Խորհրդարանը երկրորդ անգամ վարչապետ չընտրեց
Նոյեմբերի 1-ին «ԱԺ կանոնակարգ» ՀՀ սահմանադրական օրենքի 140-րդ հոդվածի երրորդ մասի համաձայն՝ իրավունքի ուժով գումարվել է Ազգային ժողովի հատուկ նիստ՝ քննարկելու վարչապետի ընտրության հարցը: Խորհրդարանի նախագահը տեղեկացրել է, որ Սահմանադրության 149-րդ հոդվածի երկրորդ մասով եւ «ԱԺ կանոնակարգ» ՀՀ սահմանադ...
Խորհրդարանն ընդունել է համաներում հայտարարելու վերաբերյալ օրենսդրական փաթեթը
Նոյեմբերի 1-ին տեղի ունեցած ԱԺ արտահերթ նիստում երկրորդ ընթերցմամբ եւ ամբողջությամբ քննարկվել եւ միաձայն ընդունվել է «Էրեբունի-Երեւանի հիմնադրման 2800-ամյակի եւ Հայաստանի առաջին Հանրապետության անկախության հռչակման 100-ամյակի կապակցությամբ քրեական գործերով համաներում հայտարարելու մասին» եւ «ՀՀ քրեակա...
Բելգիայից ժամանած պատվիրակությունն այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր
Բելգիայի Ներկայացուցիչների պալատի անդամ Ժան-Ժակ Ֆլաոյի գլխավորած պատվիրակությունը նոյեմբերի 1-ին այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր: Հյուրերը ծաղիկներ են խոնարհել 1915 թվականի Հայոց ցեղասպանության անմեղ զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ եւ լռությամբ հարգել Սուրբ նահատակների հիշատակը:...
ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովի փակ նիստում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվել է համաներում հայտարարելու վերաբերյալ օրենսդրական փաթեթը
ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական եւ մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովը նոյեմբերի 1-ին Գեւորգ Կոստանյանի նախագահությամբ կայացած արտահերթ նիստում փակ ընթացակարգով երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել եւ դրական եզրակացություն է տվել «Էրեբունի-Երեւանի հիմնադրման 2800-ամյակի եւ Հայաստանի առաջին ...
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակազմում պետական ծառայության թափուր պաշտոն զբաղեցնելու համար մրցույթ անցկացնելու մասին ԹԱՓՈՒՐ ՊԱՇՏՈՆԻ ԱՆՎԱՆՈՒՄԸ` ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԱԶԳԱՅԻՆ ԺՈՂՈՎԻ ԱՐՏԱՔԻՆ ՀԱՐԱԲԵՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՄՇՏԱԿԱՆ ՀԱՆՁՆԱԺՈՂՈՎԻ ՔԱՐՏՈՒՂԱՐՈՒԹՅԱՆ ՓՈՐՁԱԳԵՏԻ (ՄԱՍՆԱԳԵՏԻ) (ծածկագիր` 1-2.2...

Parliament Does not Choose Prime Minister for the Second Time
On November 1, under Part 3 of Article 140 of the RA Constitutional Law the NA Rules of Procedure a special sitting of the National Assembly was convened by the force of law to debate the item of the Prime Minister’s election.The Speaker of the Parliament has informed that under Part 2 of Article 14...
Parliament Passes Legislative Package on Announcing Pardon
At November 1, the NA extraordinary sitting the legislative package on Announcing Pardon on the Criminal Cases on the 2800th of Erebuni-Yerevan Establishment and the 100th Anniversary of Declaration of Independence of the First Republic of Armenia and on Making Amendments and Addendum to the RA Crim...
On November 1, the delegation led by the Member of the House of Representatives of Belgium Jean-Jacques Flahaux visited Tsitsernakaberd Memorial Complex. The guests laid flowers at the eternal fire eternalizing the memory of 1915 Armenian Genocide innocent victims and honoured in silence the memory ...
Legislative Package on Announcing Pardon Debated in Second Reading at Sitting of RA NA Standing Committee behind Closed Doors
On November 1, at the extraordinary sitting in the closed procedure moderated by Gevorg Kostanyan the RA NA Standing Committee on State and Legal Affairs and Protection debated and endorsed the draft law on Announcing Pardon on the Criminal Cases on the occasion of 2800th of Erebuni-Yerevan Establis...