11.07.2018, ժամը 09:30, 314 սենյակ,
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» ՀՀ սահմանադրական օրենքի 44-րդ հոդվածների համաձայն` ՀՀ Կառավարության նախաձեռնությամբ հուլիսի 11-ին գումարվել է ՀՀ ԱԺ արտահերթ նստաշրջան` նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով: Խորհրդարանի նախագահը ներկայացրել է լի...
ՀՀ ԱԺ նախագահ տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը հուլիսի 11-ին Վարշավայում հանդիպել է Լեհաստանի Սենատի փոխնախագահ Միխալ Սեւերինսկու հետ: Կողմերը կարեւորել են հայ-լեհական հարաբերությունների զարգացումը՝ նշելով, որ խորհրդարանական ձեւաչափով համագործակցությունն իր ուրույն դերն ունի երկկողմ օրակարգը հարստացնելու...
ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական եւ մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովը հուլիսի 11-ին հանձաժողովի նախագահի տեղակալ Ռուստամ Մախմուդյանի նախագահությամբ կայացած արտահերթ նիստում քննարկել եւ դրական եզրակացություններ է տվել օրենսդրական մի շարք նախաձեռնությունների: ՀՀ արդարադատության նախա...
Էդուարդ Շարմազանովը մեկնել է Լեհաստան
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը հուլիսի 11-13-ը կգտնվի Վարշավայում՝ մասնակցելու Կենտրոնական եւ Արեւելյան Եվրոպայի երկրների խորհրդարանների ղեկավարների երրորդ գագաթաժողովին, ինչպես նաեւ Լեհաստանի խորհրդարանի կազմավորման 550-ամյակին նվիրված միջոցառումներին: ՀՀ ԱԺ փոխնախագահը ելույթ կունենա գ...
Եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի` ժամը 10:00-ն նախատեսված նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝ կից հղումով: ...
Պետական-իրավական եւ մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 09:30-ին կայանալիք նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝ այստեղ: ...
Արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 12:30-ին կայանալիք նիստի ուղիղ հեռարձակմանը կարող եք հետեւել կից հղումով: ...

Внеочередная сессия НС
По распоряжению Председателя НС А.Баблояна, согласно ст.100 Конституции РА и ст.44 “Регламента НС”, по инициативе Правительства РА 11 июля созвана внеочередная сессия НС – по повестке дня инициатора.  После утверждения процедурных вопросов парламентарии приступили к обсуждению проектов законов ...
Э.Шармазанов – вице-спикеру Сената Польши: “Борьба народа Арцаха за независимость и свободу обречена на победное завершение”
11 июля вице-спикер НС Э.Шармазанов встретился в Варшаве с вице-спикером Сената Польши Михалем Северынски.Стороны подчеркнули важность развития армяно-польских отношений, отметив, что сотрудничество в парламентском формате играет особую роль в обогащении двусторонней повестки и максимальном углублен...
11 июля состоялись внеочередные заседания постоянных комиссий НС по государственно-правовым вопросам и защите прав человека и по вопросам европейской интеграции под председательством соответственно Р.Махмудяна и Н.Зограбян.Парламентарии рассмотрели повесточные вопросы своих комиссий, обсудив проекты...
Э.Шармазанов отбыл в Польшу
11-13 июля вице-спикер НС Э.Шармазанов будет находиться в Варшаве – для участия в третьей Ассамблее глав парламентов стран Центральной и Восточной Европы, а также в мероприятиях в связи с 550-летием основания парламента Польши.   Вице-спикер НС выступит на Ассамблее, примет участие в устра...