиране в работе 51-й пленарной сессии Парламентской Ассамблеи Черноморского Экономического Сотрудничества (ПАЧЭС). Состоялась церемония передачи председательства от Албании Армении, на которой Э.Шармазанов выступил с речью. В...
19-20 июня с официальным визитом в Болгарии находилась парламентская делегация группы дружбы Армения – Болгария во главе с Дж.Багдасарян.     В составе делегации – вице-спикер НС М.Мелкумян, депутаты НС А.Кюрегян, А.Саргсян и М.Акопян. В Софии к армянской делегации присоединился ...
21 июня НС продолжило работу внеочередного заседания и обсудило представленные во втором чтении законопроекты.Депутаты рассмотрели проекты о внесении дополнений и изменений в законы РА “О накопительных пенсиях”, “О воинской службе и статусе военнослужащего”, “О гражданах, не прошедших обязательную в...
21 июня на заседании Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам под председательством Х.Арутюняна во втором чтении обсужден с положительным заключением пакет законопроектов о внесении изменений и дополнений в Налоговый кодекс РА – для включения в проект повестки дня инициированного правительст...
Э.Шармазанов: “Вызовы безопасности остаются приоритетными для Армении”
20 июня вице-спикер НС Э.Шармазанов встретился в Тиране с главой делегации РФ в ПАЧЭС М.Емельяновым. Стороны подчеркнули стратегический союзнический характер вековых армяно-российских отношений и выразили готовность к их развитию. Особо отмечен плодотворный опыт сотрудничества делегаций двух стран в...