Տիգրան Ուրիխանյանը հանդիպել է բուհերի ռեկտորների հետ
ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Տիգրան Ուրիխանյանը հոկտեմբերի 17-ին հանդիպել է «Պետականորեն հավատարմագրված հայկական համալսարանների ռեկտորների խորհուրդ» հասարակական կազմակերպության կազմում ընդգրկված մի շարք ոչ պետական հավատարմագրվա...
ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային ու բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի, ՀՀ ԱԺ բյուջետային գրասենյակի նախաձեռնությամբ Եվրամիության «TAIEX փորձագիտական առաքելություն» ծրագրի շրջանակում հոկտեմբերի 17-ին աշխատանքն է սկսել «Խորհրդարանական բյուջետային գրասենյակների դերը ֆիսկալ վերահսկողության եւ կառավարման մեջ...
ՀՀ ԱԺ խմբակցությունների ներկայացուցիչները հանդիպել են ՀՀ-ում Նիդերլանդների Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Յոհաննես Դաումայի հետ: ՀՀ ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը, խմբակցության անդամներ Գագիկ Մելիքյանն ու Խոսրով Հարությունյանը հոկտեմբերի 16-ին կայացած հանդիպման ժամանակ ներկ...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Արփինե Հովհաննիսյանը հոկտեմբերի 17-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Նիդերլանդների Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Յոհաննես Դաումային (նստավայրը` Թբիլիսի): Զրուցակիցներն անդրադարձել են միջպետական հարաբերությունների զարգացմանը, տարբեր ոլորտներում երկկողմ համագո...
Հոկտեմբերի 17-ին տեղի են ունեցել ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովների նիստեր: ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական եւ մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովը Գեւորգ Կոստանյանի նախագահությամբ առաջին ընթերցման ընթացակարգով քննարկել է ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Գեւորգ Գորգիսյանի եւ Հայկ Կոնջորյանի հեղի...
Պետական-իրավական եւ մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցերի մշտական հանձնաժողով
ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական եւ մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 11:00-ին նախատեսված նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝ այստեղ:...
ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 11:00-ին կայանալիք նիստի ուղիղ հեռարձակմանը կարող եք հետեւել կից հղումով: ...

Tigran Urikhanyan Meets with Presidents of Higher Educational Institutions
On October 17, the Chair of the RA NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport Tigran Urikhanyan met with the Presidents of the higher educational institutions involved in the NGO The Council of the Armenian Universities’ Presidents Accredited by State Boris Makichyan (Nort...
On October 17, on the initiative of the RA NA Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs, the NA Budget Office within the scope of the programme TAIEX Expert Mission the two-day seminar on the theme The Role of Parliamentary Budget Offices in Fiscal Oversight and Fiscal Governance ...
The representatives of the RA NA factions met the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary the Kingdom of the Netherlands to the Republic of Armenia Johannes Douma.At October 16 meeting the Head of the RA NA RPA Faction Vahram Baghdasaryan, members of the Faction Gagik Melikyan and Khosrov Harut...
On October 17, the RA NA Vice President Arpine Hovhannisyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary the Kingdom of the Netherlands to the Republic of Armenia Johannes Douma (Residence: Tbilisi).The interlocutors touched upon the development of the inter-state relations, the perspec...
On October 17, the sittings of the RA NA Standing Committees were held.The RA NA Standing Committee on State and Legal Affairs moderated by Gevorg Kostanyan in the first reading procedure debated the legislative initiative on Making Addenda to the RA Law on Judicial Acts Compulsory Enforcement ...