Արա Բաբլոյանն ընդունել է ՄԱԿ-ի Մանկական հիմնադրամի ներկայացուցիչներին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը սեպտեմբերի 27-ին ընդունել է ՄԱԿ-ի Մանկական հիմնադրամի (ՅՈՒՆԻՍԵՖ) Եվրոպայի եւ Կենտրոնական Ասիայի տարածաշրջանի ղեկավար եւ Եվրոպայում փախստականների եւ միգրանտների ճգնաժամի արձագանքման հարցերով հատուկ համակարգող Աֆշան Խանին ու ՀՀ-ում ՄԱԿ-ի Մանկական հիմնադրամի ներկ...
«Հայաստանի տնտեսական առաջընթացը կախված է բարեփոխումների իրականացումից, այլ ոչ թե արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններից». Արմեն Աշոտյան
Սեպտեմբերի 27-ին ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանը հանդիպել է Եվրոպական հանձնաժողովի Հայաստանի, Ադրբեջանի, Բելառուսի եւ Արեւելյան գործընկերության հարցերով բաժնի ղեկավար Վասիլիս Մարագոսի հետ: Հանդիպմանը ներկա էր նաեւ Հայաստանում Եվրոպական պատվիրակության գրաս...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը սեպտեմբերի 27-ին ընդունել է Ամերիկայի Հայ Ավետարանչական ընկերակցության պատվիրակությանը՝ կազմակերպության գործադիր տնօրեն Զավեն Խանջյանի գլխավորությամբ: Արա Բաբլոյանը, ողջունելով հյուրերին, շնորհավորել է ԱՀԱԸ հիմնադրման 100-ամյակի առթիվ եւ կարեւորել հայրենիքում ...
Արա Բաբլոյանն ընդունել է «Վեոլիա ջուր» ընկերության Կենտրոնական եւ Արեւելյան գոտու գործադիր փոխնախագահին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը սեպտեմբերի 27-ին ընդունել է «Վեոլիա ջուր» ընկերության Կենտրոնական եւ Արեւելյան գոտու գործադիր փոխնախագահ Մալիկա Գենդուրիին: Հանդիպմանը մասնակցել են ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Ֆրանսիա բարեկամական խմբի ղեկավար Արմեն Ռուստամյանը, ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի ...
Արա Բաբլոյանն աշխատանքային այցով կմեկնի Արցախ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը սեպտեմբերի 28-ին երկօրյա աշխատանքային այցով կմեկնի Ստեփանակերտ: Նախատեսվում են հանդիպումներ Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանի, ԱՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանի հետ: ...

On September 27, the President of the RA National Assembly received Afshan Khan, UN Children’s Fund (UNICEF) Regional Director for Europe and Central Asia and Special Coordinator for Refugee and Migrant Response in Europe and Tanya Radocha, UNICEF Representative in Armenia. Welcoming the guests in t...
Armen Ashotyan: The Economic Progress of Armenia Depends on the Implementation of Reforms but Not on Extraordinary Parliamentary Elections
On September 27, the Chair of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Armen Ashotyan met with Vassilis Maragos, Head of Unit dealing with Armenia, Azerbaijan, Belarus and Eastern Partnership Countries of the European Commission. The Head of the Political, Press and Information Section Ekat...
On September 27, the President of the RA National Assembly Ara Babloyan received the delegation of the Executive Director of the Armenian Missionary Association of America (AMAA) headed by Zaven Khanjian.Welcoming the guests, Ara Babloyan congratulated them on the establishment of the AMAA...
Ara Babloyan Receives Vice President of Central and Eastern Europe for Veolia Jur Comapny
On September 27, the President of the RA National Assembly Ara Babloyan received the Vice President of Central and Eastern Europe for Veolia Jur/Water Company Malika Ghendouri. The Head of the RA NA Armenia-France Friendship Group Armen Rustamyan, the Chair of the RA NA Standing Committee on Economi...
Ara Babloyan is to Leave for Artsakh on a Working Visit
On September 28, the RA NA Speaker Ara Babloyan will leave for Stepanakert on a two-day working visit.Meetings are scheduled with the President of Artsakh Republic Bako Sahakyan and the Speaker of the National Assembly of Artsakh Republic Ashot Ghulyan. ...