Խորհրդարանը երկրորդ անգամ վարչապետ չընտրեց
Նոյեմբերի 1-ին «ԱԺ կանոնակարգ» ՀՀ սահմանադրական օրենքի 140-րդ հոդվածի երրորդ մասի համաձայն՝ իրավունքի ուժով գումարվել է Ազգային ժողովի հատուկ նիստ՝ քննարկելու վարչապետի ընտրության հարցը: Խորհրդարանի նախագահը տեղեկացրել է, որ Սահմանադրության 149-րդ հոդվածի երկրորդ մասով եւ «ԱԺ կանոնակարգ» ՀՀ սահմանադ...
Խորհրդարանն ընդունել է համաներում հայտարարելու վերաբերյալ օրենսդրական փաթեթը
Նոյեմբերի 1-ին տեղի ունեցած ԱԺ արտահերթ նիստում երկրորդ ընթերցմամբ եւ ամբողջությամբ քննարկվել եւ միաձայն ընդունվել է «Էրեբունի-Երեւանի հիմնադրման 2800-ամյակի եւ Հայաստանի առաջին Հանրապետության անկախության հռչակման 100-ամյակի կապակցությամբ քրեական գործերով համաներում հայտարարելու մասին» եւ «ՀՀ քրեակա...
Բելգիայից ժամանած պատվիրակությունն այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր
Բելգիայի Ներկայացուցիչների պալատի անդամ Ժան-Ժակ Ֆլաոյի գլխավորած պատվիրակությունը նոյեմբերի 1-ին այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր: Հյուրերը ծաղիկներ են խոնարհել 1915 թվականի Հայոց ցեղասպանության անմեղ զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ եւ լռությամբ հարգել Սուրբ նահատակների հիշատակը:...
ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովի փակ նիստում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվել է համաներում հայտարարելու վերաբերյալ օրենսդրական փաթեթը
ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական եւ մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովը նոյեմբերի 1-ին Գեւորգ Կոստանյանի նախագահությամբ կայացած արտահերթ նիստում փակ ընթացակարգով երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել եւ դրական եզրակացություն է տվել «Էրեբունի-Երեւանի հիմնադրման 2800-ամյակի եւ Հայաստանի առաջին ...
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակազմում պետական ծառայության թափուր պաշտոն զբաղեցնելու համար մրցույթ անցկացնելու մասին ԹԱՓՈՒՐ ՊԱՇՏՈՆԻ ԱՆՎԱՆՈՒՄԸ` ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ԱԶԳԱՅԻՆ ԺՈՂՈՎԻ ԱՐՏԱՔԻՆ ՀԱՐԱԲԵՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՄՇՏԱԿԱՆ ՀԱՆՁՆԱԺՈՂՈՎԻ ՔԱՐՏՈՒՂԱՐՈՒԹՅԱՆ ՓՈՐՁԱԳԵՏԻ (ՄԱՍՆԱԳԵՏԻ) (ծածկագիր` 1-2.2...

Парламент вторично не избрал премьер-министра
1 ноября, согласно ч.3 ст.140 “Регламента НС”, силой закона созвано специальное заседание НС – для обсуждения вопроса избрания премьер-министра.Спикер парламента проинформировал, что, согласно ч.2 ст.149 Конституции, ч.6 и ч.7 ст.140 “Регламента НС”, не менее 1/3 депутатов выдвинуло кандидатом в пре...
Парламент принял законодательный пакет об объявлении амнистии
1 ноября на внеочередном заседании Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам и защите прав человека обсужден во втором чтении и полностью  принят единогласно законодательный пакет “Об объявлении амнистии по уголовным делам в связи с 2800-летием основания Эребуни-Еревана и 100-л...
1 ноября делегация, возглавляемая членом Палаты представителей Бельгии Жан-Жаком Флайо, посетила мемориал в Цицернакаберде . Гости возложили цветы к Вечному огню, увековечивающему жертв Геноцида армян 1915 года, и почтили молчанием память Святых Мучеников.  ...
На закрытом заседании постоянной комиссии НС обсужден во втором чтении законодательный пакет об объявлении амнистии
1 ноября Постоянная комиссия НС по государственно-правовым вопросам и защите прав человека под председательством Г.Костаняна на закрытом внеочередном заседании обсудила во втором чтении и вынесла положительное заключение по проекту закона “Об объявлении амнистии по уголовным делам в связи с 2800-лет...