Նոյեմբերի 1-ին` ժամը 09:00-ին, ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական եւ մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովում տեղի կունենա արտահերթ փակ նիստ: Օրակարգը՝ կից
ՀՀ ԱԺ պատվիրակությունը, որի կազմում են խորհրդարանում ներկայացված բոլոր խմբակցությունների ներկայացուցիչներ, Արմեն Աշոտյանի գլխավորությամբ հոկտեմբերի 24-ին Ստրասբուրգում մասնակցել է ԵՄ-Հայաստան խորհրդարանական գործընկերության կոմիտեի առաջին նիստի աշխատանքներին: Հոկտեմբերի 31-ին հրավիրված մամուլի ասուլի...
«Համաձայն «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» Հայաստանի Հանրապետության սահմանադրական օրենքի 140-րդ հոդվածի 3-րդ մասի՝ վարչապետի ընտրության հարցը կքննարկվի նոյեմբերի 1-ին՝ ժամը 12:00-ին, իրավունքի ուժով գումարվող Ազգային ժողովի հատուկ նիստում»,-նշված է ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի հայտարարության մեջ: ...

24 октября делегация НС РА, в составе которой представители всех парламентских фракций  во главе с А.Ашотяном, приняла участие в работе первого заседания Комитета парламентского партнерства ЕС – Армения в Страсбурге.На созванной 31 октября пресс-конференции руководитель делегации проинформирова...
“Согласно ч.3 ст.140 конституционного закона РА “Регламент Национального Собрания”, вопрос избрания премьер-министра  будет обсужден 1 ноября, в 12:00 часов, на созываемом силой закона специальном заседании НС”.    ...