ՀՀ կառավարության եւ Եվրոպական միության միջեւ ձեռք բերված համաձայնության շրջանակում «ՍԻԳՄԱ» ծրագրի փորձագետները կուսումնասիրեն Հայաստանի կառավարման համակարգի տարբեր ոլորտներում քաղաքականության մշակումը եւ իրականացումը: Սեպտեմբերի 24-ին «ՍԻԳՄԱ» ծրագրի խմբի ներկայացուցիչները հանդիպել են ՀՀ ԱԺ աշխատակազ...
Սեպտեմբերի 24-ին Մինսկում տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ Բելառուսի Հանրապետության Ազգային ժողովի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի 11-րդ նիստը, որի ընթացքում ելույթ է ունեցել ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը: Ի թիվս մի շարք հարցերի ՀՀ ԱԺ փոխն...
Սիրելի երեւանցիներ, թեեւ Երեւանի ավագանու արտահերթ ընտրությունների վերջնական արդյունքները դեռ պաշտոնապես ամփոփված չեն, սակայն նախնական արդյունքների հիման վրա կարող ենք արձանագրել, որ սեպտեմբերի 23-ին տեղի ունեցած արտահերթ ընտրություններն ընդհանուր առմամբ անցել են լավ կազմակերպված: Շնորհավորում եմ «Ի...
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Մոնղոլիա բարեկամական խմբի ղեկավար Ջեմմա Բաղդասարյանը սեպտեմբերի 24-ին աշխատանքային հանդիպում է ունեցել Մոնղոլիայի խորհրդարանի սոցիալական հարցերի, քաղաքականության, կրթության, մշակույթի եւ գիտության մշտական հանձնաժողովի նախագահ, Մոնղոլիա-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Բատարբիլեգ Յոնդ...
Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնել է Բելառուս
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Տիգրան Ուրիխանյանը եւ Տաճատ Վարդապետյանը, Բելառուսի Հանրապետության Ազգային ժողովի Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Վլադիմիր Անդրեյչենկոյի հրավերով սեպտեմբերի 24-ին աշխատանքային այցով մեկնել է Մի...

Эксперты программы “СИГМА” в парламенте
В рамках достигнутой между Правительством РА и ЕС договоренности эксперты программы “СИГМА” изучат разработку и проведение политики системы управления Армении в различных сферах.24 сентября представители группы программы  “СИГМА”  встретились с начальником Секретариата Аппарата НС Татулом ...
Эдуард Шармазанов в парламенте Беларуси: “Проданное Азербайджану оружие стреляет по Армении”
21 сентября в Минске состоялось 11-е заседание Межпарламентской комиссии по сотрудничеству между НС РА и НС РБ, в ходе которого выступил вице-спикер НС Эдуард Шармазанов. В числе других вопросов он коснулся также деятельности ОДКБ и проблем региональной безопасности, в частности отметив:“Важность ар...
“Дорогие ереванцы,хотя еще окончательные итоги внеочередных выборов Авагани (Совета старейшин) Еревана официально не обобщены, на основе предварительных результатов можем констатировать, что состоявшиеся 23 сентября  внеочередные выборы были в целом хорошо организованы.Поздравляю блок “Мой шаг”...
Рабочая встреча
24 сентября руководитель парламентской группы дружбы Армения – Монголия Джемма Багдасарян встретилась с председателем комиссии по социальным проблемам, вопросам политики, образования, культуры и науки монгольского парламента, председателем группы дружбы Монголия – Армения Батарбилегом Йондонперенле....
Делегация во главе с Эдуардом Шармазановым отбыла в Беларусь
24 сентября делегация во главе с вице-спикером НС Эдуардом Шармазановым, в которую входят депутаты НС Т.Уриханян и Т.Вардапетян, отбыла с рабочим визитом в Минск – по приглашению  председателя Палаты представителей НС Республики Беларусь Владимира Андрейченко.      ...