Արա Բաբլոյանն ընդունել է ՄԱԿ-ի Մանկական հիմնադրամի ներկայացուցիչներին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը սեպտեմբերի 27-ին ընդունել է ՄԱԿ-ի Մանկական հիմնադրամի (ՅՈՒՆԻՍԵՖ) Եվրոպայի եւ Կենտրոնական Ասիայի տարածաշրջանի ղեկավար եւ Եվրոպայում փախստականների եւ միգրանտների ճգնաժամի արձագանքման հարցերով հատուկ համակարգող Աֆշան Խանին ու ՀՀ-ում ՄԱԿ-ի Մանկական հիմնադրամի ներկ...
«Հայաստանի տնտեսական առաջընթացը կախված է բարեփոխումների իրականացումից, այլ ոչ թե արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններից». Արմեն Աշոտյան
Սեպտեմբերի 27-ին ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանը հանդիպել է Եվրոպական հանձնաժողովի Հայաստանի, Ադրբեջանի, Բելառուսի եւ Արեւելյան գործընկերության հարցերով բաժնի ղեկավար Վասիլիս Մարագոսի հետ: Հանդիպմանը ներկա էր նաեւ Հայաստանում Եվրոպական պատվիրակության գրաս...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը սեպտեմբերի 27-ին ընդունել է Ամերիկայի Հայ Ավետարանչական ընկերակցության պատվիրակությանը՝ կազմակերպության գործադիր տնօրեն Զավեն Խանջյանի գլխավորությամբ: Արա Բաբլոյանը, ողջունելով հյուրերին, շնորհավորել է ԱՀԱԸ հիմնադրման 100-ամյակի առթիվ եւ կարեւորել հայրենիքում ...
Արա Բաբլոյանն ընդունել է «Վեոլիա ջուր» ընկերության Կենտրոնական եւ Արեւելյան գոտու գործադիր փոխնախագահին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը սեպտեմբերի 27-ին ընդունել է «Վեոլիա ջուր» ընկերության Կենտրոնական եւ Արեւելյան գոտու գործադիր փոխնախագահ Մալիկա Գենդուրիին: Հանդիպմանը մասնակցել են ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Ֆրանսիա բարեկամական խմբի ղեկավար Արմեն Ռուստամյանը, ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի ...
Արա Բաբլոյանն աշխատանքային այցով կմեկնի Արցախ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը սեպտեմբերի 28-ին երկօրյա աշխատանքային այցով կմեկնի Ստեփանակերտ: Նախատեսվում են հանդիպումներ Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանի, ԱՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանի հետ: ...

Арпине Ованнисян приняла находящихся в Армении с ознакомительным визитом представителей США и ЕС
27 сентября вице-спикер НС Арпине Ованнисян в рамках визита, организованного German Marshall Fund ( GMF ) of the United States и Armenia - Eurasia Partnership Foundation ( EPF ), приняла находящуюся в Армении делегацию, в составе которой должностные лица   США и ЕС, кураторы ключевых вопросов, политические эксперты и журналисты. Делегация будет находиться в Армении с ознакомительным визитом с 24 по 28 сентября.
В ходе встречи гости представили свою деятельность и проделанную работу, а также цель посещения Армении.
Приветствовав гостей, Арпине Ованнисян подробно осветила внутриполитическую ситуацию   и последние развития в РА, коснулась внешне- и внутриполитических вызовов.
Ара Баблоян принял представителей Детского фонда ООН
27 сентября Председатель НС Ара Баблоян принял руководителя регионального офиса Европы и Центральной Азии Детского фонда ООН (UNICEF), специального координатора по реагированию на кризис беженцев и мигрантов в Европе Авшар Хан и представителя UNICEF в РА Таню Радочу. Ара Баблоян, приветствуя ...
Армен Ашотян: “Экономический прогресс Армении зависит от реализации реформ, а не от внеочередных парламентских выборов”
27 сентября председатель Постоянной комиссии НС по внешним связям Армен Ашотян встретился с руководителем отдела по вопросам Армении, Азербайджана, Беларуси и Восточного партнерства Еврокомиссии Василисом Марагосом. На встрече присутствовала также руководитель политотдела офиса Европейской делегации...
27 сентября Председатель НС Ара Баблоян принял делегацию Армянской евангелической ассоциации Америки во главе с исполнительным директором Завеном Ханджяном.Ара Баблоян, приветствуя гостей, поздравил с 100-летием основания организации и подчеркнул ее деятельность на родине со дня землетрясения 1988 г...
Ара Баблоян принял исполнительного вице-президента Central and Eastern Europe for Veolia Jur/Water Company
27 сентября Председатель НС Ара Баблоян принял исполнительного вице-президента Central and Eastern Europe for Veolia Jur/Water Company Малику Гендури....
Рабочий визит Ара Баблояна в Арцах
28 сентября Председатель НС Ара Баблоян отбывает с двухдневным рабочим визитом в Степанакерт.   Намечены встречи с президентом Республики Арцах Бако Саакяном, председателем НС Арцаха Ашотом Гуляном.  ...