ՀՀ կառավարության եւ Եվրոպական միության միջեւ ձեռք բերված համաձայնության շրջանակում «ՍԻԳՄԱ» ծրագրի փորձագետները կուսումնասիրեն Հայաստանի կառավարման համակարգի տարբեր ոլորտներում քաղաքականության մշակումը եւ իրականացումը: Սեպտեմբերի 24-ին «ՍԻԳՄԱ» ծրագրի խմբի ներկայացուցիչները հանդիպել են ՀՀ ԱԺ աշխատակազ...
Սեպտեմբերի 24-ին Մինսկում տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ Բելառուսի Հանրապետության Ազգային ժողովի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի 11-րդ նիստը, որի ընթացքում ելույթ է ունեցել ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը: Ի թիվս մի շարք հարցերի ՀՀ ԱԺ փոխն...
Սիրելի երեւանցիներ, թեեւ Երեւանի ավագանու արտահերթ ընտրությունների վերջնական արդյունքները դեռ պաշտոնապես ամփոփված չեն, սակայն նախնական արդյունքների հիման վրա կարող ենք արձանագրել, որ սեպտեմբերի 23-ին տեղի ունեցած արտահերթ ընտրություններն ընդհանուր առմամբ անցել են լավ կազմակերպված: Շնորհավորում եմ «Ի...
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Մոնղոլիա բարեկամական խմբի ղեկավար Ջեմմա Բաղդասարյանը սեպտեմբերի 24-ին աշխատանքային հանդիպում է ունեցել Մոնղոլիայի խորհրդարանի սոցիալական հարցերի, քաղաքականության, կրթության, մշակույթի եւ գիտության մշտական հանձնաժողովի նախագահ, Մոնղոլիա-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Բատարբիլեգ Յոնդ...
Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնել է Բելառուս
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Տիգրան Ուրիխանյանը եւ Տաճատ Վարդապետյանը, Բելառուսի Հանրապետության Ազգային ժողովի Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Վլադիմիր Անդրեյչենկոյի հրավերով սեպտեմբերի 24-ին աշխատանքային այցով մեկնել է Մի...

The experts of SIGMA programme will study the elaboration and the implementation of the policy in different of Armenia’s government system within the framework of the agreement reached between the RA Government and the European Union.On September 24, the representatives of SIGMA programme Group met ...
On September 24, the 11th Sitting of the Inter-Parliamentary Committee on Cooperation between the National Assembly of the Republic of Armenia and the National Assembly of the Republic of Belarus was held in Minsk. The RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov delivered a speech and among other items ...
Dear citizens of Yerevan,Despite the fact that the final results of the extraordinary elections of Yerevan Council of Elderly are not yet officially summed up, but on the basis of the preliminary results we can state that the extraordinary elections held on September 23 were generally well orga...
Working Meeting
On September 24, the Head of the RA NA Armenia-Mongolia Friendship Group Jemma Baghdasaryan had a working meeting with the Chairman of Standing Committee on Social, Policy, Education, Culture and Science, the Head of Mongolia-Armenia Friendship Group Baatarbileg Yondonperenlei.The interlocutors high...