ՀՀ խորհրդարանականներն այցելել են ՌԴ Կարելիայի Հանրապետություն
ՌԴ Կարելիայի Հանրապետության Օրենսդրական ժողովի նախագահ Էլիսսան Շանդալովիչի հրավերով ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Միքայել Մելքումյանը եւ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վարդեւան Գրիգորյանը պատասխան այցով մեկնել են Կարելիայի Հանրապետություն:
Օգոստոսի 2-ին տեղի է ունեցել պաշտոնական հանդիպումներ Կարելիայի Հանրապետության ղեկավար Արթուր Պարֆյենչիկովի եւ Օրենսդրական ժողովի նախագահ Էլիսսան Շանդալովիչի հետ: Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են առեւտրատնտեսական կապերի զարգացմանը, ապրանքաշրջանառության ծավալների ավելացման հնարավորություններին եւ ուղիներին, ինչպես նաեւ զբոսաշրջության զարգացմանը վերաբերող հարցեր: Անդրադարձ է եղել երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցերի եւս:
Միքայել Մելքումյանը եւ Վարդեւան Գրիգորյանը Կարելիայի Հանրապետության Օրենսդրական ժողովի նախագահի, պատգամավորների եւ հայկական համայնքի ներկայացուցիչների ուղեկցությամբ այցելել են Եղբայրական ու Անհայտ զինվորի գերեզման եւ Փառքի հավերժական կրակ հուշահամալիր: Հայ եւ ռուս խորհրդարանականները ծաղիկներ են խոնարհել Սուրբ Ալեքսանդր Նեւսկու տաճարի մոտ գտնվող խաչքարին:

Парламентарии РА посетили Республику Карелия
Вице-спикер НС М.Мелкумян и председатель Постоянной комиссии НС по вопросам территориального управления, местного самоуправления, сельского хозяйства и охраны природы В.Григорян по приглашению председателя Законодательного собрания Республики Карелия (РФ) Э.Шандаловича побывали с ответным визитом в Карелии.
2 августа состоялись официальные встречи с главой Республики Карелия А.Парфенчиковым и председателем Законодательного собрания   Э.Шандаловичем. В ходе встреч обсуждены вопросы развития торгово-экономических связей, возможности и пути увеличения товарооборота, а также меры по оживлению туризма. Затронуты также представляющие двусторонний интерес другие проблемы.
М.Мелкумян и В.Григорян в сопровождении председателя, депутатов Законодательного собрания   Карелии и представителей местной армянской общины посетили Братскую могилу, могилу Неизвестного солдата и мемориал Вечного огня. Армянские и российские парламентарии возложили цветы к хачкару, установленному около собора Св. Александра Невского.