«Խոր կսկիծով տեղեկացա Հայաստանում կենսաքիմիայի զարգացման երախտավորներից ակադեմիկոս Միսակ Դավթյանի մահվան մասին:
Տասնամյակներ շարունակ մոտիկից ճանաչել եմ բազմավաստակ գիտնականին, տեսել, թե իր տքնաջան աշխատանքին եւ խորը ու բազմակողմանի ուսումնասիրություններին զուգընթաց, ինչպիսի նվիրումով ձեռնամուխ էր եղել կենսաքիմիայի նոր գիտական դպրոցի հիմնադրման եւ կայացման գործին:
Միսակ Դավթյանը գիտության եւ կրթության մեծ կազմակերպիչ էր, ինչը լավագույնս դրսեւորվեց Խորհրդային Հայաստանի լուսավորության նախարարությունը եւ Խաչատուր Աբովյանի անվան պետական մանկավարժական ինստիտուտը ղեկավարելու ու նաեւ Երեւանի պետական համալսարանում ծավալած բազմարդյուն գործունեության տարիներին:
Խորին ցավակցություն եմ հայտնում ակադեմիկոս Միսակ Դավթյանի հարազատներին ու մերձավորներին եւ կիսում նրանց վիշտը»,-ասված է ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի ցավակցական ուղերձում:

“С глубокой скорбью узнал о кончине одного из сподвижников развития в Армении   биохимии академика Мисака Давтяна.
Десятки лет близко знал видного ученого, видел, как наряду с кропотливой работой и глубокими многогранными исследованиями, он посвятил себя созданию и становлению новой научной школы биохимии.
Мисак Давтян был видным организатором науки и образования, что наилучшим образом отразилось в годы руководства Министерством просвещения Армении и Армянским государственным педагогическим институтом им.Х.Абовяна, а также в плодотворной деятельности в ЕГУ.
Выражаю глубокое соболезнование родным и близким М.Давтяна, разделяю их   печаль”.
“Согласно ч.1 ст.166, ст.213 Конституции РА и ч.3 ст.141 конституционного закона “Регламент НС”, Общее собрание судей на вакантное место судьи Конституционного Суда (КС) выдвинуло кандидатуру Армана Диланяна.Согласно ч.5 ст.141 “Регламента НС”, заявляю, что вопрос избрания судьи КС будет обсужден на...