Տիգրան Ուրիխանյանը հանդիպել է բուհերի ռեկտորների հետ
ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Տիգրան Ուրիխանյանը հոկտեմբերի 17-ին հանդիպել է «Պետականորեն հավատարմագրված հայկական համալսարանների ռեկտորների խորհուրդ» հասարակական կազմակերպության կազմում ընդգրկված մի շարք ոչ պետական հավատարմագրվա...
ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային ու բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի, ՀՀ ԱԺ բյուջետային գրասենյակի նախաձեռնությամբ Եվրամիության «TAIEX փորձագիտական առաքելություն» ծրագրի շրջանակում հոկտեմբերի 17-ին աշխատանքն է սկսել «Խորհրդարանական բյուջետային գրասենյակների դերը ֆիսկալ վերահսկողության եւ կառավարման մեջ...
ՀՀ ԱԺ խմբակցությունների ներկայացուցիչները հանդիպել են ՀՀ-ում Նիդերլանդների Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Յոհաննես Դաումայի հետ: ՀՀ ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը, խմբակցության անդամներ Գագիկ Մելիքյանն ու Խոսրով Հարությունյանը հոկտեմբերի 16-ին կայացած հանդիպման ժամանակ ներկ...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Արփինե Հովհաննիսյանը հոկտեմբերի 17-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Նիդերլանդների Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Յոհաննես Դաումային (նստավայրը` Թբիլիսի): Զրուցակիցներն անդրադարձել են միջպետական հարաբերությունների զարգացմանը, տարբեր ոլորտներում երկկողմ համագո...
Հոկտեմբերի 17-ին տեղի են ունեցել ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովների նիստեր: ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական եւ մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովը Գեւորգ Կոստանյանի նախագահությամբ առաջին ընթերցման ընթացակարգով քննարկել է ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Գեւորգ Գորգիսյանի եւ Հայկ Կոնջորյանի հեղի...
Պետական-իրավական եւ մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցերի մշտական հանձնաժողով
ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական եւ մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 11:00-ին նախատեսված նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝ այստեղ:...
ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 11:00-ին կայանալիք նիստի ուղիղ հեռարձակմանը կարող եք հետեւել կից հղումով: ...

Тигран Уриханян встретился с ректорами вузов
17 октября председатель Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта Тигран Уриханян встретился с ректорами ряда аккредитованных негосударственных вузов, включенных в состав общественной организации “Совет ректоров аккредитованных государством армянских универси...
17 октября в рамках программы “Экспертная миссия TAIEX” по инициативе Постоянной комиссии НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам, Бюджетного офиса НС начал работу двухдневный семинар на тему “Роль парламентских бюджетных офисов в фискальном контроле и управлении”.  Основная цель семинар...
Представители парламентских фракций РА встретились с Чрезвычайным и Полномочным послом Королевства Нидерландов в РА Йоханнесом Даумой.  16 октября на состоявшейся встрече руководитель фракции РПА Ваграм Багдасарян, члены фракции Гагик Меликян и Хосров Арутюнян представили внутриполитическую сит...
17 октября вице-спикер НС Арпине Ованнисян приняла Чрезвычайного и Полномочного посла Королевства Нидерландов в РА Йоханнеса Даума (резиденция - Тбилиси).  Собеседники обратились к развитию межгосударственных отношений, перспективам двустороннего сотрудничества в различных сферах, последним вну...
17 октября постоянные комиссии НС по государственно-правовым вопросам и защите прав человека и по вопросам территориального управления, местного самоуправления, сельского хозяйства и охраны природы  под председательством соответственно Геворка Костаняна и Вардевана Григоряна созвали заседания, ...