Քննարկվել են հայ-արգենտինյան հարաբերությունների զարգացմանը վերաբերող հարցեր
Ժնեւում ընթացող Միջխորհրդարանական միության 139-րդ վեհաժողովի շրջանակում ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Միքայել Մելքումյանը հանդիպել է Միջխորհրդարանական միությունում Արգենտինայի պատվիրակության հետ: Հանդիպման ընթացքում կարեւորվել է հայ-արգենտինյան հարաբերությունների զարգացումը՝ այդ հարցում ընդգծելով Արգենտինա...
Արա Բաբլոյանը Ժնեւում մասնակցում է Միջխորհրդարանական միության 139-րդ վեհաժողովի աշխատանքներին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի գլխավորած պատվիրակությունը մասնակցում է Ժնեւում հոկտեմբերի 14-18-ն ընթացող Միջխորհրդարանական միության 139-րդ վեհաժողովի աշխատանքներին: Պատվիրակության կազմում են ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Միքայել Մելքումյանը, ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Շաքե Իսայանը եւ Շուշան Սարդարյանը: Օրակարգում ը...
Ստացվել է 322 նամակ
ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ընդհանուր բաժինը հրապարակել է 2018 թ. 3-րդ եռամսյակի ընթացքում ՀՀ Ազգային ժողովին ուղղված նամակների վիճակագրական տվյալները: Ընդունվել, գրանցվել եւ ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանին է հանձնվել քաղաքացիների 100 նամակ: ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալներին է հանձնվել 37, ՀՀ ԱԺ պատգամավոր...
ՀՀ ԱԺ առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովը հոկտեմբերի 16-ին հրավիրած նիստում քննարկել եւ դրական եզրակացություն է տվել ՀՀ ԱԺ «Ծառուկյան» խմբակցության մի խումբ պատգամավորների հեղինակած երեք օրենսդրական նախաձեռնությունների, որոնք կընդգրկվեն ԱԺ հերթական նիստերի օրակարգի նախագծում: ...
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը հոկտեմբերի 16-ին ընդունել է Միջազգային խորհրդի մարդու իրավունքների հարցերով միջազգային հասարակության նախագահ Թոմաս Շիրմախերին եւ Բոննի համալսարանի պրոֆեսոր Քրիստին Շիրմախերին: Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են ազգային եւ հոգեւոր արժեքների պահպանման կարեւ...
Առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 12:00-ին կայանալիք նիստի հեռարձակումն այստեղ: ...
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նիստի ուղիղ հեռարձակմանը կարող եք հետեւել այստեղ: ...

Обсуждены вопросы развития армяно-аргентинских отношений
Вице-спикер НС Микаел Мелкумян в рамках 139-й Ассамблеи Межпарламентского Союза (МПС) в Женеве встретился с  делегацией Аргентины в МПС. В ходе встречи подчеркнуты важность развития армяно-аргентинских отношений и роль в них крупной армянской общины Аргентины. Стороны коснулись деятельности гру...
Ара Баблоян на 139-й Ассамблее МПС в Женеве
Делегация во главе с Председателем НС Ара Баблояном участвует в работе 139-й Ассамблеи Межпарламентского Союза (МПС), проходящей 14-18 октября  в Женеве. В составе делегации – вице-спикер НС Микаел Мелкумян, депутаты НС Шаке Исаян и Шушан Сардарян.В повестке дня – избрание председателя 139-й Ас...
Общий отдел Аппарата НС представляет краткую сводку по поступившим в НС РА   письмам за третий квартал 2018 г.Принято, зарегистрировано и передано Председателю НС А.Баблояну 100 писем граждан, заместителям Председателя НС – 37, депутатам НС – 176. Аппарату НС адресовано 9 писем....
16 октября постоянные комиссии НС по внешним связям и по здравоохранению и социальным вопросам  созвали заседания, на которых в различных чтениях обсуждены проекты о внесении поправок в закон РА  “О профессиональных союзах” и в Трудовой кодекс РА, а также рассмотрен и утвержден Устав Комит...
16 октября вице-спикер НС Эдуард Шармазанов принял президента International Council of the International Society for Human Rights Томаса Ширмахера и профессора Боннского университета Кристин Ширмахер.  В ходе встречи стороны отметили важность сохранения национальных и духовных ценностей. По сло...